Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ליידי לייק
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 336
בגיל שלושים ושמונה ואחרי יותר מדי שנות רווקות ודייטים כושלים, מוצאת עצמה אלי הרוש בצומת דרכים משמעותית. היא צריכה להחליט האם להקים משפחה אלטרנטיבית או לגנוז את החלום על בית וילדים ולהתמסר לקריירה המשגשגת שלה כ"ליידי לייק" – מלכת הרשת הישראלית." החבר הכי טוב שלה, שהוא גם הקואצ'ר הכי מצליח בטלוויזיה, מציע לה את אתגר "פרויקט בעל": "אם כל שבוע תצאי לדייט אחד, סטטיסטית, אחרי שנה, תמצאי בעל." הוא מכריז. בחוסר חשק ובחשדנות רבה, אלי נגררת אל המשחק ויוצאת לניסיון רומנטי אחרון לפני קבלת ההחלטה הגורלית. בניגוד לציפיותיה, היא פוגשת במסגרת "פרויקט בעל" כמה גברים ראויים, ולרגע נראה שזה היה רעיון לא רע, עד שמטורף המגיח ממעמקי הרשת, המרחב הטבעי שלה, גורר אותה בעל כורחה להרפתקה מסוכנת שאינה ווירטואלית כלל. אלי נאלצת לשים בצד את שאיפותיה הצנועות למצוא אהבה, כדי לגלות מי האדם שעומד מאחורי הפרופיל המטיל אימה על הברנז'ה הישראלית בכלל ועליה בפרט. "ליידי לייק" הוא רומן מתח עדכני וקצבי. יובל אברמוביץ' שוזר בסגנונו המושחז עלילת מתח סוחפת בתובנות ומחשבות על המציאות הטכנולוגית והווירטואלית שהשתלטה על חיינו.

בעידן הפייסבוק והאינסטגרם כל לייק, ו/או עוקב/ת מעלה את האגו, חיי החברה שלנו ישתנו וזה ממש ספר ששם לנו כמראה מול הפרצוף את ההתנהלות שלנו בחברה, איך כיום אנו מנוהלים ולא מתנהלים. הסיפור עוסק בשני נושאים מרכזיים

  1. החיפוש אחר זוגיות
  2. פני השונות של האינטרנט, המהווה, פלטפורמה להיכרות ולתקשורת בין אישית.

הכריכה משכה אותי לספר, הרגיש לי ספר קליל שאוכל להעביר איתו כמה שעות של הנאה, ההתחלה לא כל כך זרמה, אבל לי יש חוק של 100 עמודים של חסד, זה קרה לפני, פשוט תפס אותי ולא ציפיתי לכזאת תפנית מפתיעה ומושכת במיוחד!

על העלילה

הדמות הראשית היא, אלכסנדר בת 38 רווקה, עוסקת בניהול מדיה חברתית היא מחפשת את ה"אחד" שלה ולא מוצאת ולכן היא מוצאת את עצמה בדילמות של החיים האם עליה להקים משפחה, מושא בלתי מושג מבחינתה ו/או להתמסד עם העבודה בתור "ליידי לייק", מלכת הרשת הישראלית, הקשר הכי חברתי שבנמצא, פייסבוק כמובן, ושם מנהלת את חייה העסקיים והחברתיים.

לאלי (אלכסנדר) יש חבר טוב יניב, שהוא גם קאוצ'ר ידוע ומצליח בטלוויזיה, שמצליח לשכנע אותה להתחיל ב"פרויקט בעל".

"אם כל שבוע תצאי לדייט אחד, סטטיסטית, אחרי שנה, תמצאי בעל,"

יניב מאמין שתוך שנה אלי תמצא בעל ותתחתן, זאת בתנאי שתצא מדי שבוע לדייט ותיתן הזדמנות לגברים שתפגוש. אלי לא מאמינה בסיכוי שזה יקרה, אבל היא בתוך זה בסקפטיות וספקניות, אלי נגררת אל המשחק ויוצאת לניסיון רומנטי אחרון לפני קבלת ההחלטה הגורלית. אלי מתחילה במשימה ובניגוד לציפיות תוך כדי המפגשים היא פוגשת גברים שיכולים להיות ראויים לה לבעל ולרגע נראה שזה היה רעיון לא רע בכלל.

היא מכירה בחור רגיל למדיי, אבל דווקא הפשטות שלו זה מה שמושך אותה, הוא הכי לא מחובר לרשתות החברתיות "אאוטסיידר" ולא מצליח להבין את כל הרעש מסביב וההמולה שמייצרות הרשתות החברתיות, תחום העבודה שלו מקדם פיתוח אינטרנטית חברתי, הוא מציע לה לבוא ולהרצות בנושא, היא מצליחה להרשים את ה"קודקודים" בעבודה שלו ומקבלת הצעה לקדם את הנושא.

המציאות עולה על כל דמיון, כאשר אלי מוצאת את עצמה מעורבת בפרשיה שבה מטורף אחד מגיח ממעמקי הרשת, המרחב הטבעי והבטוח שלה, הופך לפרוץ ובעל כורחה, גורר אותה הרפתקה מסוכנת שאינה וירטואלית כלל. כדי לגלות מי האדם שעומד מאחורי הפרופיל המטיל אימה עליה ועל הסביבה כולה המתח עולה וגובר.. איך זה הסתיים, תקראו תגלו!!

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן