Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ללא עקבות
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 340
אוֹדרָה קיני בסך הכול רצתה להגיע בשלום לקליפורניה עם ילדיה הקטנים שון ולואיז. לאחר שסוף-סוף מצאה את הכוחות לעזוב את בעלה המתעלל ולהתחיל בחיים חדשים ובריאים יותר, היא לא לקחה שום סיכונים, נסעה בדרכים צדדיות ועשתה כל מאמץ לא למשוך תשומת לב. כאשר שריף מקומי עוצר אותה בשולי הכביש, אי-שם באריזונה, אודרה מנסה לשמור על קור רוח ולשכנע את עצמה שלא יקרה שום דבר, כי אין סיבה שיקרה. אבל כשהשריף מוצא בתא המטען שלה שקית מריחואנה, שהיא מעולם לא שמה שם (או שאולי כן?), העצבנות שלה נהפכת לפניקה. נדמה לה שהסיוט הגדול ביותר שלה הולך ומתגשם. היא טועה – ובגדול. הרוע שהיא עתידה להתמודד איתו הוא בלתי-נתפס. איש אינו מאמין לה ונראה שכל העולם נגדה, כך שכדי להציל את היקרים לה מכול אודרה יכולה לסמוך אך ורק על עצמה. ללא עקבות הוא מותחן משובח, עוצר נשימה ובעל קצב מסחרר, שממשיך להפתיע את הקוראים ממש עד העמוד האחרון. "ללא עקבות מלא תפניות מחוכמות וגיבורים בלתי-נשכחים... מומלץ ביותר". הרלן קובן "ספר מותח עד כדי כסיסת ציפורניים. בטלו את כל התוכניות שהיו לכם והתכוננו לנסיעה ברכבת הרים מטורפת". רות וייר
לאחרונה נחשפתי להרבה ספרי מתח וגיליתי על עצמי שאני ממש אוהבת, אבל זה ספר מתח פסיכולוגי מטורף, מותח את העצבים עד קצה גבול היכולת, קראתי ספר ולמול עיניי ראיתי סרט, אבל סרט עם סיוטים לא לבעלי לב חלש! בעצם למה לא?! לי יש לב חלש וצלחתי אותו, אז תאתגרו את הגבולות שלכם וצאו למסע שיחזיק אתכם במתח… ושתסיימו תגידו לעצמכם, מה קרה פה?!
על העלילה
שאודרה בורחת מעברה שבניו יורק מבעלה ומשפחתו, אל חברה שמוכנה לארח אותה ואת ילדיה בקליפוניה, היא אורזת מכל הבא ליד ויוצאת למסע אל הלא נודע עם ילדיה הקטנים לואיז ושון, הדרך ארוכה והכבישים באריזונה לא נגמרים, היום הלוהט לא מקל וביתה לואיז במושב האחורי קודחת מחום, הזמן דוחק והמטרה לנגד עינייה להתרחק כמה שיותר מהר מניו יורק, שבעלה לא ישיג אותה עם הרכב הישן שיצאה עימו לדרך ארוכה, הפחד מכניס אותה לבהלה גדולה והתחושה שכולם רודפים אחריה מלווה אותה בכל מייל.
כשהיא נעצרת על ידי ביקורת של השריף וייטסייד בכבישי אריזונה, אודרה עדיין לא מבינה שסיוט חייה מתחיל… בבדיקה ראשונית וחזותית הרכב לא עומד העומס המסע הכבד שלקחה עימה, והשריף הנחמד מציע לה להעביר חלק מהמסע לרכב שלו על מנת להוריד סיכון ברכב שלה בנסיעה ארוכה. אבל שהוא מכניס את ידו עמוק לתוך הסדינים הוא מוציא מתוכה חבילה של סמים מעבר לכמות הסבירה של תצרוכת אישית ועליו לעצור את אודרה במיידי! מי הכניס את הסמים לרכב, האם זה שלה, מישהו טמן את זה שם, אולי בעלה ואולי היא לא זוכרת, מה יהיה בגורלה וגורל ילדיה?! העבר רודף אותה ולא מרפה.
נראה שהסמים זה הבעיה המאוד קטנה שלה בשעתה, וזה רק טריגר לדבר הגדול הבא! מה אתם הייתם עושים לו בוקר אחד במנוסה על נפשכם בסוף העולם שמאלה, אומרים לכם שהילדים שלכם שיצאתם איתם לדרך.. מעולם לא היו איתכם? האם זה ייתכן, אתם בוודאות יודעים שהיו לפני רגע מול עינכם, אולי לא?! מי יהיה בעזרתה של אודרה, על מי עליה לסמוך, מה השאירה מאחור ולאן מועדות פניה האם חברתה תציל אותה?! השיפוטיות והחדשות בשידורי הטלוויזיה חורצות את דינה. זהו הפחד הכי גדול של כל הורה באשר הוא וכל אמא בפרט.
שורה תחתונה
הכתיבה המצוינת של הסופר היילן בק (שם עט) ספר מותח שלא ניתן להוריד מהידיים, מצליח להעביר תחושות חזקות של חשש, פחד והסיוט הכי גדול בעולם עלול לקרות, הקלות שהשימוש סחר בילדים נושא שנפיץ בארה"ב ריספט גדול לסופר המוכשר, לאורך הקריאה דמות האם מצתיירת כחלשה ועם התפתחות העלילה רואים איך הדמות החלשה שלה, מקבלת חוזק הישרדותי המתח והלחץ יוצרים מחשבות ותחושות, כמו לביאה היא נלחמת על ילדיה וגם שהדמיון מתעתע בה היא לא מרפה. הדהים אותי הילד שון, הוא פיקח וחד וגם הוא מזהה פחד מהרגע הראשון והחושים שלו מתחילים לעבוד ברגע האמת. מה אמת מה שקר, מי בכלל יודע?! 

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן