Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מאחורי הדלת
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 259
ביום שבו פגשה את ג'ק הפכו חייה של גרייס למושלמים. היא נשבתה בקסמו של הגבר הנאה והעדין כבר ממבט ראשון, והייתה מאוהבת בו עוד לפני שהציע לה לבלות עמו את שארית חייהם. כשג'ק הזמין את אחותה מילי, הלוקה בתסמונת דאון, לעבור לגור עמם היא הרגישה שזה הגבר שעליו חלמה כל חייה. ג'ק וגרייס אנג'ל היו הזוג המושלם שכולם קנאו בו. אבל כשג'ק דורש ממנה לעזוב את מקום עבודתה כדי לבלות עמו כל רגע פנוי, ומסתיר ממנה את ביתם החדש עד שיעברו לגור בו, חשדה של גרייס מתעורר. כבר במהלך ירח הדבש המוזר שלהם היא מבקשת מג'ק הסברים לשינוי בהתנהגותו, והוא מספר לה על ילדותו בצל אב אלים ועל אמא חסרת אונים ששילמה על כך בחייה. כעת, במקום חיי רווחה ואושר היא לומדת שכדי לרצות את ג'ק עליה להיות כנועה וצייתנית. כשגרייס מגלה שמצבה החדש מסכן את אחותה האהובה, היא מוכנה לשלם כל מחיר כדי להגן עליה. במעט הכוחות שעוד נותרו בה, וללא כל עזרה מבחוץ, גרייס מחליטה לצאת למלחמה.

כמה טוב אנחנו מכירים את האנשים מסביבנו? את העמיתים שלנו לעבודה? את השכנים שלנו? את בני הזוג של חברותינו הטובות? אלה לא שאלות שאני חושבת עליהן יותר מדי בחיי היום יום שלי, אבל הספר הזה גרם לי לחשוב על הדברים הללו. כי זה מה שהספר הזה עושה – הוא גורם לך לחשוב. מעבר לכך שהוא ספר עוכר שלווה באופן מיוחד, הוא גם גורם לך להסתכל סביבך ולתהות מה את מפספסת. יומיים לקח לי לקרוא את הספר, וכמי שקוראת לאט יחסית מדובר בזמן שיא בשבילי. יש לכך סיבה עיקרית אחת: הוא השאיר אותי במתח כל כך גדול לגלות מה יקרה בסופו, שלא יכולתי להניח אותו מידי. הוא השאיר אותי ערה עד אחת וחצי לפנות בוקר, וזה אומר עליו הרבה.

בתחילת הסיפור אנחנו פוגשים את גרייס וג'ק אנג'ל. גרייס וג'ק הם מהזוגות מעוררי הקנאה שאנחנו רואים בכל מקום. הם נראים טוב, אפילו טוב מאד, הבית שלהם יפה ומעוצב, ג'ק הוא עורך דין מצליח שמגן על נשים מוכות מבעליהן ולא הפסיד מעולם באף תיק, גרייס היא המארחת המושלמת, מבשלת מדהים ומציירת להנאתה. באמת שהכל נראה מושלם בבית משפחת אנג'ל. לגרייס יש אחות צעירה בשם מילי. מילי היא בת 17 ויש לה תסמונת דאון. היא לומדת במוסד מיוחד ונמצאת בשנתה האחרונה לפני שתסיים אותו בגיל 18. מכיוון שגרייס היא האפוטרופסית החוקית של מילי, לאחר שתסיים את שנת הלימוד האחרונה שלה, מילי עתידה לעבור ולהתגורר איתה ועם ג'ק.

ג'ק וגרייס הכירו בריג'נט פארק בלונדון בזמן שגרייס בילתה שם עם מילי, וג'ק חיבב את מילי מהרגע הראשון שפגש אותה, וכך הוא כבש את ליבה של גרייס במהירות. יותר מדי במהירות, כי תוך פחות מחצי שנה הם כבר מתחתנים וגרייס באמת מאמינה שג'ק הוא הנסיך על הסוס הלבן. עוד בליל הכלולות שלהם, לפני הטיסה לירח הדבש, גרייס מתחילה להרגיש שמשהו לא בסדר עם ג'ק, ולרוע מזלה החשדות שלה לא רק שאינם מתבדים, אלא שג'ק מתגלה כפסיכופט אלים ומסוכן. ב' א' פאריס מכניסה אותנו עמוק עמוק לתוך מוחו המעוות והזדוני של ג'ק, וגרייס נאלצת לנהל עמו משחק מוחות מסוכן כשהיא מרגישה שהוא תמיד צעד אחד לפניה. כשגרייס מבינה את גודל הסכנה שנשקפת לאחותה היא מבינה שהיא חייבת לעשות הכל על מנת למנוע את המעבר של מילי לביתם.
הסיפור בנוי בחוכמה כך שהפרקים בנויים מהווה ועבר, והם מופיעים אחד אחרי השני לסירוגין. העבר מתחיל בזמן ההכרות של גרייס וג'ק, ואילו ההווה מתחיל בחייהם המשותפים, חודשים ספורים לפני ששנת הלימודים של מילי מסתיימת. לאט לאט העבר הופך לעבר קרוב יותר ומדביק את ההווה וכך מתמזג הסיפור לאחד.

פסק הדין:
גבירותי ורבותי – מדובר בספר האימה המושלם. הוא מטריד, הוא חולני, הוא מורט עצבים ויש לו את כל מה שצריך כדי לרתק את הקורא. דמותו של ג'ק כתובה כל כך טוב שגם אני פחדתי ממנו במהלך הקריאה. ספרי מתח אחרים שקראתי פשוט מחווירים לעומת הספר הזה, וקצת הצטערתי שסיימתי אותו מהר כל כך. בכל פעם שרציתי להניח אותו, פשוט לא יכולתי: "רק עוד פרק אחד" – אמרתי לעצמי, והפרק האחד הזה הפך לעוד חמישה, בקלות. הקצב בספר הוא מהיר והתרחשות רודפת התרחשות, לא תשימו לב – וכל הטוב הזה יסתיים במהירות. חמישה כוכבים גדולים ובוהקים.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן