Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
To All the Boys I've Loved Before
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 351
מה יקרה אם כל הסודות שלך ייחשפו פתאום דווקא לעיני מי שהכי פחות אמור לראות אותם? ללארה ג'ין יש קופסה שקיבלה מאִמה לפני מותה, והיא מלאה במכתבי אהבה. לא מכתבי אהבה שקיבלה, אלא כאלה שכתבה בעצמה, לכל אחד מהבנים שבהם הייתה מאוהבת בסתר. היא מעולם לא התכוונה לשלוח את חמשת המכתבים האלה. הם פשוט היו הדרך שלה לתת דרור לליבה. אבל יום אחד היא מגלה שמישהו מצא את הקופסה הסודית שלה ושלח את המכתבים שלה לכל אחד מהבנים שאהבה פעם. כן, בדואר. עם מעטפה ובול. כן, לכולם. בבת אחת. מאותו רגע הופכים חיי האהבה של לארה ג'ין מכאלה שמתנהלים בעיני רוחה בלבד למציאותיים, פומביים ומטורפים על כל הראש. וכאילו זה לא מספיק, היא צריכה גם להתמודד עם אבא שלה, לבשל לכל המשפחה ולדאוג לשתי אחיותיה – הבכורה שנסעה ללמוד בחו"ל והקטנה שכל מה שהיא רוצה זה גור כלבים קטן. קצת יותר מדי בשביל תיכוניסטית בת שש־עשרה, לא? אז זהו, שזאת רק ההתחלה…  

גם בגילי המתקדם אני עדיין אוהבת קומדיות רומנטיות לנוער, ומדי פעם אוהבת להתפנק עם ספר נוער טוב, רצוי שיהיה כמה שיותר מרוחק מהעולם שלי, כדי שהחוויה תהיה מושלמת עבורי. 'לכל הבנים שאהבתי פעם' הוא מהספרים האלה שכבר קראנו בעבר ואנחנו מכירים את הסיפור, אבל הוא עדיין כתוב כל כך טוב שאחרי שמתחילים מאד קשה להפסיק לקרוא בו. הכתיבה שלו אינה ילדותית וזה בדיוק סוד הקסם שבו: הוא יכול להתאים בקלות לנערה בת 14, לבחורה בת ה-20 ואפילו לאישה בת 41, כמוני.

הסיפור הוא די פשוט – לארה ג'ין קאבי היא מתבגרת טיפוסית בת 16. היא מופנמת וביישנית ויש לה רק חברה אחת בשם כריס. היא רומנטית וחולמנית ומעולם לא היה לה חבר. יש לה שתי אחיות: מרגו בת ה-18 וקיטי בת ה-10. אמן נפטרה שהיו ילדות קטנות ומרגו לקחה על עצמה לטפל באחיותיה ולנהל את ענייני הבית. אבא שלהן הוא רופא שעובד הרבה בלילות ולכן הוא לא תמיד נמצא, אך למרות זאת היחסים ביניהם טובים והם משפחה קרובה ואוהבת. כשמרגו מסיימת את התיכון היא מחליטה לנסוע ללמוד בסקוטלנד, ולארה ג'ין הופכת למבוגר האחראי בבית ונאלצת להתמודד לראשונה עם הטיפול באחותה הקטנה.

למרות שעדיין לא היה לה חבר, חמישה בנים מצאו חן בעיניה – כל אחד מהם בזמן אחר ולכל אחד מהם היא כתבה מכתב סודי ששמרה בקופסת כובעים עתיקה שקיבלה מתנה מאמה לפני מותה. אחד מהם הוא ג'וש, האקס הטרי של אחותה, אבל היא שומרת זאת בליבה ולא נותנת לכך להפריע ליחסים עם אחותה ולידידות עם ג'וש. השני הוא פיטר, הנער הכי יפה בשכבה והאקס של מלכת הכיתה, ג'נבייב. יום אחד מגלה לתדהמתה לארה ג'ין שמישהו שלח את המכתבים הסודיים שלה לחמשת הבחורים שאהבה.

לארה ג'ין מבינה שאם סוד אהבתה לג'וש ייחשף, זה עלול לפגוע באחותה ולהרוס את היחסים ביניהן, אז היא עושה הכל בכדי להבהיר לג'וש שהמכתב נכתב מזמן וכי הרגשות שלה אליו כבר חלפו לפני זמן רב. גם פיטר קיבל את המכתב, וגם לו נאלצה לארה ג'ין להסביר במבוכה שהוא נכתב מזמן ואינו רלוונטי. במהלך השיחה ביניהם, מבינים לארה ג'ין ופיטר שיש להם אינטרס משותף: לארה ג'ין חייבת להסתיר את רגשותיה האמיתיים כלפי ג'וש, ואילו פיטר ישמח מאד לעצבן את האקסית שלו ג'נבייב, שלה יש חבר חדש. הם מחליטים להעמיד פנים שהם זוג ולתפוס את שתי הציפורים במכה אחת. אבל האם תוכל לארה ג'ין להתמודד עם העמדת הפנים הזו?

פסק הדין:
ספר שהוא כולו גילטי פלז'ר טהור. סגנון הכתיבה כל כך נגיש ואמיתי, שלא אחת חזרתי במחשבותיי אל ימי ילדותי בבית הספר. הדמויות מלאות חן ושובות לב, במיוחד אהבתי את דמותו של פיטר שלטעמי היא המתפתחת ביותר בסיפור. הספר הצליח היכן שאחרים נכשלים, כי הוא אמין מאד והכתיבה שלו היא טבעית ולא מתאמצת, למרות שמדובר בבני נוער. יש לציין שהספר הוא הראשון מטרילוגיה והוא נסגר בסוף פתוח. עכשיו אני תוהה האם כדאי להמתין לתרגום לעברית של הספר השני, או שכדאי לי לנסות ולקרוא את המקור באנגלית, מה שלא עשיתי כבר שנים רבות. כנראה שאם הספר לכל הבנים שאהבתי פעם גורם לי למחשבה כזו אז הוא באמת טוב.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן