Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מאחורי דלתות שקופים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 332
עברי כץ, או יותר נכון דוקטור עברי כץ הוא גרוש בשנות הארבעים לחייו. יש לו שני ילדים מתבגרים בשנות העשרה, הוא מנסה להתקרב אליהם בכל דרך. הוא נפרד מאישתו לימור כשהסתיימה האהבה והחברות לא היתה בנמצא. הוא הבין שאת כל השנים האחרונות הוא הקדיש לקריירה שלו, למשמרות, לנשים שעזר להן כמומחה לפריון והמשפחה שלו היתה שם כמובנת מאליה. לימור ניהלה את חייהם, גידלה את ילדיהם, לקחה בשמם את ההחלטות שהיה צריך לקחת. הוא חי בחיים מקבילים. כעת הם חיים בנפרד והוא נפגש עם הילדים לעיתים בסופי שבוע. לעיתים הוא מרגעש שהוא מאבד את הילדים, הם מתרחקים ממנו ולא מספרים לו את אשר על ליבם. האם יצליח לשמור על סטאטוס קוו עם ילדיו המתבגרים והאקסית שלו? אבא שלו היה אחד מהאנשים היקרים לו בחייו, אולי היקר ביותר. הוא גידל אותו לבד כשאימו מתה ממחלה בגיל צעיר, הוא דאג לכל מחסורו, שיתפתח ויצליח. הקשר בניהם היה חזק ואמיץ. עברי היה מסור לאביו, שמר איתו על קשר הדוק גם לאחר הגירושים והיה לו חשוב שילדיו יהיו בקשר עם אביו המתבגר. יום אחד אביו מבקש ממנו לחתום על מסמכים שקשורים לעתידו ומספר לו שרוצה לעשות שינוי בחייו. כל זה בזמן שמגלה במקרה שאמא שלו לא ממש נפטרה מסרטן. מה מסתיר אבא שלו ומדוע רוצה לעשות שינוי בחייו? פגישה מיקרית עם מיקי השכנה גורם לו להבין שהוא רוצה להכיר אותה מקרוב. עברי מרגיש בודד, לא היה לו קשר נורמלי עם אישה יותר מידי זמן לכן מחליט לעשות מעשה ודופק על דלתה עם בקבוק יין. אמנם מערכת היחסים שלהם צולעת בהתחלה, אבל היא עולה על מסלול שנראה מבטיח. האם עם מיקי שמבוגרת ממנו בכמה שנים הוא ימצא את המנוחה והנחלה? ביקור של תורמת חשובה לבית החולים שבו עבד בקליניקה שלו לא עולה יפה. היא התפרצה פנימה בחוצפה, העליבה את המזכירה היקרה שלו ודרשה ממנו יחס מועדף. הטעות של עברי היתה שבחר להתייחס אליה כמו לשאר המטופלות, טעות שעלתה לו ביוקר. הוא לא העלה בדעתו מה יקרה לשמו הטוב ולקריירה שלו שעבד כל כך קשה כדי להשיגם... חייו של עברי היו שקטים, אולי שקטים מידי. לא סתם אומרים שצרות באות בצרורות, כך קרה גם לעברי. אם תרצו לדעת איך כל החזיתות הללו בחייו של עברי הופכות לאחת, אם תרצו לדעת אילו סודות הסתירו מפניו, תקראו! בכתיבה סוחפת וקולחת נגלר מספר את סיפורו של עברי שהפכו באחת ממונוטוניים לסוערים. קראתי את הספר בשלוק, הוא זורם והעלילה לא היתה משעממם לרגע. נהנתי מקריאתו אבל הוא לא היה חף מנקודות שהפריעו לי מעט. הרגשתי שעברי התמודד מול הרבה חזיתות, היו לא מעט סיפורי רקע אבל לאף אחד מהם אני באופן אישי, לא ממש התחברתי עד הסוף. הכריכה עשתה רושם אחרת ולא מצאתי הקשר לסיפור. הספר נקרא 'מאחורי סודות שקופים' ואילו בספר הסודות תפסו רק חלק קטן מהעלילה, לעניות דעתי זה היה מוסיף עוד עיניין לסיפור. בסיכומו של דבר לפנינו סיפור ישראלי, כחול לבן, כתוב יפה ומעניין, תהנו!  

עברי כץ, או יותר נכון דוקטור עברי כץ הוא גרוש בשנות הארבעים לחייו. יש לו שני ילדים מתבגרים בשנות העשרה, הוא מנסה להתקרב אליהם בכל דרך.

הוא נפרד מאישתו לירון כשהסתיימה האהבה והחברות לא היתה בנמצא. הוא הבין שאת כל השנים האחרונות הוא הקדיש לקריירה שלו, למשמרות, לנשים שעזר להן כמומחה לפריון והמשפחה שלו היתה שם כמובנת מאליה. לירון ניהלה את חייהם, גידלה את ילדיהם, לקחה בשמם את ההחלטות שהיה צריך לקחת. הוא חי בחיים מקבילים. כעת הם חיים בנפרד והוא נפגש עם הילדים לעיתים בסופי שבוע. לעיתים הוא מרגעש שהוא מאבד את הילדים, הם מתרחקים ממנו ולא מספרים לו את אשר על ליבם.
האם יצליח לשמור על סטאטוס קוו עם ילדיו המתבגרים והאקסית שלו?

אבא שלו היה אחד מהאנשים היקרים לו בחייו, אולי היקר ביותר. הוא גידל אותו לבד כשאימו מתה ממחלה בגיל צעיר, הוא דאג לכל מחסורו, שיתפתח ויצליח. הקשר בניהם היה חזק ואמיץ. עברי היה מסור לאביו, שמר איתו על קשר הדוק גם לאחר הגירושים והיה לו חשוב שילדיו יהיו בקשר עם אביו המתבגר.
יום אחד אביו מבקש ממנו לחתום על מסמכים שקשורים לעתידו ומספר לו שרוצה לעשות שינוי בחייו.
כל זה בזמן שמגלה במקרה שאמא שלו לא ממש נפטרה מסרטן.
מה מסתיר אבא שלו ומדוע רוצה לעשות שינוי בחייו?

פגישה מיקרית עם מיקי השכנה גורם לו להבין שהוא רוצה להכיר אותה מקרוב. עברי מרגיש בודד, לא היה לו קשר נורמלי עם אישה יותר מידי זמן לכן מחליט לעשות מעשה ודופק על דלתה עם בקבוק יין. אמנם מערכת היחסים שלהם צולעת בהתחלה, אבל היא עולה על מסלול שנראה מבטיח.
האם עם מיקי שמבוגרת ממנו בכמה שנים הוא ימצא את המנוחה והנחלה?

ביקור של תורמת חשובה לבית החולים שבו עבד בקליניקה שלו לא עולה יפה. היא התפרצה פנימה בחוצפה, העליבה את המזכירה היקרה שלו ודרשה ממנו יחס מועדף. הטעות של עברי היתה שבחר להתייחס אליה כמו לשאר המטופלות, טעות שעלתה לו ביוקר. הוא לא העלה בדעתו מה יקרה לשמו הטוב ולקריירה שלו שעבד כל כך קשה כדי להשיגם…

חייו של עברי היו שקטים, אולי שקטים מידי. לא סתם אומרים שצרות באות בצרורות, כך קרה גם לעברי.
אם תרצו לדעת איך כל החזיתות הללו בחייו של עברי הופכות לאחת, אם תרצו לדעת אילו סודות הסתירו מפניו, תקראו!

בכתיבה סוחפת וקולחת נגלר מספר את סיפורו של עברי שהפכו באחת ממונוטוניים לסוערים. קראתי את הספר בשלוק, הוא זורם והעלילה לא היתה משעממם לרגע.
נהנתי מקריאתו אבל הוא לא היה חף מנקודות שהפריעו לי מעט.
הרגשתי שעברי התמודד מול הרבה חזיתות, היו לא מעט סיפורי רקע אבל לאף אחד מהם אני באופן אישי, לא ממש התחברתי עד הסוף.
הכריכה עשתה רושם אחרת ולא מצאתי הקשר לסיפור.
הספר נקרא 'מאחורי סודות שקופים' ואילו בספר הסודות תפסו רק חלק קטן מהעלילה, לעניות דעתי זה היה מוסיף עוד עיניין לסיפור.

בסיכומו של דבר לפנינו סיפור ישראלי, כחול לבן, כתוב יפה ומעניין, תהנו!

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן