Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מאחורי עיניה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 380
כאשר לואיז, גרושה בת שלושים וארבע ואם לילד צעיר, בלי שום זוגיות שתצבע את האופק בצבעים זוהרים, פוגשת בבר גבר מקסים ומתנשקת איתו, נדמה לה שיש כאן סיכוי לשינוי. אלא שלמחרת בבוקר, כשהיא מגיעה לעבודה, לואיז פוגשת את הבוס החדש שלה דיוויד, שהוא במקרה גם האיש שאיתו התנשקה בלילה הקודם... הוא אמנם אומר לה שהנשיקה היתה טעות איומה, אבל בכל זאת לא יכול להסיר ממנה את עיניו. לואיז נתקלת ברחוב באדל, אישה יפה ובודדה, חדשה בעיר ומחפשת חברה. העניין הוא שלגמרי במקרה אדל נשואה לדיוויד. כן כן, ההוא מהנשיקה בבר שהוא גם הבוס החדש שלה. דיוויד ואדל נראים כמו זוג מושלם מהסרטים, אבל למה דיוויד כל כך שתלטן ולמה אדל כל כך מפחדת ממנו? משהו בחיי הנישואים של השניים מעוות, אך לואיז לא מעלה בדעתה עד כמה; וכשאדל מלמדת אותה שיטה מסתורית לפתרון בעיות השינה שלה, לואיז נסחפת אל עולם מסוכן מאין כמותו ומגלה שהיא דוהרת ללא שליטה אל עבר תהום אפלה ושטנית. מאחורי עיניה הוא מותחן מצמרר, מלא תפניות מפתיעות ממש עד העמוד האחרון. הספר תורגם ליותר מעשרים שפות והיה לרב־מכר ברחבי העולם. שרה פינבורו היא סופרת ותסריטאית מצליחה.

לואיז היא אם חד הורית בת 34 שמגדלת לבדה את בנה אדם בן השש ומנהלת חיי שיגרה משעממים.
יום אחד היא פוגשת גבר מסקרן בבר, הגבר הזה מוצא חן בעיניה, הוא מעניין, שובה לב ואיש שיחה מרתק.
אין לה מושג מי הוא, מה שמו אבל בגחמה של רגע הוא מנשק אותה ולמחרת היא מגלה לתדהמתה שגבר החלומות הזה, הוא הבוס החדש והמאד נשוי שלה.
לואיז מנסה לשכוח מהתקרית המביכה (או כמו שקוראת לזה חברתה הטובה סופי: קומדית טעויות) ולהמשיך בחייה כאילו כלום לא קרה אבל הגבר הזה לא יוצא לה מהראש והיא מתרגשת כמו נערה צעירה מעצם העובדה שהם עומדים להיפגש כל יום במשרד.

אני חייבת להתעשת.  ההתנהגות שלי מגוחכת.  מצבו הרבה יותר גרוע ממצבי,  הוא זה שנשוי, לא אני.  אני מרגישה נחותה וטיפשה ואשמה וכועסת. רגע ראשון של סיכוי לרומן אחרי מה שנדמה לי כמו נצח,  וגם זה מתברר כמו מלכודת פתאים.

לואיז מצליחה למרות המבוכה להתקרב לאט לאט לבוס שלה דיוויד שמשמש כפסיכיאטר המתמחה בהתמכרויות ואובססיות.
דיוויד נשוי לאדל, בחורה צעירה, יפיפיה ושברירית שהוריה נהרגו באופן טרגי והותירו את נפשה מצולקת.
אדל, למרות יופיה ועצמאותה, מאד תלותית, חרדתית ונתונה תחת שליטתו של דיוויד שלמראית עין נראה גבר שקול ואיש מקצוע טוב ומסור אבל מעבר לכך יש לו את ההתמכרויות שלו וצדדים אפלים משלו באישיותו.

בנישואים שלנו דיוויד תמיד בשליטה.  הוא מטפל בי.  במבט מקרוב, יהיו כאלה שיגידו שהוא חונק אותי, והצדק יהיה איתם, אבל לפעמים אני חושבת שאני אולי יותר חכמה ממנו.

יום אחד אדל ולואיז נפגשות במקרה ברחוב (האמנם במקרה?) ושתי הבחורות הצעירות והבודדות מפתחות קשר יפה ואמיץ ומחליטות לבלות זמן איכות יחד.
אדל מבקשת מלואיז שלא תספר כלום לדיוויד שהן נפגשות וגם לואיז היתה מעדיפה שדיוויד לא יידע כלום על הקשר ביניהן כדי שלא תסכן את משרתה.
לואיז נפעמת מאדל היפה, האצילית ועדינת הנפש והיא כבר מדמיינת שחייה עם דיוויד הם מושלמים ומרגשים בזמן שהיא עצמה בודדה ולא מוצאת זוגיות הולמת מאז שהתגרשה, אך ככל שהקשר עם אדל מתהדק מבינה לואיז שיש משהו לא תקין בקשר בין אדל לדוויד ומעבר ליופי וליוקרה מסתתר משהו חולני.

קודם דמיינתי שיש להם נישואים מושלמים ונפלאים,  אבל עכשיו, אפילו אחרי שראיתי את הבית היפהפה הזה, אני ממש לא מקנאה. הבית הזה הוא מין כלוב של זהב.

ככל שלואיז מתקרבת לדיוויד ומתאהבת בו היא מרגישה רגשות אשמה כלפי הבגידה שלה באדל שהופכת להיות חברתה הטובה, היא יודעת שמוטב לה לנתק קשר עם שניהם אבל היא לא מצליחה לעשות זאת ורק הולכת ומסתבכת במסכת שקרים ונאלצת להתמודד עם דברים אפלים שקשורים לעבר של אדל ודיוויד שמהם אין כבר דרך חזרה.

הספר 'מאחורי עיניה' כתוב מנקודת מבטה של לואיז ומנקודת המבט של אדל ודרך העיניים שלהן אנחנו לומדים להכיר כל אחת מהן וגם להבין מה מסתתר מאחורי אישיותו של דיוויד.
הספר הוא  דרמת מתח פסיכולוגית עשויה היטב, מפתיעה ומפותלת שלא תצליחו לעלות על קנקנה אלא רק בעמוד האחרון, הוא החל כספר דרמה על רומן אסור והמשיך כספר מתח פנטזיה עם סוף מטורף ובלתי צפוי – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן