Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מארב לילי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 366
ספר שני בסדרת אריקה פוסטר, המשך לספר הראשון בסדרה "הנערה בכרך". כשהמארב הלילי מתחיל, המוות הוא רק עניין של זמן... בעיצומו של ליל קיץ מהביל, נקראת מפקחת הבילוש אריקה פוסטר לזירת רצח. הקורבן הוא רופא שנחנק למוות במיטתו. פרקי ידיו קשורים ועיניו יוצאות מחוריהן תחת שקית ניילון שקופה המהודקת לראשו. כמה ימים לאחר מכן נמצא קורבן נוסף, בנסיבות זהות. ככל שהצוות של אריקה מעמיק לחקור, הולך ומתברר שאדם אחד סדרתי ומחושב עוקב אחר הקורבנות ואורב לרגע הנכון כדי להכות. כל הקורבנות הם גברים פנויים שמקפידים על פרטיותם. מדוע עברם אפוף סודיות? מה קושר אותם למי שעומד מאחורי מעשי הרצח? כשגל החום מציף את לונדון, אריקה תעשה הכול כדי לעצור את מארבי הלילה בטרם יעלה מניין הגופות, גם אם הדבר כרוך בסיכון מקום עבודתה. אבל העיניים צופות לא רק בקורבנות הרצח. גם חייה של אריקה עלולים להיות בסכנה. סופר רב-המכר העולמי שעומד מאחורי "הנערה בקרח", חוזר עם "מארב לילי", מותחן עוצר נשימה ומחשמל. היכונו להתמכר לרוברט ברינדזה. רוברט ברינדזה יליד בריטניה, מתגורר כיום בסלובקיה עם בן זוגו. נחשב לאחד מסופרי המתח רבי-המכר העולמיים בארצות הברית ובאירופה.

את הספר קראתי בהתרגשות רבה ולחציו האזנתי באפליקציה אייקאסט לסירוגין, הקריינית הנהדרת נועה לפידות הנעימה את זמני הצלחת לרתק אותי לקולך הערב.

וואווו איך התגעגעתי לאריקה פוסטר הבלשית. איזה ספר הרגשתי בתוך סרט. אחד הסופרים המתח המעוליםםםם אבררר.

להמשך פעולותיה של מפקחת הבילוש אריקה פוסטר חיכיתי בכיליון עיניים אחרי שספרו הראשון של רוברט ברינדזה, ריתק אותי בספר "הנערה בקרח" זהו לא ספר ההמשך, אבל הדמות המרכזית החוקרת אריקה מופיעה גם פה, ניתן גם לקרוא כל ספר בזכות עצמו!

הסיפור נפתח במוות מפתיע של רופא משפחה, גריגורי מונרו נמצא שהוא חנוק על ידי שקית ניילון מהודקת לראשו ושהוא קשור למיטתו עם חשד למעשה אונס מתועב כל הסימנים מראים להיותו גיי בארון למרות שהוא בעברו היה נשוי וכיום גרוש + ילד.

מפקחת הבילוש אריקה פוסטר, מקבלת את תיק החקירה יחד עם שני אנשי הצוות שלה מוס ופטרסון, הם מנסים לחבר קצוות בעלילת הרצח, הכי קל לסגור את התיק על רקע הומופוביה אבל החושים של אריקה לא מניחים את דעתה, כשהמפקח הראשי מארש נושף בעורפה של אריקה, הוא מנסה להניע אותה מכיוון חקירה שאליו היא הולכת. מה הוא מנסה להסתיר ממנה ועל מי הוא מגונן?

אבל, לאחר שמתגלה שגם מגיש טלוויזיה ג'ק הרט נרצח. באותם הממצאים שקית חניקה קשורה לראשו בתוך חדר השינה שלו ברור, שיש פה רוצח סדרתי שעובד בשיטתיות ואריקה והצוות שלה נכנסים לעומק וחייבים לעצור את הרצח הבא! מה הקו המחבר בין הקורבנות ולמה דווקא הם? מה שמאפיין את הקורבנות שהם גברים, ששומרים על פרטיותם בקנאות רבה .

בסיפור יש גם את נקודת המבט של הרוצח הצד האפל, שהוא מביא את הצד שלו בסיפור כל מה חווה בחייו, מה מביא אותו לבחור דווקא את הקורבנות הבאים, מה הוביל אותו לזה ומה הסיבה שהוא בוחר לרצוח? נקודת המבט של הרוצח מעניינת אף היא, אפשר להזדהות אתו ולקבל בהבנה מסויגת את קו החשיבה אבל, ברור שרק אדם עם הפרעות נפשיות קשות ירצה לבצע רצח בדם קר.

המפקחת אריקה פוסטר, לא מוכנה להרים ידיים כל כך מהר היא חייבת, לשים את ידיה על רוצח. האינטואיציות הנשיות והחזקות שלה מכוונים אותה אל עבר המטרה. בדרך הממונים הישירים והעקיפים שלה מנסים למשוך בחוטים ולשים לה "רגליים"  לסכל ולחבל בדרך שלה. אריקה אישה "לביאה" היא נלחמת על הצדק היא לא מוותרת כל כך בקלות וגם אם הדבר הכרוך בסיכון מקום עבודתה ואף בחייה שלה, כמה רחוק תלך בשם הצדק, האם זה ישתלם לה?

זהו רומן מתח חסר מעצורים, ברגע שתצללו לתוכו לא תוכלו לעצור את מפולת לבנים, כמו מגדל חתיכה ועוד חתיכת תגלה טפח ותסתיר טפחיים.

ממולץ בחום רותח לקרוא!!
רוברט ברינדזה הפך להיות הפבוריט שלי

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן