Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מאתרת הילדים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 266
לפני שלוש שנים נעלמה מדיסון קאלבר כשיצאה עם הוריה לבחור עץ לחג-המולד ביערות אורגון. היא אמורה להיות בת שמונה היום – אם היא שרדה. הוריה של מדיסון, הבטוחים שמישהו חטף את בתם האהובה, פונים בייאושם אל נעמי, בלשית פרטית עם כישרון יוצא דופן לאיתור ילדים שנעלמו. נעמי, הידועה הן על ידי המשטרה והן על ידי ההורים שאת ילדיהם גילתה בעבר כ"מאתרת הילדים", היא תקוותם האחרונה. חיפושיה של נעמי לוקחים אותה אל היערות הקפואים והמסתוריים של צפון-מערב ארצות-הברית, ובה בעת מחזירים אותה אל עברה שלה – עבר המורכב מרסיסי זיכרונות בלבד. היא מסוגלת להיכנס אל מוחם של ילדים כמו מדיסון, כי היא עצמה הייתה פעם ילדה שנעלמה. ספרה של רנה דנפלד, המסופר לסירוגין דרך קולה של נעמי וקולה של מדיסון, הילדה הנעלמת, הוא סיפור מותח, מצמרר וקורע לב על גאולה, על הקו הדק שבין מציאות לזיכרונות, ועל היכולת האנושית המופלאה לשרוד גם במצבים האפלים ביותר.

לא משנה כמה רחוק בורחים, לא משנה כמה זמן נעדרים, לעולם לא מאוחר מכדי להימצא.

נעמי היא צעירה בסוף שנות העשרים לחייה שעובדת כמאתרת ילדים נעדרים.
יום אחד היא מקבלת עבודה באורגון, לאתר את מדיסון קאלבר, ילדה שנעלמה בגיל חמש כשאבדה להוריה בכריסמס בתוך יער מושלג ומאז נעלמו עקבותיה בערפל.
רוב הסיכויים מצביעים שמדיסון לא בחיים יותר, יתכן שהיא נקברה תחת השלג הכבד שירד באותו היום או שנטרפה על ידי חיות טרף אבל גם שלוש שנים אחרי ההעלמות, הוריה מסרבים להאמין שמדיסון אינה בין החיים ונעמי מתחילה לחקור את צעדיה של הילדה באותו יום.
נעמי מאד מקצועית ובקיאה בעבודתה והיא איתרה בעבר 30 ילדים נעדרים (לא כולם התגלו בחיים), צל העבר שלה עצמה מרחף מעל ראשה ועבודתה היא יעוד וסגירת מעגל עם דברים אפלים שחוותה בילדותה.

כל מה שהיה לה הם החלומות,  והרמזים האיומים שבהם על הסבל שעברה.  כל חייה היא ברחה מהצללים המאיימים שלא יכלה לראות – ובבריחתה היא רצה היישר אל תוך החיים שלא תבעו כל זיכרון. (עמ' 29)

נעמי בודקת לעומק את ההיסטוריה של האזור, חמושה במפת דרכים היא בודקת את הבקתות שכוחות האל שנמצאות חבויות בין ההרים, היא נכנסת לבורות עמוקים, נתקלת במנהרות קרח והולכת לאיבוד ביער האפל תוך כדי סיכון חייה והעיקר למצוא קצה חוט שיוביל אותה למדיסון.
נעמי היא סוליסטית בנשמתה ולא מוכנה לקבל עזרה מאף אחד כי היא חשדנית, לא בוטחת באיש מלבד בעצמה, נפשה רדופה על ידי הילדים הנעדרים שמעולם לא הצליחה למצוא וגם על ידי הילדות המסתורית שלה שנותרה בעיניה כתעלומה לא פתורה.
נעמי לא אוהבת מגע פיסי עם אנשים ומפחדת ממערכות יחסים עם גברים, היא גם לא נשארת במקום אחד זמן רב ומעדיפה לנדוד למקום שאליו הילדים הנעדרים מושכים אותה.

האם תצליח נעמי לפתור את תעלומת השדים שרודפים אותה, האם תמצא את מדיסון ותחזיר אותה להוריה המודאגים?

הספר 'מאתרת הילדים' הוא ספר מצמרר ומטלטל שקראתי בנשימה אחת, בדפים האחרונים לא יכולתי לנשום מרוב לחץ ומתח והייתי סקרנית לדעת מה יעלה בגורלה של מדיסון, היו גם רגעים שלא יכולתי לעצור את הדמעות, אהבתי את דמותה של נעמי אף על פי שהיה קשה לי להתחבר לאופיה העצור ולחומה שהציבה סביב לבה ונפשה אבל היה אפשר להבין מה גרם לה להפוך לכזאת.
נהנתי מאד מקריאת הספר ואני ממליצה עליו בחום.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן