Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לוחמת האהבה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 239
גלנון דויל מלטון הייתה ילדה רגישה מאוד. בגיל צעיר החלה לעטות על עצמה מסכות כדי לקיים את מה שחשבה שמצופה ממנה – להיות רזה, יפה ושקטה. העמדת פנים, בולימיה, אלכוהוליזם, לבוש פרובוקטיבי – כל אלה הסתירו את נפשה הפגיעה מעיניו השיפוטיות של העולם. יום אחד, בעודה בשאול תחתית, היא חוֹוה גילוי מרעיש ורואה בו הזמנה לחיים חדשים ומשוחררים. סוד אפל שמטלטל את חייה מאלץ אותה להתייצב מחדש באומץ מול החיים, הכאב והאהבה. במהלך מסע מעורר השראה של ריפוי נפשי וגופני מתגלה שהכאב העמוק ביותר בתוכה מוביל לחיים מלאים יותר. לוחמת האהבה חושף את היופי הנגלה כשאדם מחליט לשכוח את כל מה שלמד כדי שיוכל להיות נאמן לעצמו. הוא מוכיח שכולנו יכולים להיות לוחמים חזקים ומלאי עוצמה, המסוגלים לנצח את הכאב ולזכות באהבה שאנו ראויים לה. גלנון דויל מלטון היא כותבת, בלוגרית ואקטיביסטית חברתית. הופיעה ב-Ted וזכתה למיליוני צופים. מתגוררת בפלורידה.

"כל ילדה חייבת להחליט האם להיות נאמנה לעצמה או נאמנה לעולם" . כבר בתחילת הספר נתקלתי במשפט הזה והתחברתי אליו כל כך.

החלשות נכנעות לתכתיבי החברה ולמודלים החברתיים ואילו החזקות בוחרות בדרך שלהן ועושות את מה שמוצאות לנכון. יש כאלה שיסתפרו ויתלבשו כדי להראות כמו הדוגמניות והשחקניות במדיות השונות ויש כאלה שיבחרו ללכת בדרך שלהן.

כילדה וגם היום כבוגרת  אני בוחרת את הבגדים שלי, התכשיטים שלי , הרהיטים שלי בבית לפי טעמי בלבד ולא לפי תכתיבים חברתיים כאלה או אחרים. לשמחתי, כזו היא גם ביתי. יש לה טעם ייחודי ומיוחד רק לה ואני גאה בה שהיא כזו. גם אצלה עולות התהיות והשאלות כמו כל ילדה : אני יפה? התלבשתי יפה? אני חתיכה? זה טבעי בסה"כ , היא מחפשת חיזוקים מהסביבה.. אך בתוך תוכה היא בטוחה בדרכה ומרגישה בנוח עם גופה.

יש בנות (מהכרות קרובה שלי) שלא מרגישות בנוח עם עצמן בעיקר בגלל המראה הגופני שלהן וזה משפיע על כל אורח החיים שלהן . זה מלווה אותן מהילדות עד גיל הבגרות. זה לא משתנה..  זה קושי לא פשוט להתמודד יום יום בכל מיני סיטואציות ונדרשת חוזקה נפשית גדולה מאוד כדי להתמודד עם זה .

גלנון היא אישה שגדלה עם דימוי עצמי נמוך, תמיד רצתה למצוא חן בעיני אנשים אחרים ולהיות אהודה ומקובלת. כבר בתור ילדה צעירה היא סבלה מבולמיה ובהמשך הידרדרה לאלכוהול, לעולם בו הרגישה יותר בנוח. זה נתן לה אומץ. השתיה עזרה לה להתמודד עם הדימוי העצמי הנמוך שלה ועם התחושות שלה בחברה.

גלנון מכירה את קרייג והם הופכים לזוג ובהמשך גם מתחתנים. יחד עם מקימים בית יולדים ילדים וגלנון מתחזקת בנפשה. היא מרגישה בטוחה ורצויה בזכות הקשר עם קרייג. היא מרגישה נאהבת. היא נשארת פיכחת , מטפלת בילדים ובבית ועובדת כמורה.

הנישואין שלהם לא היו מוצלחים במיוחד. גלנון גדלה את הילדים וקרייג היה עסוק בעצמו ובקריירה שלו. הם התרחקו האחת מהשניה והיו להם פחות דברים משותפים מלבד הילדים. גילוי מסעיר שגלתה גלנון ממש במקרה הופך את הקערה על פיה ומאלץ את גלנון לעשות מעשה אמיץ ולהתמודד עם עצמה, עם הקשיים שלה ובעיקר עם המציאות.

האם יהיה סוף טוב לסיפור וגלנון תלמד לאהוב ולקבל את עצמה?

זהו ספר על חיפוש וגילוי עצמי , עם מסר גדול וחשוב . זהו סיפור אמיתי פתוח וכנה שמספק הצצה לנפשה של הסופרת.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן