Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לרדוף אחר אור הירח
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 330
אש, אדמה, מים, אוויר, ונפש אחת – אלו חמשת היסודות המרכיבים את רומן ההרפתקאות הזה, הסוחף את הקורא למסע קסום בזמן אל ספרד של המאה ה-19 ולסיפורה של מריה, בת רוזן סהרורית שנעלמה מביתה בליל סערה. במהלך שיטוטיה מאבדת מריה את זיכרונה, הופכת למושא השראה עבור אומן כנסייה ומגיעה לבסוף לקרקס מוזרויות, בניהולו של אדון ויטוריוס, אומן היפנוזה ידוע לשמצה, שם היא מוצגת בפני קהל כאחד ממוצגיו החריגים והופכת לחביבת הקהל במופע היפנוזה המשלב הליכה על חבל. במקביל מובא סיפורה הסוחף ומלא החיוניות של אנג'לה, בת לווייתה של הילדה היוצאת בעקבותיה במשלחת חיפוש. אנג'לה נאבקת על מקומה ועל הכרה ביכולותיה בעולם הנשלט כולו בידי גברים. במהלך מסעה היא מוצאת אהבה ביער אפוף מסתורין, חווה אובדן ולבסוף, זוכה בעצמאותה. מופעיו החודשיים של הירח הם מוטיב משמעותי בסיפור; הם מנתבים את העלילה וקובעים את מהלכיהן של הדמויות הראשיות, וכל זה על רקע נופיה המרהיבים של קנטבריה, על שלל הדמויות הצבעוניות המאכלסות אותה. זהו סיפור על תשוקה ואהבה, אשמה ומחילה, על קסם מכשף מול מציאות אכזרית, על החריג והשונה מול הרגיל והמוסכם. זהו סיפור על חיפוש עצמי והגשמה. חיפוש אחרי אלו שאהבנו ואיבדנו ומייחלים כי ישובו לחיינו.

אנשים נוהגים לעשות דברים לא הגיוניים בלילות ירח מלא.

מריה לואיזה דל מר נולדה בלילה של ירח מלא, אמה נפטרה באותו לילה והותירה אותה עם רצון לרדוף אחר אור הירח, מריה היא סהרורית ופעם בחודש כאשר הירח מלא היא מסתובבת בטירה שלה חסרת מנוחה.
אביה, הרוזן אלפונסו חוזה דל מאר של מחוז קנטבריה בספרד, נתן הוראה לנעול את כל החלונות והדלתות של הטירה שלהם בכל לילה אבל בליל סערה אחד, כשהיתה מריה בת 12 היא הצליחה לצאת משערי הטירה ולברוח אל עבר הלא נודע.
משלחת של שלושה אחים אמיצים ונחושים יוצאת מהטירה כדי לאתר את הילדה האבודה.
אחת מהאחים נקראת אנג'לה והיא בת לוויתה של מריה. אנג'לה מאשימה את עצמה בהעלמותה של מריה ומסע החיפושים אחר הילדה הוא בעצם גם מסע חיפוש עצמי עבורה, בו היא פוגשת אנשים מעניינים וחווה הרפתקאות משלה.

בלבה יכלה רק להודות לאל על שגרם לה לתעות בדרכה והביאה עד לכאן כדי שייפקחו עיניה והיא תיווכח לראות כי יש חיים אחרים והם מחכים לה. (עמ' 77)

בזמן שאנג'לה עוברת חוויות משל עצמה, ממשיכה מריה לנדוד בדרכים.
היא מגיעה למחוזות לא מוכרים ופוגשת בדרכה אנשים פשוטים אך טובי לב ששמחים לעזור לילדה האבודה והיא אף מצליחה לנגוע בלבם ובנפשם ולהותיר חותם בכל מקום שהיא מגיעה אליו.
מריה שאיבדה את זכרונה לא יודעת מהו שמה ומהיכן באה ובכל פעם שהירח מתמלא היא נודדת למקום הבא, מה שמקשה על אנג'לה ואחיה לאתר אותה, בכל פעם שהם כמעט מתקרבים למקום המצאה, היא מקדימה אותם בעוד צעד.
מריה מוצאת בעצמה כוחות שלא ידעה שיש בה ואף מצליחה להטיל קסם על כל מי שפוגש בה.
במהלך המסע מריה וגם אנג'לה מבינות שהן משוועות לחופש ולשחרור ולא להיות תחת מרות של מבוגר ששולט בהן.

האם תימצא מריה, האם תירפא ממחלת הירח ותסיים את השליחות אליה פניה מועדות?

העלילה מתמקדת בדמותה של אנג'לה ובדמותה של מריה, שתי נשמות כל כך שונות ועם זאת כל כך דומות ומיוחדות, כל אחת בדרכה הקסומה שלה.
זהו סיפור פנטזיה קסום ומרגש עם המון מסר לחיים, אהבתי גם את סגנון כתיבתה המיוחד של הסופרת – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן