Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לפני שהיינו זרים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 320
לציפור האהבה ירוקת-העיניים: נפגשנו לפני כמעט-בדיוק חמש-עשרה שנה כשהעברתי את החפצים שלי לחדר הצמוד לשלך  בסניור האוס ב-NYU. את טענת שאנחנו חברים טובים. אני חושב שזה היה יותר מזה. חיינו אך ורק על ההתרגשות של גילוי עצמי דרך מוזיקה (את הערצת את ג'ף באקלי), צילום (אני לא יכולתי להפסיק לצלם אותך), בילוי בפארק וושינגטון סקוור וכל הדברים ההזויים שעשינו כדי להרוויח כסף. באותה שנה למדתי על עצמי יותר מבכל שנה אחרת. למרות זאת, איכשהו זה התפרק. הקשר בינינו התנתק בקיץ שאחרי סיום הלימודים, כשאני נסעתי לעבוד בדרום אמריקה מטעם הנשיונל ג'יאוגרפיק. כשחזרתי, כבר נעלמת. יש בי חלק שעדיין תוהה אם לחצתי עלייך יותר מדי אחרי החתונה... לא ראיתי אותך שוב עד לפני חודש. זה היה יום רביעי. את נשענת על עקבייך, התאזנת על הפס הצהוב העבה שלאורך רציף הרכבת התחתית, וחיכית לרכבת F. לא ידעתי שזאת את עד שכבר היה מאוחר מדי, ואז נעלמת. שוב. אמרת את שמי; ראיתי אותו על שפתייך. ניסיתי לעצור את הרכבת, רק כדי להגיד שלום. אחרי ההיתקלות בך, כל הרגשות והזיכרונות מהעבר הציפו אותי, וקרוב לחודש תהיתי לגבי החיים שלך. אולי יצאתי מדעתי לגמרי, אבל תרצי לשתות איתי ולהשלים את הפערים של חמש-עשרה השנים האחרונות?

החיים לא הולכים לאחור וגם לא משתהים ביום האתמול.

מאט וגרייס הכירו בקולג' NYC לאחר שמאט עבר להתגורר במעונות של הסטודנטים והתנחל בחדר הסמוך לגרייס.
גרייס שניגנה בצ'לו, למדה מוזיקה ואילו מאט למד צילום. במהרה גרייס אימצה את הבחור החדש שרק הגיע מקליפורניה והכירה לו את נפלאותיה של העיר ניו יורק.
השניים הפכו להיות בלתי נפרדים, הם למדו יחד, היא ניגנה לו, הוא צילם אותה והאידיליה חגגה.
מאט גילה שגרייס עוזרת כלכלית להוריה והחליט לעזור אף הוא, הוא אהב אותה אהבת נפש וגם היה מאוהב בה למרות שמבחינת גרייס הם היו בסך הכל חברים טובים.
לאט לאט החומות נופלות וגרייס משתחררת ומחליטה לתת את כל כולה למאט, השניים מתקרבים ומבלים את כל זמנם יחד כזוג אבל אז מאט מודיע לגרייס שהוא קיבל הצעה
מהנשיונל ג'אוגרפיק לצלם בדרום אפריקה.

גרייס ומאט מבטיחים שישארו נאמנים לנצח למרות שיהיו רחוקים אחד מהשניה במשך שנה שלמה, הם אף מתחתנים ממש לפני הנסיעה של מאט אבל אז ריב טיפשי מרחיק אותם והם נפרדים ואז שוב מחליטים לחזור כי האהבה שלהם חזקה יותר מהכל.
לאחר שמאט עוזב, הוא עושה חיל ומצליח מאד אבל ככל שהוא מצליח יותר, הקשר עם גרייס הופך להיות נקודה בעבר שהולכת ונעלמת.
מאט ממשיך בחייו וגרייס בחייה אבל הזיכרון לא נמחק ו 15 שנים אחרי, מאט חוזר לניו יורק ובוקר אחד רואה במקרה את גרייס כשהיא עולה לרכבת התחתית והוא מבין שכל הרגשות הישנים עדיין שם והוא חייב לדבר עם גרייס ולסגור איתה מעגל אבל איך והיכן ימצא אותה?

העלילה נעה בין עבר להווה ובין הצד של גרייס לצד של מאט בסיפור.
אני מאד אוהבת את הסופרת רנה קרלינו, התאהבתי בכתיבתה כשקראתי את הספר שלה: "קוראת את חיי" ומאז קראתי עוד שני ספרים שלה ומאד אהבתי גם אותם אבל משהו לא טוב קרה לי עם הספר הזה, העלילה פחות משכה אותי, הדמויות לא הצליחו להשאיר חותם על ליבי.
רק לקראת סוף העלילה כשסודות התחילו להתגלות, הצלחתי קצת לחוש רגש מסוים כלפי הדמויות והגורל שהתאכזר אליהם, אבל זה היה הספר הפחות אהוב עלי מכל ספריה של רנה, מקווה שאחרים ירגישו אחרת ממני.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן