Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לוכד הטיגריסים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 467
ג'וליאן קרוז הנאה והמצליח חי בלוס אנג'לס שטופת השמש. יש לו עסק משגשג, חברה יפה וחיים מסודרים. מפגש מקרי עם ג'וזפין קולינס, שחקנית פזיזה ואניגמטית, משנה את הכול וסוחף את שניהם לסיפור אהבה מטלטל. ג'וליאן יודע שג'וזפין היא האחת, ואיתה הוא רוצה לבלות את העתיד. אולם לג'וזפין יש גם עבר. יש לה סודות שבאים לרדוף אותה, ואלה קורעים את ג'וליאן וג'וזפין זה מזה - נדמה שלנצח. ג'וליאן, שעולמו התנפץ לרסיסים, הולך ושוקע בבור של ייאוש עד שהוא פוגש זר מסתורי שמציב בפניו בחירה בלתי אפשרית: האם יהיה מוכן לוותר על כל מה שיש לו, לקרוא תיגר על המוות עצמו ולצאת למסע שממנו איש עוד לא חזר, בשביל הסיכוי למצוא את ג'וזפין שוב? כך מתחילה ההרפתקה המופלאה של ג'וליאן וג'וזפין, שתוביל אותם אל פסגות האושר או אל מעמקי הייאוש, להגשמת האהבה או לאבדון. לוכד הטיגריסים הוא החלק הראשון בטרילוגיה שפורשת סיפור בלתי נשכח על הכוחות המיסטיים שקושרים אנשים מעבר לחלל ולזמן, על האומץ לעמוד מול הגורל ועל כוחה של אהבת אמת.

האהבה בתוכנו תמידית, ובכל זאת הזמן שלנו איתה הוא קצר .

ג'וליאן קרוז ראה לראשונה את ג'וזפין קולינס כאשר טס מלוס אנג'לס לניו יורק עם חברתו גוון, וחברו אשטון ובת זוגו ריילי כדי לצפות בהצגה באוף ברודווי בשם: "המצאת האהבה".
ג'וזפין היתה השחקנית שהחליפה את ניקול קידמן באותו ערב ועל אף שהיא הצליחה להכעיס את הקהל שציפה לניקול, ג'וליאן פשוט נשבה בקסמה.
כמה שבועות לאחר מכן, ג'וליאן נתקל בה במקרה בחנות ספרים בלוס אנג'לס והשניים פצחו בשיחה ערה, ג'וזפין סיפרה לג'וליאן שהיא הגיעה ללוס אנג'לס מניו יורק כדי להשתתף באודישנים להצגה של שייקספיר וג'וליאן התנדב ללוות אותה לאולפנים.
ג'וליאן סיפר לג'וזפין שהוא מתפרנס מהחזקת בלוג משותף לו ולאשטון שבו הוא נותן עצות שונות לאנשים והוא אף מכיר לה את אשטון שמנהל חנות בשם 'תיבת האוצרות' והיא מעין חנות אספנות שיש בה פריטים שונים מתפאורות של סרטים והצגות.

ג'וליאן הרגיש שהוא מתאהב בג'וזפין והוא נאלץ להיפרד מחברתו גוון כדי לא לשקר לה שטוב לו איתה בזמן שבמחשבותיו הוא חולם על אישה אחרת.
לג'וזפין יש חלומות והיא שואפת להגיע רחוק בקריירת המשחק שלה ולהופיע על במות גדולות אבל בינתיים היא רק מקווה שתתקבל לתפקיד שאליו נבחנה כדי שתוכל לעזוב את ניו יורק ולהשאר בלוס אנג'לס.
ג'וליאן מבלה כל רגע פנוי עם ג'וזפין ובמהרה הוא מבין שהיא האישה של חייו אבל אשטון מחליט להוריד אותו לקרקע ולא לתת לו ליפול לרגליה של בחורה שהוא לא מכיר מספיק זמן וטרם הוכיחה את עצמה אבל ג'וליאן לא מרוכז והוא כל כך מאוהב בג'וזפין שלא בטוח שהוא באמת יודע מי היא והאם היא אשליה אופטית, יציר דמיונו או אישה רגילה שמסתירה הרבה סודות מתחת למעטה המסתורין שאופף אותה.

הפרקים מתמקדים בדמותו של ג'וליאן שחווה טלטלה רגשית לא פשוטה מרגע שהוא פוגש לראשונה את ג'וזפין ויוצר סביבה הילה וישות שלא בטוח שהיא תואמת את המציאות.
ג'וליאן נע בין אופוריה לנפילה לקרקע ובין אהבה לאכזבה והעלילה נעה בין עבר להווה.
בכתיבתה של הסופרת פאולינה סיימונס נתקלתי לראשונה לאחר שחברה התעקשה שאני חייבת לקרוא את ספרה "פרש הברונזה" ואכן נשביתי בקסם אהבתם הנצחית של טטיאנה הנפלאה ואלכסנדר.
גם בספר הזה אנחנו נשאבים לתוך סיפור אהבה של זוג שאהבתם הבלתי אפשרית סוחפת אותם להרפתקה לא צפויה בתוך עולמות מקבילים.
בספר הזה פחות הרגשתי שנקשרתי לדמויות, ג'וזפין היתה אגוז קשה לפיצוח ולא הפסיקה לחפש את עצמה, היא גם שידרה חוסר אמינות והיתה שחקנית על הבמה ומחוצה לה, ואילו ג'וליאן התנהג כמו נער מתבגר על אף שהיה כבר בשנות השלושים לחייו, שניהם התנהגו כמו ילדים מבולבלים ולא כמו אנשים בוגרים.
העלילה מתחלקת לשלושה חלקים: החלק הראשון רומנטי, השני טרגי והשלישי הרפתקה/פנטזיה. באופן אישי הרגשתי חיבור רק לחלק הראשון אבל אני בכל זאת סקרנית לקרוא את הספר הבא בטרילוגיה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן