Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לפגוש את אלוהים ברמזור
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 214
"לפגוש את אלוהים ברמזור" - ספר עיון והדרכה, המכיל 30 ממאמריו של ד"ר תומר סברון, נוירו ביולוג, פסיכולוג קליני ופסיכולוג רוחני וצלם טבע, שצילומיו רבי ההשראה מעטרים את המאמרים. הספר מקנה כלים וידע להתמודדות עם קשיי היום יום והכרות עם צדדים נוספים של חיינו והווייתנו. כשד"ר סברון פתח בקריירה של מטפל קליני אחרי שנים של עבודה כנוירו ביולוג במכון וייצמן ועוד, הוא נחשף בד בבד עם שיטות טיפוליות רוחניות שהוכיחו את עצמן קודם כל עליו עצמו, בניסיונות מוכחים אישיים בשיקום גופו ונפשו, בפצוע קשה. ד"ר סברון נפצע בתאונת דרכים בצבא והפציעה הותירה אותו משותק בכיסא גלגלים. את הדרך עשה בהדרגה. הוא הקים משפחה, הביא לעולם וגידל 4 ילדים. עשה דוקטורט בנוירו ביולוגיה -בחקר המוח ומערכת העצבים. מתוך רצון לסייע לאנשים לחיות חיים מלאים ומאושרים יותר, שינה כיוון ללימודי פסיכולוגיה תואר שני. באותם שנים הבחין בדפוסי פעילויות שחלקן יזומות חלקן נקרו בדרכו, שיש בהם ממד רוחני, ושעזרו לו להתגבר על קשיים בכוח המחשבה, כגון שליטה במערכות פיזיות שעד אז לא תפקדו. הוא החל לעסוק בספורט, מימש את חלומו לעסוק בצילום אמנותי כתחביב, ולא הסתפק בכך. הוא למד היפנוזה – והוא מורשה היפנוזה טיפולית. "כי אני מאמין בשיטות משולבות שיוצרות שינוי עמוק ומהיר." כיום הוא מעביר בסדנאות את הידע שקיבל במסע חייו. בסדרות של פוסטים הוא משתף את קוראיו הרבים בחוויותיו האישיות ובניצחונותיו הקטנים המצטרפים לניצחון הגדול על הנכות ומגבלות הגוף. תומר: "מטרתי לעודד לעשייה, לא רק להבנה. הרבה פעמים אנחנו רוצים לעשות דברים אך לא מצליחים להביא את עצמנו לעשותם וממציאים אינסוף סיבות וסיפורים ותירוצים מדוע לא, שמשדר לנו הקול הפנימי המפתה אותנו לדחות עשיה ומותיר אותנו מותשים. למדתי שהקולות נובעים מהילד הפנימי שבנו, הפגוע, זה עם הדמוי העצמי הנמוך וכו.. וברור שאצל מי שחווה נכות השפעה יותר חזקה. מניסיוני למדתי, שמיותר לשקוע ברחמים עצמיים ולשאול למה זה קורה דווקא לי. נתנה לי מתנה, לראות אחרת את הדברים, כך אני מאמין, שיטות נפלאות שמשנות את התסריטים שרצים לנו במוח, שהוא טריקי ושולט בנו. בספר יש פרק איך לנצח את המחשבות השליליות ולצעוד קדימה."  

ד"ר תומר סברון פסיכולוג קליני, שנפצע לפני כשלושים שנה בשירותו הצבאי, הגיע לתובנות ולדרך חיים אותה הוא מנחיל לנו באהבה.

תומר למד תואר ד"ר בנוירוביולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה והגיע לכך שהכל מושפע מהתת-מודע שלנו.

בספרו זה  ד"ר סברון חושף בפנינו  30 מאמרים לדרך חיים נכונה. סברון מסביר כי עשר השנים הראשונות לחיינו המוח נמצא במצב היפנוטי, מכיוון שהמוח בשנים אלו עדיין לא מפותח ופועל בגלי מוח איטיים. לאט לאט נוצרות "תוכנות" שהמוח קולט וכך נוצרות האמונות שלנו.

אז איך אנחנו חוזרים לעצמנו ?

אנחנו צריכים להיות מודעים למחשבות שלנו ולהתנהגות שלנו וללמוד את שיטתו של סברון להיפנוזה עצמית.

שיטה ברורה הכוללת ממש לדמיין ולראות את עצמנו כפי שאנו רוצים להיות.

יש פער בין הרצוי ומצוי. לכולנו יש את הפער הזה, אך הדיבור העצמי שלנו ומה שאנחנו אומרים לעצמנו בנוגע לפער, הוא הדבר החשוב והמשמעותי.

סברון  מסביר לנו שאלו הן מחשבות אוטומטיות, אך למרות זאת מה ניתן לעשות, וכיצד זה משנה ממש מוליכים עצביים במוחנו. עם התהליך היכולת שלנו להיות כאן ועכשיו מתחזקת.

סברון אינו כותב את הדברים בתיאוריה, הוא בעצמו מיישם אותם וגורם לשינוי אצל אנשים רבים מאוד.

אנו לומדים כיצד להשתחרר מדפוסים הרסניים ישנים, כיצד להתעלם מרעשי הרקע הללו, כיצד להיות כאן ועכשיו.

סברון מדבר גם  על אפיגנטיקה, האם אנחנו קורבנות של הגנים שלנו? התשובה היא לא. בין המאמרים סברון מדבר על 8 דרכים לחולל מהפך בחיינו, בבריאותינו, בזוגיות שלנו, בחשיבה, בתזונה,, בפעילות הגופנית והכי חשוב במחשבותינו.

חלק מהתרגול נעשה בכל זמן בכל סיטואציה, תוך כדי שטיפת כלים, בנסיעה באוטו.

עשייה יומיומית, התמדה וסבלנות הן קריטיות אך משתלמות., כי להיות בשמחה זה עניין שלבחירה.

תודה רבה לד"ר סברון על כתיבת ספר כה חשוב זה.

אורלי בן נון

סבתא, מחנכת ביסודי לשעבר וכיום יועצת זוגית, אוהבת לקרוא ולפסל בחימר. לתיאום פגישת ייעוץ - 050-3143411

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן