Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
לילה אחד באוגוסט
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 247
ספר המשך לרב-המכר האי של סופייה "בחזרה לחיקה האגאי ואפוף ניחוחות התימין של יוון של היסלופ" - הסאנדיי טיימס 25 באוגוסט 1957. מושבת המצורעים שבאי ספילונגה סוגרת את שעריה. אובדן שליטה אלים מביא לתוצאות הרסניות. שתי משפחות נקרעות כשהזמן עומד מלכת עבור מרייה פֶּטְראקיס ואחותה אנה. עבור תושבי פְּלאקה סגירתו של האי ספילונגה לנצח מוכתמת בצבעי הטרגדיה. אבל עוצמת החיים חזקה יותר מכול. מתוך הריסות העבר, הסקנדלים והדעות הקדומות, מתחילה להיבנות תקווה לעתיד של חיים חדשים. על רקע הנופים עוצרי הנשימה של יוון נרקם סיפור מלא תשוקה, קנאה, אהבה וחמלה, שסוחף את הקורא אל מקום ואל זמן רחוקים ונשכחים. לאחר ציפייה של שנים שבה ויקטוריה היסלופ ומפיחה חיים בדמויותיהם של אנה, מרייה, מנוליס ואנדריאס ומציתה מחדש את הסיפור המרגש שמיליוני קוראים ברחבי העולם כבר התאהבו בו. ויקטוריה היסלופ, מחברת רבי־המכר הבינלאומיים "הזריחה", "חוטים מקשרים", "האנשים שאהבנו" ועוד, מתגוררת בקנט עם בעלה ושני ילדיהם. ספרה "האי של סופייה" מכר מיליוני עותקים ברחבי העולם ותורגם ל-24 שפות. "מכתב האהבה הזה ליוון יסחף אתכם לזמן ולמקום אחרים" The Sunday Mirror

לילה אחד באוגוסט

הספר הנוכחי הוא המשכו של הספר המשובח "האי של סופיה". גם למי שאינו קרא , יכול להבין את העלילה הקודמת..

25 באוגוסט 1957- מושבת המצורעים שבאי ספילונגה נסגרת. עובדה אשר גרמה לפירוד בין משפחות. מריה פטראקיס המאורסת למנוליס , נותרה באי ואילו הוא חידש אהבתו עם אחותה אנה .

אנה ונדוליאקיס נשואה לאנדריאס  וכעת בהריון. על אף שמתגוררת בבית אחוזה גדול ומפואר ומשרתים סובבים אותה, היא אינה מאושרת לצדו של בעלה. עם לידתה של בתה הייתה שרויה בדיכאון אך משהבינה כי בן דוד בעלה מנוליס יהיה בטקס ההטבלה בכנסייה, התעשתה ורוח חיים נכנסה בה. השניים אהבו זה את זו תחת אפו של בעלה. אנה שמחה מאד כי בעלה בחר בבן דודו להיות הסנדק של בתם, עובדה זו הציתה את תשוקתה ורוחה. משעברו השנים ,התגלתה תרופה למחלת הצרעת והיום המיוחל שבו שערי האי ספילונגה יפתחו ,הגיע. משפחות רבות חיכו שנים לרגע בו יפגשו את בני משפחותיהם. אביה  של אנה ואחותה מריה (שהיתה מאורסת למנוליס) היו אמורים גם הם להופיע אך שמחת החגיגה נגדעה אל מול יריות אקדח אשר נשמעו בכיכר העיר החוגגת.

אנה נורתה. מי ירה בה? מה הייתה הסיבה להרג המזעזע?

היה זה הרגע בו מנוליס החליט בהחלטה מידית שהוא עוזב לאתונה כשתיק קטן בזרועו , שתי תמונות למזכרת ועגיל של אנה שמצא בזירת הרצח. הוא ניסה להתחיל בחיים חדשים . התקבל לעבודה במספנות והתגורר בבית הארחה של אגתי. אישה צבעונית בעלת לב רחב אשר דאגה לו לכל מחסורו. ליבו היה כאוב. הוא התקשה לשים את עברו מאחוריו ולילותיו היו מלאי כאב ובכי.

ובמקביל, מריה  אשר נישאה לרופא שהמציא את התרופה לצרעת, לקחה את בתה של אנה , סופיה והשניים גידלו אותה כבתם. את מי היא מבקרת בבית הסוהר כמעט מדי חודש? מה גורם לה להתמיד בביקורים הללו? זאת כדאי שתקראו.

ספר הטומן בחובו אהבה וצער, תשוקה וקנאה , ערגה וחמלה. כתוב באופן סוחף. לעניות דעתי, הספר "האי של סופיה" היה יותר סוחף עם עלילה נושמת ודינמית. הספר הנוכחי, רגוע יותר. ללא ספק נופיה של יוון מוסיפים תפאורה מושלמת לעלילה. מומלץ.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן