Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לעולם לא
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 667
פאולין גרין היא הנשיאה הראשונה של ארצות הברית. חוץ מאשר לנהל את המעצמה הגדולה בתבל, היא נאלצת לתמרן בין מתקפות של טרוריסטים באפריקה, מאבקים בין מעצמות, אתגרים בתוך משפחתה ויריב פוליטי שמכפיש את שמה לאורך כל הדרך. היא עושה את כל זה בזהירות ובמיומנות דיפלומטית, ותעשה כל שביכולתה כדי למנוע מלחמה מיותרת. אולם כאשר פעולה תוקפנית אחת במדבר סהרה הלוהט מתחילה לגלגל כדור שלג, סוכנת סי איי איי מוכשרת ובעל בריתה הצרפתי מנסים למצוא בצ'אד קצה חוט לאירועים בסין מנסה בכיר בממשל לפעול נגד שאיפות חסרות שחר של המשמרת הקומוניסטית הישנה בממשלה, ועוד ועוד מעצמות ומדינות נקלעות לרשת סבוכה של בריתות עד שאינם מסוגלות להתיר את קוריה. ברגע שכל המתרחש מתלכד לאירוע אחד שעלול להצית את העולם כולו,האם יש מישהו - אפילו בעל הכוונות הטובות ביותר והיכולות המשוכללות ביותר - שיוכל לעצור את הבלתי נמנע? לעולם לא הוא מותחן יוצא דופן, עתיר גיבורות ונבלים, נביאי שקר ולוחמי עילית, פוליטיקאים עייפים ומהפכנים אופורטוניסטים. זהו ספר המכיל בחובו תובנות שנוגעות במציאות של ימינו אלה, ומוביל את הקוראים למחוזות שאי אפשר אפילו לדמיין.

אני גרופית של קן פולט. כל ספר שלו שמתורגם לעברית הוא חגיגה עבורי. התחלתי לפני הרבה שנים בעמודי תבל והמשכתי כמעט לכל השאר. כל ספר שלו הוא עב כרס אבל נקרא בשקיקה בלי יכולת לעצור. היופי בספרים שלו שהוא מצליח לברוא עולם שלם, שונה מהסביבה שלנו, עם המון דמויות עגולות ועם עלילה שאין בה רגע דל.

מודה שנשאבתי לספר והתקשתי לכתוב סקירה מהסיבה הפשוטה שהעלילה עשירה בחזיתות, בדמויות עגולות ובהתרחשויות. אבל אני אנסה בכל זאת לספר לכם קמצוץ, אבל קמצוץ.

ספרו החדש של פולט חוצה יבשות. הסיפור מתרחש בארצות הברית, באפריקה וגם במזרח הרחוק.

פאולין גרין היא האישה הראשונה של ארצות הברית, זה נכון שהיא אישה קטנה במימדים אבל ענקית בהשפעה וביכולות שלה. מלבד עינייני ארצה שעל הפרק היא נאלצת להיות מעורבת גם במלחמה פנימית באפריקה כשחייליה ואנשי בטחון מוצבים שם. יש לה מלחמות גם מבית כשיריב פוליטי מנסה להכתים את שמה הטוב בסקנדלים.

עבדול הוא לבנוני שהיגר לארצות הברית וכעת משרת אותה בצ'אד שבאפריקה כאיש מודיעין במסווה. הוא מוצא את עצמו מעורב במלחמת הכנופיות באפריקה, אלו שעושות הדים בכל העולם ומקימות צבאות על הרגליים. הוא יוצא למסע בעקבות הברחות סמים ואנשים כדי לאסוף מידע תוך סיכון עצמי ממשי.

ממש באותו מסע היתה גם קיאה, אלמנה מקומית מלווה בבנה בן השנתיים שברחה ממש בקושי מכפר הולדתה מרעב, מסכנות ומפשע תוך כוונה לחיות חיים טובים יותר מעבר לגבול.

תכירו את תמרה, סוכנת צעירה של הסי אי איי שמוצבת בצ'אד ומשרתת את ארצות הברית שיחד עם סוכן נוסף, צרפתי מנסים להלחם בכנופיות המקומיות ובכך למנוע הידרדרות של מצב נפיץ שנוצר. יריה לא במקום, ולא מעט מעצמות יגררו למלחמה מיותרת שבה לא מעט אנשים ישלמו בחייהם.

גם בסין לא מעט פוליטיקה פנימית וחיצונית כשסוכן בכיר מנסה למנוע התלקחות מקומית אבל לא רק. לסין יש לא מעט עסקים באפריקה, אינטרסים שמנוגדים למעצמה "קטנה מאוד" בשם אמריקה.

כל הדמויות והחזיתות הללו מתחברות לסיפור אחד שלם ולאירועים שעשויים לגרום למלחמה עולמית לפרוץ. בספר יש לא מעט סיפורים אישיים מרתקים של הגיבורים אבל גם הרבה פוליטיקות וקשרים בין המדינות שהופכות את הסיפור למעניין ובעיקר מותח יותר.

נהנתי מהסיפורים המרתקים של הגיבורים, אין ספק שפולט יודע לכתוב וגם כמובן לרקום עלילה. פחות נהנתי לקרוא על הפוליטיקה ועל המאבקים בין המדינות, אם פולט היה ממנן את היחס אני חושבת שהספר יכל להיות אף מוצלח יותר.

נשאבתי לסיפור מהדפים הראשונים והם התהפכו מאליהם למרות שמדובר בספר של יותר מ 600 עמודים, לא הרגשתי שסיימתי ביומיים. נהנתי מהעלילה המעניינת והמגוונת, מהדמויות העגולות, מהלוקיישנים שמפוזרים על פני הגלובוס, מסיפורי האהבה וגם מסיפורי האכזבה. אהבתי שהדמויות הנשיות בספר הן עצמאיות וחזקות, דמויות שהשפיעו על ההיסטוריה בעלילה.

אל תרתעו מהעובי, תגיעו עם סבלנות, תדעו שאתם יוצאים למסע, אין לי ספק שאוהבי פולט יעופו גם על הספר הזה.

 

קריאה מהנה!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. שמחה

    מעולה. אין על קן פולט. מרתק. מפרט מאד אבל יודע לסגור את כל הקצוות. ו-600 עמ' זה לא הרבה ביחס לטרילוגיית המאה וטרילוגיית ימיה"ב

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן