Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לתפוס את החלום
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 200
סיגלי, אישה קטנה וחזקה, לא חלמה שמשבר משפחתי כה עמוק יפלח את חייה ויאיים למוטטם, מאותו רגע פתחה במסע אישי כואב ומטלטל שנעטף בפגיעה אישית ורגשית ולוּוה בשבר כלכלי הרסני וחסר תקווה. מתחתית הבור, מהמקום הנמוך ביותר, אזרה סיגלי כוחות אדירים תוך שגילתה תעצומות נפש פנימיות שהיו חבויות בה, ושאבה כוח משלושת ילדיה ומקבוצת אנשים יקרים בסביבתה הקרובה. המסע היה ארוך וקשה, אך מעצים ומצמיח. במהלכו קיבלה מהיקום מתנה נדירה - היכולת לתקשר ולראות את הנסתר. בסיומו של המסע מצאה סיגלי את עצמה עומדת בפסגת ההר וצופה בזריחה מרהיבה של חייה החדשים. 'לתפוס את החלום' הוא ספרה הראשון של סיגלי רוטנר שמאי, והוא מבטא את כמיהתה העזה להשיב את השפיות לחייה. סיגלי התגברה על המשבר העמוק וחרטה על ליבה את המחויבות לעזור לאחרים לתפוס את החלום, תוך שהיא מאמנת אותם לממש את הפוטנציאל החבוי בתוכם, לקחת אחריות על חייהם, להשאיר את המשברים מאחור ולממש את תקוותיהם. הספר משלב יצירות אמנות של סיגלי - ציורים ושירים, אשר מעניקים לקוראים זווית נוספת ומעשירה באשר לדרכי ההתמודדות.

במקום שהכל נראה בלתי אפשרי – שם הכל אפשרי ותלוי רק בנו.

בספר "לתפוס את החלום" מביאה כותבת הספר, סיגל רוטנר שמאי את סיפור חייה המרגש והמטלטל.
סיגל נולדה כבת יחידה לזוג הורים אוהבים שלא החסירו ממנה כלום. בשנות העשרים לחייה היא נישאה לעופר ונולדו להם שלושה ילדים.
סיגל עשתה חיל בעבודתה כמבקרת פנים במרפאות חוץ ואף ניהלה בנאמנות את משק הבית וגידלה את ילדיה בחום ואהבה.
יום אחד חייה המאושרים קורסים כאשר משבר פוקד את הזוגיות שעד לאותם רגעים סיגל חשבה שהיא מושלמת והיא מבינה שאין מכאן דרך חזרה.

סיגל מפחדת להתחיל מחדש, לגדל את ילדיה לבד ולהתמודד עם נטל הפרנסה כהורה יחידני. היא נשענת על חברות טובות שפורשות עליה את חסותן ומחזקות את נפשה.
בתוך כל הכאוס של חייה היא צריכה להמשיך לתפקד כאם, לצאת בבוקר לעבודה ולהמשיך את החיים כאילו שום דבר לא מסעיר את נפשה המבולבלת שעומדת לקרוס תחת הנטל וגם לשמור על שפיותם ונפשם העדינה של הילדים.
סיגל עומדת בפני קריסה כלכלית אבל מלאכים ששומרים עליה לא נותנים לה ליפול לתוך תהום אפלה וחייה יעברו עוד הרבה טלטלות עד שהיא תגיע לאיזון המיוחל.

עלילת הספר נעה בין עבר להווה בחייה של סיגל. הכתיבה היתה מיוחדת, מרגשת ונוגעת ללב.
סיגל היא אשת חיל, היא נופלת וקמה ומגלה הרבה עוצמות בתוכה וכוחות שלא ידעה שיש לה, היא אישה מאד רוחנית וחייה מלאים בסימני דרך שמדריכים אותה ושומרים את צעדיה.
ילדיה של סיגל ריגשו אותי במיוחד בדרך שלהם להעריך את כל מה שהיא עשתה עבורם, גם ברגעיה הקשים ביותר.
סיפור חייה האישי של סיגל זרק אותי עשר שנים לאחור כאשר אני עמדתי לפני הגירושין הכואבים שלי והייתי מוקפת פחדים ותהיות כיצד אמשיך לבד לנהל את כלכלת הבית וגידול שלושת ילדי, למזלי ההורים היקרים שלי שיבדלו לחיים ארוכים היוו עבורי חגורת בטחון נפשית וכלכלית ולא נתנו לי ליפול לרגע, ועל זה אני אסירת תודה להם למשך כל חיי.
אהבתי את משפטי החוכמה של סיגל בסוף כל פרק ואפילו אמצתי לעצמי את אחד המשפטים הללו: "בחיים הכל עניין של תזמון. אז מה נדרש לו לאדם? מעט סובלנות והרבה סבלנות על מנת להגיע למטרה."
הספר הזה ייגע בהרבה אנשים ובעיקר נשים, יש בו עוצמות וניתן לשאוב ממנו הרבה כח וחוכמת חיים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן