Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לחוץ חתונה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 334
לאדם לפיד יש רק חלום אחד: להתחתן. וכן, הוא יודע שהעובדה שהוא לא בחורה גורמת לכולם להסתכל עליו בצורה מאוד מוזרה בכל פעם שהוא מודה בזה בקול רם. חודש לפני גיל 30 - הגיל שבו הבטיח לעצמו שיתחתן - אדם מוצא עצמו, שוב, לבד. בצירוף מקרים מפתיע למדי, חברתו הטובה של אדם, ירדן גת, נואשת לכתבה האחת שכולם ידברו עליה. וכשאדם מתאונן בפניה שהוא כנראה ימות לבד, שכל מה שהוא רוצה זה אישה שרוצה חתונה וילדים - ירדן יודעת שהיא מצאה את הכתבה שלה. זוהי נקודת הפתיחה של מסע מטורף, שנון, מענג, מצחיק וכמובן - רומנטי מאין כמוהו, שבו יגלה אדם שכדי למצוא את הבחורה הנכונה צריך, לפעמים, לעשות את הדבר הכי לא נכון שאפשר. עומר‭ ‬ברק‭, ‬32 ‭,‬עיתונאי‭ ‬ובעל‭ ‬טור‭ ‬ב‭"‬ידיעות‭ ‬אחרונות‭"‬‭ , ‬תסריטאי‭ ‬ומנחה‭ ‬סדנאות‭ ‬כתיבה‭. ‬זהו‭ ‬ספרו‭ ‬הראשון‭. ‬

אדם לפיד הוא בחור בן 30, מעט מלא בגוף והרבה רגיש בנשמה שעובד ככתב במקומון בפתח תקווה.
15 שנה הוא חולם על הרגע שבו יציע נישואין לאישה עד שהוא מחליט להציע נישואין לשירן, חברתו מיזה שלוש שנים.
כשמגיע הרגע המיוחל ודקה אחרי שאדם מקיא את נשמתו על נעליה של שירן, הוא מגיע לתובנה הבלתי נמנעת שבעצם היא לא האישה של חייו והוא בכלל לא רוצה להתחתן איתה.

אני יודע,  גברים לא אמורים לחשוב על יום החתונה שלהם, אבל אני אף פעם לא הייתי מוצלח במיוחד בדברים שעניינו גברים אמיתיים. (עמ' 12)

בגיל 12 התוודע אדם בפעם הראשונה לסרט "אישה יפה" ומאז הפך למכור (בארון) לסרטים רומנטיים בכלל  ולג'וליה רוברטס בפרט,  למורת רוחה של אמו, דבורה לפיד, מרצה בכירה באוניברסיטת תל אביב ופמיניסטית אגדית.
דבורה היא דמות דומיננטית בחייו של אדם (למרות הסתייגותו מהפמינסטיות המובהקת שלה), היא גידלה אותו כל השנים לבד לאחר שאביו יצא מחייו בגיל צעיר ואין ספק שמחסור בדמות אב והיותו מוקף בנשים הפכו אותו לגבר רגיש יותר שמבין מה באמת נשים רוצות.

אם אמא שלי הייתה יודעת שאני רואה את הסרטים האלה, סביר להניח שהייתה מתפרצת לדירה שלי בפתח תקווה עם המפתח הרזרבי ונואמת בלהט את הנאום שעם השנים כבר שיננתי בעל-פה. (עמ' 20)

​​ככל שאדם יותר רגיש כך חברתו הטובה ביותר ירדן (אותה הכיר בצבא), יותר צינית והיא נהנית ללגלג על חיי האהבה העקומים שלו.
ירדן היא אחת מעורכות העיתון בו אדם עובד והקריירה שלה יותר חשובה לה מסיפורי הזוגיות של אדם.
היא נואשת למצוא כתבה לגיליון מוסף החג ומאלצת את אדם לעזור לה בבחירת נושא מרתק שיפיל את כולם מהכיסא.
לאחר התחבטויות רבות, מעלה ירדן רעיון גאוני במהלכו אדם ייצא למסע רומנטי בו יחפש את האישה של חייו במשך 30 יום, עד ליום הולדתו השלושים ויכתוב על זה כתבה במוסף החג.
כל הרעיון הופך לממדים מפלצתיים כאשר אדם מגלה שההתאהבות באשת חייו חייבת להסתיים בחתונה (לפי החוזה שחתם עליו ולא טרח לקרוא).
מערכת העיתון כבר הזמינה אולם, די ג'יי וצלם ואם אדם לא מתכוון להתחתן תוך 30 יום, מוטב שיכין את עצמו נפשית לשלם לעיתון קנס של חצי מיליון שח.

המטרה של הכתבה הזאת היא לבדוק מה קורה לגבר שמחליט לעזוב את הכל ויוצא לחפש את האהבה של החיים שלו במשך שלושים יום. (עמ' 155)

אדם צריך לצאת מההרפתקה הרומנטית הזאת עם תובנות, האם אפשרי להתאהב במישהי ממבט ראשון עד כדי רצון להתחתן איתה במידית ומה מבדיל אותה בעצם מכל הנשים האחרות?
המסע למציאת האהבה יקח אותו למסע של גילוי עצמי: הוא ייצא לדייטים הזויים, יספיק לריב עם אמא שלו וחברו הטוב ערן שנוהג לתת לו עצות 'משנות חיים' מעולם הכדורגל, להסתכסך עם ירדן ולהיות על סף התמוטטות עצבים בדרך לחופה, שלא בטוח שתתקיים.

בנימה אישית: הזדהתי עם הדמות של ירדן, בחורה נחושה, תזזיתית, עצמאית ושונאת שופינג.
אדם מתוק (דרך אגב יצא לי במהלך החיים להכיר אישית בחורים כמוהו)  אבל הוא לא מסוג הגברים שהייתי מסוגלת להתאהב בהם במציאות, הוא נהדר בתור חבר טוב שאפשר לצפות איתו בסרטי בנות ולהתרגש מספרים רומנטיים אבל לא בתור שותף לחיים.
אני חושבת שהוא צפה ביותר מידי סרטים רומנטיים במהלך חייו שעיצבו את הלך מחשבותיו לפיהם.

אלה שמחפשות קומדיה/דרמה רומנטית קלילה ומתקתקה יהנו מאד מהספר הזה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן