Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לתפוס את החלום
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 200
סיגלי, אישה קטנה וחזקה, לא חלמה שמשבר משפחתי כה עמוק יפלח את חייה ויאיים למוטטם, מאותו רגע פתחה במסע אישי כואב ומטלטל שנעטף בפגיעה אישית ורגשית ולוּוה בשבר כלכלי הרסני וחסר תקווה. מתחתית הבור, מהמקום הנמוך ביותר, אזרה סיגלי כוחות אדירים תוך שגילתה תעצומות נפש פנימיות שהיו חבויות בה, ושאבה כוח משלושת ילדיה ומקבוצת אנשים יקרים בסביבתה הקרובה. המסע היה ארוך וקשה, אך מעצים ומצמיח. במהלכו קיבלה מהיקום מתנה נדירה - היכולת לתקשר ולראות את הנסתר. בסיומו של המסע מצאה סיגלי את עצמה עומדת בפסגת ההר וצופה בזריחה מרהיבה של חייה החדשים. 'לתפוס את החלום' הוא ספרה הראשון של סיגלי רוטנר שמאי, והוא מבטא את כמיהתה העזה להשיב את השפיות לחייה. סיגלי התגברה על המשבר העמוק וחרטה על ליבה את המחויבות לעזור לאחרים לתפוס את החלום, תוך שהיא מאמנת אותם לממש את הפוטנציאל החבוי בתוכם, לקחת אחריות על חייהם, להשאיר את המשברים מאחור ולממש את תקוותיהם. הספר משלב יצירות אמנות של סיגלי - ציורים ושירים, אשר מעניקים לקוראים זווית נוספת ומעשירה באשר לדרכי ההתמודדות.

את סיגלי הכרתי לפני מספר שנים , מאז נפרדו דרכנו וכל אחת התקדמה לדרך חדשה. לאחרונה נודע לי באמצעות מכרה משותפת שסיגלי כתבה ספר, וכך נוצר הקשר והספר הגיע אלי.

בעקבות משבר שחוותה, החליטה סיגלי להוציא לאור את סיפורה האישי, המספר איך הצליחה לצמוח דווקא מהמקום השפל שהייתה בו, איך בכל נקודת שבר היא מצאה נקודת היאחזות שסייעה לה לשמור את הראש מעל המים ולהתחזק.

"אינני אדם שגונב חלומות, אני לוכדת אותם! כל עוד אעמוד על שתי רגליי, ארצה להישאר תמיד בצד הלוכד…." (עמוד 163).

סיגלי היא אישה קומפקטית, אבל כאילו כדי לחפות על גובהה היא מלאה באנרגיות שנדמה כי שייכות למספר אנשים יחד!

בגיל צעיר התייתמה סיגלי מהוריה, וכבת יחידה נותרה ללא תמיכה צמודה (חוץ ממשפחה מקרבה יותר רחוקה), ובכל זאת היא הקימה משפחה לתפארת, עם זוגיות יציבה ושלושה ילדים מקסימים. המשפחה הייתה בשבילה הכל והיא השקיעה בה את כל כולה.

באחד הלילות, בעוד בעלה ישן, היא גילתה משהו שטלטל את עולמה וגרם למשבר אמון בלתי הפיך בינה לבינו, והדרך לגירושין הייתה מצידה האפשרות היחידה.
תהליך הפרידה והגירושין הפר את האיזון במשפחה המקסימה, מכאן הכל הדרדר עד שסיגלי הגיעה  למצב כלכלי קשה ומייאש.

סיגלי בחרה לא לשקוע לתהומות הייאוש, לאורך כל הדרך היא המשיכה ועדיין ממשיכה להפגין נחישות ועוצמה, היא נופלת ממשבר למשבר, אך מכל משבר נדמה כי כוח עליון מכוון לאיזון ודואג להרים אותה למעלה.

לאורך הספר סיגלי משלבת שירים שחיברה וציורים שציירה, שהם גם כמובן מוסיפים ותורמים להמחשת  התחושות שעברו עליה.
מתוך המשבר היא החליטה להפוך בעצמה למאמנת אישית (קואוצ'רית) ולסייע גם לאחרים לנצח את הפחד וללכוד חלומות. היא עושה זאת גם באמצעות השירים והספר שכתבה.

התרגשתי מאוד מסיפורה הכואב והמחזק של סיגלי. קראתי על אישה חזקה, אמא לביאה, שבחרה לא ליפול לתהומות של כאב ודיכאון, אלא להאמין באמונה חזקה שמכל רע יוצא טוב, סיגלי בחרה לא לוותר לעצמה ולהמשיך לדבוק בצדקת דרכה.

הספר כתוב בשפה קולחת והוא מלא בתובנות לחיים גם אלה שסיגל כתבה וגם אלה שאני למדתי בין השורות.
בסופו של דבר הוא חידד לי בין היתר את התובנות הבאות:  כוחה של משפחה וחברות אמת לנצח ולגבור על הרבה קשיים, והידיעה שמשבר מוליד צמיחה ומכל רע יוצא בסוף טוב.

ממליצה לכל אדם לקרוא וללמוד מהסיפור, מהשירים וממשפטי החכמה השזורים בספר!

בשורה אחת: "הפחד הוא האויב הכי גדול של עצמך. אם תדע להתעלם ממנו תנצח מכשולים רבים" (סיגלי, עמוד 48)

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. חוה

  חווי יקרה, יש לך יכולת קסומה לקלוט ולתאר את הספר המרתק ומעצים הזה. אהבתי את הספר ואת הביקורת

  1. חוי הראל

   תודה רבה חוה!

 2. ענבל

  גם אני קראתי את הספר. אין ספק שזהו סיפור מרתק, שנכתב בצורה קולחת.
  ספר שמביא עמו הרבה תובנות לחיים. ספר השראה שנשאר איתך הרבה זמן אחרי… !!
  מומלץ בחום

  1. חוי הראל

   בהחלט!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן