Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מאוזנת – בין עולמות הזוגיות, העבודה וההורות
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 168
המאבק היום-יומי לשלב באופן מאוזן בין עבודה, זוגיות והורות משותף לנשים רבות בעידן שלנו. הפער בין מציאות חיינו לציפיות שיש לנו מעצמנו והדרישות שמציבה בפנינו הסביבה לעיתים קרובות מוביל לתסכול עמוק, חרדה ורגשות אשם, הנוכחים בחוויה היומיומית של משפחות רבות. בשמת כרמון הדני, שניהלה קריירה תובענית, חיי זוגיות והיא אם לשלושה ילדים, תיעדה במשך 30 שנה ביומנים את ניסיונותיה לאזן בין שלושת העולמות. כעת במבט מפוכח ומנוסה היא שבה להתבונן על התקופה שבין שנות העשרים לחמישים לחייה, שבמהלכה מעצבות הנשים את זהותן במישור הזוגי, ההורי ובעולם העבודה. בספר זה היא מביאה חלקים אינטימיים מיומניה ומלווה אותם בכלים מעשיים וברורים שיסייעו לנשים למצוא את האיזון בין שלל האתגרים הניצבים בפניהן. בשמת כרמון הדני היא אם לשלושה ילדים, בעלת שני תארים וניסיון ניהולי של ערוצי טלוויזיה, עמותה חברתית ובית ספר לפיתוח אינטליגנציה רגשית.

התמזל מזלנו לחיות בתקופה הנוכחית בעולם המערבי, ובחירות רבות נתונות בידינו. אני בחרתי להיות מאוזנת.

כשבשמת כרמון הדני (כותבת הספר) הגיעה לגיל חמישים היא מצאה את עצמה בצומת דרכים.
היא היתה אז כבר אשת קריירה מצליחה בעולם הטלוויזיה, נשואה ואם לשלושה ילדים ובעצם השיגה את כל המטרות שהציבה לעצמה כשהיתה צעירה יותר אז למה למרות הכל היא הרגישה שמשהו שם לא עובד כמו שצריך?
בשמת חוזרת אחורה בזמן מגיל עשרים ועד חמישים, לימים שכתבה יומנים על החלומות שלה, הרצון להצליח, ההתקדמות שלה בעולם השואו ביזנס, האהבות שלה והלבטים לגבי הקריירה המתפתחת שלה.

בשמת חרוצה ועצמאית והיא מצליחה להתקדם יפה בעבודה אבל בסופו של יום, הבדידות נוגעת בנפשה ולחזור לבית ריק זה לא משהו שהיא הייתה מאחלת לעצמה לטווח הארוך.
אחרי שנים של דייטים היא מתחתנת ויולדת ילדים אבל אז מגיעים קשיים מסוג אחר: כיצד לאזן בין הבית לעבודה, איך לרצות את כולם ולהנות מכל העולמות? ומה עושים עם נקיפות המצפון שמלווים אותך כשאת נמצאת הרבה שעות בעבודה במקום להיות עם ילדיך? כי כמו שהיא כותבת בספרה: אמא יש רק אחת ואין כמו אמא.
במירוץ המטורף של החיים בשמת רוצה רק דבר אחד: למצוא איזון בחייה אבל האם תצליח במשימה הכמעט בלתי אפשרית הזאת?

הספר מתאר מסע חיים שלם דרך היומנים שכתבה בשמת. לרגעים הרגשתי כאילו החיים שלי רצים אל מול עיני והצטערתי שאני לא השכלתי לרשום יומנים על דברים שעברתי במהלך חיי כי הרי לכל אחד מאיתנו יש את מסע החיים האישי שלו.
בשמת מתארת את הקשיים וההתלבטויות שחווה כל אישה ואמא, הרצון להתפתח מצד אחד אבל גם להיות אישה ואמא טובה ולהצליח לנהל בית מתפקד.
בסופו של דבר החיים זה עניין של בחירות, פשרות, ויתורים, סדר עדיפויות ומציאת האיזון בין כל הדברים שחשובים לנו.
הספר מלא בתובנות ועצות לחיים מתוך ניסיון חייה העשיר של בשמת, היא יודעת שהחיים שלה נמצאים בטירוף אבל לא מוותרת לעצמה ועושה הכל כדי להתחבר גם לצד הרוחני שבה ולמצוא דרכים של איזון בין הגוף לנפש והיא לא מפסיקה לשאול שאלות ולנסות למצוא משמעות לחיים.
יותר מידי הזדהיתי עם הספר הזה ואני מאמינה שכל אחת תמצא את עצמה בתוך סיפור חייה של בשמת, נראה לי שהדבר היחיד שגרם לה לאיזון זה דווקא הכתיבה שלה, אולי כולנו צריכות לכתוב יומנים, יש בזה משהו תרפיסטי. מומלץ לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן