Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
מאחורי הדלת
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 259
ביום שבו פגשה את ג'ק הפכו חייה של גרייס למושלמים. היא נשבתה בקסמו של הגבר הנאה והעדין כבר ממבט ראשון, והייתה מאוהבת בו עוד לפני שהציע לה לבלות עמו את שארית חייהם. כשג'ק הזמין את אחותה מילי, הלוקה בתסמונת דאון, לעבור לגור עמם היא הרגישה שזה הגבר שעליו חלמה כל חייה. ג'ק וגרייס אנג'ל היו הזוג המושלם שכולם קנאו בו. אבל כשג'ק דורש ממנה לעזוב את מקום עבודתה כדי לבלות עמו כל רגע פנוי, ומסתיר ממנה את ביתם החדש עד שיעברו לגור בו, חשדה של גרייס מתעורר. כבר במהלך ירח הדבש המוזר שלהם היא מבקשת מג'ק הסברים לשינוי בהתנהגותו, והוא מספר לה על ילדותו בצל אב אלים ועל אמא חסרת אונים ששילמה על כך בחייה. כעת, במקום חיי רווחה ואושר היא לומדת שכדי לרצות את ג'ק עליה להיות כנועה וצייתנית. כשגרייס מגלה שמצבה החדש מסכן את אחותה האהובה, היא מוכנה לשלם כל מחיר כדי להגן עליה. במעט הכוחות שעוד נותרו בה, וללא כל עזרה מבחוץ, גרייס מחליטה לצאת למלחמה.

גרייס וג'ק הכירו לראשונה כשנפגשו במקרה בריג'ינט פארק בלונדון בזמן שגרייס בילתה שם בחברת אחותה מילי שלוקה בתסמונת דאון, והאהבה ביניהם ניצתה מיד.
ג'ק שהיה עד כה רווק נצחי בן ארבעים מצא בגרייס את כל מה שחיפש באישה וגרייס הרגישה שזכתה במפעל הפיס כשגבר כזה מצליח ויפה תואר בחר בה להיות אשת חייו.
הם נישאו במהרה ועברו לגור בבית גדול ומאובטח שג'ק רכש עבורם.
חייהם היו תותים עם הרבה שמנת, הם יצאו לירח דבש חלומי בתיאלנד, נהנו ממותרות ופינוקים והיוו מושא לקנאה והערצה בעיני חבריהם.
גרייס שמאז ומתמיד היתה מאד קשורה לאחותה מילי, הצליחה לסחוט הבטחה מג'ק שמילי תעבור לגור איתם לאחר שיתחתנו ולא היתה מאושרת ממנה שזכתה בגבר שכזה.

לא היה קשה להתאהב בו, היה בו משהו ג'נטלמני ומרענן, הוא גרם לי להרגיש מיוחדת, מוערכת ובעיקר – הוא העריץ את מילי. (עמ' 28)

אך האם האושר נשאר לנצח? כבר בערב החתונה מתחילים להופיע סדקים בתמונה המושלמת שגרייס יצרה לעצמה.
ג'ק רצה שגרייס תהיה אישה קטנה וכנועה והתמיכה שלו בה הפכה לשתלטנות.
גרייס היתה מופתעת לגלות איך ברגע אחד נפלו כל המסכות מהגבר המושלם שחשבה שנישאה לו והתגלו פנים אחרות לגמרי.
היא צפתה מהצד כיצד כל חייה קרסו והבינה שהיא בעצם התחתנה עם גבר שאינה יודעת שום דבר אודותיו.
הנסיך על הסוס הלבן הפך ברגע אחד למפלצת אמתנית שעומדת לשבור את רוחה ונפשה.

איך תינצל גרייס מידי הגבר הזה ותחזור לחיי החופש שלה ומה יעלה בגורלה של מילי אחותה? מה באמת מסתתר מאחורי דלת הארמון שג'ק בנה עבורה?

'מאחורי הדלת' זהו מותחן פסיכולוגי מצמרר. העלילה נעה בין עבר להווה, היו רגעים שקצת הרגשתי שהעלילה לא אמינה, כי גרייס יכלה לצאת מהפסיביות שלה ולהחזיר את השליטה לחייה עם טיפה יצירתיות.
הספר קצת הזכיר לי את 'מיזרי' כאשר דמות פסיכופטית מנסה לכלוא מישהו אחר ולשלוט על חייו.
אהבתי מאד את דמותה של מילי, היא היתה חדה, חכמה ושובת לב.
בסך הכל ספר מתח טוב שיעביר לכם את הזמן בהנאה והרבה צמרמורות.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן