Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
מאד ויין
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2014
מס' עמודים: 320
"…בדרך כלל אני לא מקנאה, ובכל זאת הדבר היחיד שגורם לי לקנא הוא כשאני קוראת ספרים הכתובים בצורה כל כך מופלאה – שונה מכל מה שאי פעם קראתי. כשאני לא מצליחה להניח את הספר, כי כואב לי בבטן, כואב לי בלב ובראש, אני צורחת: 'לעזאזל איתך (פה נכנס שם הסופרת!) למה אני לא חשבתי על זה קודם??'" קולין הובר, מחברת רבי המכר של ה'ניו יורק טיימס', על מאד-ויין. כשסנה, סופרת מתבודדת, מתעוררת בבוקר יום הולדתה ה-33, היא מגלה כי הכול השתנה. סגורה מאחורי גדר חשמלית, נעולה בבית בלב השלג, כל שנותר לה הוא לפצח את הקוד לחופש ולגלות מדוע נלקחה. ואז היא מבינה, שאם היא רוצה להשתחרר, היא צריכה להתבונן היטב בעברה. אלא שהעבר הזה חוזר ומגיח בקצב מסחרר, וחוטפיה אינם בנמצא. הכבלים של חייה מכבידים עליה ואינם מאפשרים לה לתקשר, לראות את הטוב בחיים, לחוש תקווה, להרגיש אהבה, להיות מאושרת. אלא שזו אינה האמת כולה -התצרף מורכב יותר, וכדי להרכיב אותו צריך לצעוד בין חלקיו ולסגור את הקצוות. רק כשסנה נמצאת על הקו הדק שבין חיים למוות, היא מאתרת את חוקי המשחק. משחק מסוכן. ורק אז היא מבינה, כי האמת בלבד תתיר את הכבלים.

שלושה דברים לא ניתן להסתיר לאורך זמן: את השמש, את הירח ואת האמת.

סנה היא סופרת רבי מכר שמתעוררת ביום הולדתה ה 33 ומגלה שהיא נמצאת בבית זר, לבושה בפיג'מה לא שלה ועם תחושה מוזרה בגוף.
סנה המבוהלת מנסה לצאת מהבית בו היא לכודה ומגלה באחד החדרים גבר קשור למיטה, הגבר ששמו אייזיק הוא מכר של סנה ולאחר שהיא משחררת אותו מכבליו, שניהם מנסים לגלות מה קרה להם ואיך הגיעו לבית המבודד הזה.
סנה ואייזיק עושים הכל כדי לצאת מהבית אבל לא מצליחים בשום אופן לשבור את החלון ולצאת לחופשי, בחוץ יורד שלג כבד והם מנסים לנחש באיזה אזור או ארץ הם נמצאים.
סנה חוששת שאולי הם נחטפו על ידי אחד מהמעריצים שלה אבל גם הסברה הזאת מתבטלת על הסף בגלל נוכחותו של אייזיק.

למה שמישהו יחטוף אותי, ישים אותי כאן איתך. איך עשו בכלל את הקישור בינינו? (עמ' 40)

הימים עוברים והופכים לשבועות ואפילו חודשים כאשר סנה ואייזיק מנסים לפצח את קוד הכניסה לבית כדי לברוח ממנו, הם עושים הכל כדי לשרוד: מבשלים, קוראים ספרים ומנסים לדלות רמזים מי הוא זה שהביא אותם לבית ולמה.  סנה מנסה לשמור על שפיות למרות שהיא מרגישה חנק ורצון עז לחזור לבית שלה, לשגרה, לחיים נורמליים ואייזיק נמצא בחרדה יומיומית שיגמר להם המזון והדלק בגנרטור שיכול לגרום להם לקפוא מקור בתוך הבית.
ככל שהזמן עובר הם מבינים שנשקפת סכנה ממשית לחייהם אם לא ייצאו לחופשי וגם אם יצליחו לפתוח את הדלת, הם מוקפים בחוץ בשלג ובגדר חשמלית שתוחמת אותם ולא מאפשרת להם להגיע למקום מבטחים.
סנה ואייזיק הם כמו שני שחקנים על לוח שחמט שמישהו זר מתכנן בשבילם את המהלכים.

האם יצליחו סנה ואייזיק לברוח מהבית ומי הוא האיש שכלא אותם?

במהלך העלילה מאד התחברתי לדמותו הבוגרת והאחראית של אייזיק, לסנה פחות הרגשתי חיבור, היא היתה שבורה, סדוקה, מצולקת נפשית וגופנית ובעלת נכות רגשית קשה.
בעולם שבו כולם שואפים לשלמות, סנה חיה בשלום עם הצלקות שלה, עם הפגמים ומסרבת בכל תוקף לתקן את עצמה.
התקשתי לעכל את הדמות שלה, את הנטיה שלה להרס עצמי, היא עברה המון דברים קשים בעלילה ועדיין היה חסר לי שם רגש ונשמה.
סנה לא יודעת לאהוב ולא מוכנה שיאהבו אותה, היא מרחיקה מעליה את כולם אך האם יש לה תקנה?
בספר הזה היו את כל המרכיבים הנכונים כדי שהוא יהיה ספר מתח טוב ועדיין הרגשתי שהניתוח הצליח והחולה מת (תרתי משמע ואת זה תבינו אחרי שתקראו את הספר), משהו שם לא עבד לי ועדיין לא הצלחתי לשים את האצבע מהו הדבר הזה, מבחינתי היתה שם: מהומה רבה על לא דבר ובכל זאת אני ממליצה לקרוא אותו ולו רק בגלל העובדה שהוא כל כך שנוי במחלוקת והיו כאלה שממש נסחפו אחר העלילה שלו, עד שלא תקראו לא תדעו.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן