Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
למות ממבט ראשון
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 464
מי מסתתר מאחורי האישה הסקסית שפנתה אליך באתר היכרויות? מיהו באמת הגבר החתיך שמחזר אחרייך בלהט? איש צבא בדימוס ממתין בנמל התעופה בלונדון לאהבת חייו, אינגריד, שאותה לא פגש מעולם. מעבר לאוקיינוס האטלנטי גמלאי של משטרת ניו יורק מחכה בבר בפלורידה למפגש עם אישה שאמורה להיות הנפש התאומה שלו. שני הגברים האלה עתידים לגלות במהרה שמישהו רימה אותם וגזל מהם כמעט את כל כספם. וגרוע מכך: הנשים הנפלאות האלה כלל אינן קיימות. במינכן גרושה עשירה צוללת אל מותה בנסיבות חשודות. באותו שבוע עצמו רב־פקד בילוש רוי גרייס מוזעק לחקור מה שנראה כהתאבדות של אלמנה אמידה בברייטון. בעוד החקירה נמשכת, מגלה גבר יפה תואר מברייטון כי זהותו נגנבה ומשמשת להונאת לפחות אחת־עשרה נשים שונות במבצעי עוקץ רומנטיים באינטרנט. האישה הראשונה שחשדה ופנתה אליו טלפונית נמצאה ללא רוח חיים. רוי גרייס מבין שזה רק קצה הקרחון. אימפריה חובקת עולם מתבססת על תרמית אכזרית, שמנצלת גברים ונשים גלמודים המשתוקקים לאהבה, ומי שמאיים לחשוף את הנוכלים - נרצח.

ג'ון חיכה לרגע שאינגריד תרד מהמטוס, הוא היה מאוהב עד מעל הראש. למרות שהוא איש צבא לשעבר והוא כבר בן חמישים ושמונה, הוא היה מאוהב כמו בן עשרה. הוא הכין את הבית בשבילה וחיכה לה באולם מקבלי הפנים בשדה התעופה נרגש כולו, יחד הם יתחילו חיים חדשים…

אז זהו שלא. שני שוטרים נגשים אליו ומציגים את עצמם, הם עובדים במחלקת הונאות אינטרנט והם מבקשים לדבר איתו. מסתבר שג'ון הכיר את אינגריד באתר הכרויות אינטרנטי, הוא התאהב בה והיא הצליחה להוציא ממנו סכומי עתק בתחבולות שונות. פעם עבור תיקון הרכב שלה, פעם עבור טיפול באימה החולה, פעם כמימון הלימודים של בניה ומה לא? ג'ון נדהם לשמע דבריהם של הבלשים, זה לא יכול להיות.
במקביל, בגרמניה מתגלה גופתה של אינגריד לאחר "שנפלה" ממרפסת ביתה כשהיא משופדת על גדר הברזל. לא מספיק שגופתה שופדה, משהו טרח לחתוך לה את הלשון לחצי. המחשב שלה נעלם וחשבון הבנק שלה מרוקן. מאחר וג'ון גר באנגליה, מפקד המשטרה המקומי פונה לעזרה לאחד והיחיד – פקד רוי גרייס שנכנס מייד לחקירה.

מתחילה חקירה, ברור לכולם שהנושא הוא הונאות באינטרנט. לאט לאט מתגלים עוד ועוד קורבנות לאותה השיטה. אלמוני תופר לעצמו פרופיל באתר היכרויות תוך שהוא משתמש "בהשאלה" בתמונה מהרשת. אנשים שונים נפלו כקורבנות משכילים, בוגרים וכאלו שעברו דבר אחד או שניים בחיים שלהם. באמת תמוה מה גורם לאדם לתת לאדם זר שלא נפגשו איתו פעם אחת בחיים מאות אלפי פאונדים. התופעה הופכת מגיפה שעוד ועוד קורבנות נופלים להונאות ועוד ועוד קורבנות גם מוצאים את מותם כשמנסים לביים עבורם התאבדות. המקרים נאספים, החקירות מסתעפות (ולא רק המשטרה) והתעלמות גדלות וגדלות. מי יהיה הקורבן הבא? האם רוי גרייס יוכל לעצור את הכנופיה?

קראתי המון ספרים מהסדר הזו של רב פקד רוי גרייס ועפתי על כולם. הספר "למות ממבט ראשון" הוא הראשון שהקריאה זרמה לי פחות והמתח לא השאיר אותי דרוכה מספיק לאורך כל הספר. מבחינתי היו יותר מידי דמויות וגם קטעים מתים שפגמו לי בהנאת הקריאה. אולי זו אני וזה לא הספר..? אין לי מושג מה נכון משום שעד כה פיטר ג'יימס לא אכזב אותי. מה שכן, אני מחכה בקוצר רוח לספרים הנוספים בסדרה, אני מאוד אוהבת את הכתיבה שלו ואת הקצב של העלילות שהוא רוקם.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. איתי

    דווקא לי זרם נפלא הספר הזה.. אחד הטובים ממליץ לך על הסדרה של רוסלנד שלוש דקות, שלוש שניות, שלוש שעות…לא פחות טוב

    1. שרון בצלאל

      יש לי את שלוש שעות, אקדם אותו בעקבות ההמלצה שלך

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן