Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לרשת את אידית
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 270
מגי שִׁיטְס, אם חד־הורית מניו יורק, שימשה במשך שנים כממרקת הבלתי־נראית של בתי העשירים בעיר כדי לשרוד. היא קרצפה, צחצחה, איבקה והבריקה את בתיהם. כל זה משתנה כשמעסיקה לשעבר נפטרת ומשאירה למגי ירושה מדהימה: בית בסֶג הרבור. אז מה הקאץ'? הוא מגיע עם דיירת: אידית, אמה בת השמונים ושתיים של המנוחה. לאידית יש אלצהיימר – או זה לפחות מה שהרופאים אומרים לה – אבל היא זוכרת היטב כיצד בתה לייזה היטיבה להאיר את החדר, או הותירה עננים שחורים בלכתה. כעת לייזה שמה קץ לחייה והשאירה את אידית כירושה, כמו ספה או שרשרת פנינים, לאישה צעירה הלבושה בבגדים זולים, אם לפעוטה. גם מגי וגם אידית משוכנעות שלהסדר הזה אין כל סיכוי, אבל בעוד הקיץ גווע נרקם בין השתיים קשר אמיץ, ואידית, המבינה שזיכרונה הולך ומתעמעם, חשה צורך לחלוק את הסוד שנצרה בלבה קרוב לחמישה עשורים ומשגרת את מגי למשימה שאולי, רק אולי, תספק לשתי הנשים את מה שהן זקוקות לו. לרשת את אידית הוא רב־מכר מרגש שבועט בבטן הרכה של הקורא, על הזדמנות שנייה ועל ההפתעות הגדולות שהחיים מזמנים לנו. זואי פישמן זכתה לשבחים על ספריה, שמגיעים תדיר לרשימות רבי־המכר ומתורגמים לשפות רבות ברחבי העולם.

לרשת את אידית

"בית בסג הרבור"….היא רצתה שאת תקבלי אותו". היתה זו הודעה לא צפויה שקיבלה מגי  אם חד הורית , מעורך דין שזימן אותה .עבודתה היתה ניקיון בתים והיא נקשרה במיוחד ללייזה.  "הבית מגיע עם  משהו". כך נפתח הספר המופלא והמרגש . ספר אשר פורט על נימי הרגשות, ההתמודדויות בחיים, מציב לנו מראה מה באמת חשוב בחיים.

מגי מבינה כי הבית של לייזה הסופרת שהתאבדה , מגיע עם תוספת. אמא של לייזה. "אידית אובחנה לאחרונה כחולת אלצהיימר בשלב מוקדם", הוסיף העורך דין. מגי שמעולם לא טפלה באדם מבוגר, מהססת מאד אם לקחת על עצמה פרויקט זה. לבסוף נאותה לבקשה המוזרה שכן עליה לטפל גם בבתה הפעוטה וקורת גג יציבה לא תזיק.

תחילתו של הקשר בין מגי לאידית היה הססני . מצד אחד שינוי בהרגלים ומאידך- הטיפול והדאגה לאידית והתמודדות עם המחלה. אט אט החל הקשר להיבנות כקשר של אמון והבנה. לוסי בתה של מגי התוססת היוותה ניצוץ של החיים בבית. מאד אהבה את "אידיף", כך כינתה אותה. ואידית מצידה הכילה אך היא את לוסי. העיירה סג הרבור ואנשיה חיבקו את הקשר הנרקם. ראוי לציין כי הקשר בין אידית ולייזה בתה- ידע עליות ומורדות. רגשות מוקצנים. לא תמיד ידעו להכיל אחת את השנייה. לכן השינויים החלו להיטיב עם אידית בערוב ימיה.

המסע המרגש בין השתיים יחד עם חברתה של אידית, אסתר- מעלה סודות  מן העבר שנקברו עמוק. אחד הסודות שצף היה הולדתו של בן בשם ארתור. בן שילדה לאחר קשר קצר עם בן זוג ומסרה אותו לאימוץ בעודה בת 16 שנים. לאחר מסע של שכנועים , נמצאה כתובת המייל של ארתור ומגי יצרה עמו קשר. אחד מרגעי השיא של הספר הוא המפגש המרגש ביניהם. המפגש של שני האנשים הבוגרים אשר דומים בחזותם, העלה סוד נוסף  . מהו הסוד ועד כמה השפיע על שניהם? הסוד המיוחד הוביל לבסוף לסגירת מעגל. מחלת האלצהיימר ומאפייניה שזורים בתוך העלילה ומביאים את הקורא להבין את ההתמודדות והדעיכה של מוח האדם לצד המחשבה של לחיות את הרגע ולא לתת למשקעי העבר להשפיע על חיינו. מומלץ לקריאה.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן