Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מארב לילי
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 362
בעיצומו של ליל קיץ מהביל, נקראת מפקחת הבילוש אריקה פוסטר לזירת רצח. הקורבן הוא רופא שנחנק למוות במיטתו. פרקי ידיו קשורים ועיניו יוצאות מחוריהן תחת שקית ניילון שקופה המהודקת לראשו. כמה ימים לאחר מכן נמצא קורבן נוסף, בנסיבות זהות. ככל שהצוות של אריקה מעמיק לחקור, הולך ומתברר שאדם אחד סדרתי ומחושב עוקב אחר הקורבנות ואורב לרגע הנכון כדי להכות. כל הקורבנות הם גברים פנויים שמקפידים על פרטיותם. מדוע עברם אפוף סודיות? מה קושר אותם למי שעומד מאחורי מעשי הרצח? כשגל החום מציף את לונדון, אריקה תעשה הכול כדי לעצור את מארבי הלילה בטרם יעלה מניין הגופות, גם אם הדבר כרוך בסיכון מקום עבודתה. אבל העיניים צופות לא רק בקורבנות הרצח. גם חייה של אריקה עלולים להיות בסכנה.

כשאת יוצרת לעצמך אויבים. הם הולכים וזוממים ופורחים בין הצללים.

הספר "מארב לילי" הוא הספר השני בסדרה שעוקבת אחר הבלשית אריקה פוסטר. בספר הראשון בסדרה: "הנערה בקרח"  התאהבתי בדמותה של אריקה ושמחתי לגלות שספר ההמשך תורגם לעברית ע"י הוצאת רימונים.

כשגופת גבר בן ארבעים ושש נמצאת מוטלת ללא רוח חיים במיטתו והמוות שלו מוגדר כמוות בנסיבות מחשידות, מפקחת הבילוש הבכירה, אריקה פוסטר, נשלחת כדי לחקור את המקרה.
הקורבן ששמו דוקטור גרגורי מונרו שימש כרופא המשפחה המקומי בלואישם שבדרום אנגליה והיה אמור לנסוע בסוף השבוע לכנס של האגודה הרפואית הבריטית בצרפת אבל במקום זאת, אמו מצאה אותו בביתו מת באופן מוזר.
אריקה ואנשי הצוות שלה חוקרים את פני, פרודתו של גרגורי והחשד הכבד נופל על אחיה גארי, שהוא עבריין חמקמק וביריון לא קטן.
כיווני החקירה לוטים בערפל, גרגורי היה רופא בכיר שהחזיק במספר נכסים ואחרי מותו הכל עובר אוטומטית לאלמנתו שמהווה חשודה פוטנציאלית וגם יש חשדות על רקע מיני ופציינטים שהתלוננו על שירותיו של גרגורי כרופא ומרגע לרגע, החקירה הולכת ומסתבכת ואין שום פריצת דרך שיכולה להוביל לרוצח.

אריקה הרגישה שהתשובה נמצאת ממש בהישג ידה. היא ידעה מההתחלה שמדובר רק ברמז קטן, כמו תפר חסר בשמיכה. היא צריכה רק למצוא את הרמז הזה, למשוך בו, והכל ייפרם. (עמ' 125)

אריקה ממשיכה לחקור לעומק וכמעט מנודה מהתיק אבל אז מתגלת גופה של גבר נוסף והחקירה נכנסת לתאוצה מחודשת.
צוות החקירה מבין שיש להם כאן עסק עם רוצח סדרתי אבל מה הקשר בין שתי הגופות? ומי הרוצח שסוגר חשבונות עם הקורבנות שלו ולמה?
הרוצח לא עוצר לרגע וממשיך במסע הנקמה שלו והעניינים מתחילים לצאת מכלל שליטה כשגם אריקה על הכוונת ואנשים הקרובים לה נפגעים מידיו של הרוצח החמקמק.
אריקה לא נחה לרגע ותיק החקירה מלווה אותה סביב השעון אבל היא חייבת להמשיך לעבוד כדי להציל את הקורבן הבא וגם להרחיק את מחשבותיה ממותו של בעלה מארק שנהרג לפני שנתיים ומאז אריקה
לא חזרה לעצמה ורוחו של מארק ממשיכה ללות אותה יום ולילה.

מי הרוצח שממשיך להערים גופות ולתעתע במשטרה והאם אריקה תצליח לעלות על עקבותיו?

כמו בספר הקודם, גם בספר זה אריקה ממשיכה להפעיל את מוחה המבריק וללכת לפי האינטואיציה החזקה שלה, למורת רוחם של מפקדיה שלא אוהבים ששוטרת בכירה לא פועלת לפי הספר ולא מקשיבה
להוראות של הממונים עליה. העלילה היתה ממוקדת ברובה בפרשיית הרצח וקצת היה חסר לי לקרוא על חייה הפרטיים של אריקה, קיוויתי שיהיו לה גם חיים מעבר לחייה המקצועיים אבל זה כנראה כבר יקרה
בספר הזה (אני מקווה שרוברט ירחם עליה וייצר לה חיים פרטיים כי מגיע לה את כל הטוב הזה).

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן