Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לילה ארוך בפריז
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 352
כאשר סטארטפיסט ישראלי נחטף מיד אחרי שהוא נוחת בשדה התעופה ״רואסי שארל דה גול״, מוצאת את עצמה אוריאנה טלמור, קצינת ביטחון צעירה ומבטיחה של יחידת המודיעין 8200, במרוץ נגד הזמן, נגד הממונים עליה ונגד כוחות פוליטיים וכלכליים חסרי מעצורים. ייתכן שהאיש היחיד שיכול לעזור לה הוא מי שעתיד לתפוס את מקומה כראש ״המדור המיוחד״ של 8200, אלוף משנה זאב עבאדי הכריזמטי והשנוי במחלוקת. אבל האם הוא נמצא בזירה באמת במקרה? כאשר נחטף מבית המלון ״לה גראנד הוטל״ בפריז צעיר ישראלי נוסף, חלקי הפאזל מתחילים להתחבר ובריתות אפלות בלשכת ראש הממשלה בירושלים מתחילות לקרוס. כשמפרידים ביניהם מפקח משטרה צרפתי אובד עצות, יועץ תקשורת אמריקאי נכלולי, יחידת קומנדו סינית נטולת רחמים ואיל הימורים אוסטרלי מושחת, אנשי ״המדור המיוחד״ חייבים למצוא דרך לשתף פעולה מתחת לרדאר של כל אויביהם, משני צדי קו טלפון לא מאובטח אחד. בקלילות מטעה ובקצב עוצר נשימה יוצר דב אלפון מותחן ריגול אלגנטי ואינטליגנטי על רקע המלחמה הקרה החדשה, זו שבה מיליוני תכתובות מיורטות, נסרקות וממוינות בכל שנייה, לשמחתם של ארגוני מודיעין המתנהלים כמו קרטלים ושל חברות בינלאומיות המתנהלות כמו צבאות משומנים. ובעוד העלילה דוהרת בקצב עוצר נשימה ועמודי הספר כמו מתעופפים מעצמם, נחשפים המנגנונים האפלים המושכים בחוטים של תקופתנו. לילה ארוך בפריז, רומן הריגול הראשון של דב אלפון, הוא יצירה עכשווית, מתוחכמת ומפתה כמו שרק לילה ארוך בפריז יכול להיות. (נועה מנהיים)

פריז, עיר האורות, עיר האהבה, עיר שכולה רומנטיקה, תשוקה ופחמימות בצורת קרואסון ובגט. אך גם כל אלו יכולים לתעתע בתיירים שמציפים את העיר כל ימות השנה, כל אלו הם שכבה יפה מאוד שמסתירה את סודותיה האפלים של העיר. סודות כמוסים שאפילו ראש עיריית פריז היה מעדיף להתעלם מהם באופן גורם, לעצום עיניים ולדמיין שכל זה לא קיים.

לילה ארוך בפריז הוא ספרו הראשון של דב אלפון. זהו ספר מהז'אנר החביב עליי, מתח ופעולה. הספר הוא אמנם בדיוני, פרי דמיונו של אלפון, אך קיימים לא מעט אזכורים לפרשות ואנשים מציאותיים כגון, פרשת "אדוארד סנודן", דמות בדיונית שככל הנראה ההשראה אליה היא שלדון אדלסון ומוזכרים גם שני עיתונאי ה"ארץ". עלילת הספר מתרחשת על קו צרפת-ישראל ומתארת התרחשויות החל מרקע תחילת האירוע ועד סופו.

הספר כתוב היטב, הכתיבה קולחת ומעניינת וחובבי הז'אנר בהחלט ימצאו אותו מעניין ומרתק.

הסיפור נפתח בפריז, ירידת נוסעים ממטוס אל על בשדה התעופה "שארל דה גול". יניב מידן, ישראלי סטארטפיסט, נוחת עם משלחתו בפריז ונעלם יחד עם דיילת מסתורית. משטרת פריז פותחת בחקירה על מנת לאתר את יניב לפני שהסיפור יתפתח לתקרית דיפלומטית לא נעימה. לחקירה מצטרף אלוף משנה, זאב עבאדי, שהוא גם המפקד החדש של המדור המיוחד ביחידת 8200.

עד מהרה עבאדי והמפקח הצרפתי דיפסיל, מבינים שהסיפור גדול בהרבה מאיזה תייר ישראלי שנעלם וככל הנראה נרצח בשדה התעופה הגדול של פריז. לפרשה נכנסים יחידת קומנדו סיניים, חייל מודיעין ישראלי בעל יכולות ריגול מרשימות ומסוכנות, וכן משולבות בפרשה פוליטיקות ישראליות וצרפתיות שמתבלות את העלילה ומוסיפה נפח ועניין נוסף לעלילה.

כאמור, העלילה מעניינת וסוחפת, אמנם זה הוא ספרו הראשון של אלפון, אך נדמה היה כאילו הוא סופר כבר תקופה ארוכה. קשה שלא להתחבר לדמויות דוגמת, אוריאנה, עבאדי, יניב, ירמי ואפילו דיפסיל המסכן,  וכן אין ספק ששיא העלילה מגיע בסופה, בתום הלילה הארוך בפריז בו כל הסודות והתככים מתגלים.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן