Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לוחמת האהבה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 239
סיפור מסע אמיתי, נפלא ואכזרי. גלנון דויל מלטון הייתה ילדה רגישה מאוד. בגיל צעיר החלה לעטות על עצמה מסכות כדי לקיים את מה שחשבה שמצופה ממנה – להיות רזה, יפה ושקטה. העמדת פנים, בולימיה, אלכוהוליזם, לבוש פרובוקטיבי – כל אלה הסתירו את נפשה הפגיעה מעיניו השיפוטיות של העולם. יום אחד, בעודה בשאול תחתית, היא חֹווה גילוי מרעיש ורואה בו הזמנה לחיים חדשים ומשוחררים. סוד אפל שמטלטל את חייה מאלץ אותה להתייצב מחדש באומץ מול החיים, הכאב והאהבה. במהלך מסע מעורר השראה של ריפוי נפשי וגופני מתגלה שהכאב העמוק ביותר בתוכה מוביל לחיים מלאים יותר. לוחמת האהבה חושף את היופי הנגלה כשאדם מחליט לשכוח את כל מה שלמד כדי שיוכל להיות נאמן לעצמו. הוא מוכיח שכולנו יכולים להיות לוחמים חזקים ומלאי עוצמה, המסוגלים לנצח את הכאב ולזכות באהבה שאנו ראויים לה. גלנון דויל מלטון היא כותבת, בלוגרית ואקטיביסטית חברתית. הופיעה בTed וזכתה למיליוני צופים. מתגוררת בפלורידה.
זהו סיפור אמיתי, מסע אמיתי של נערה אנורקסית, שבגיל צעיר מאוד היא לא מרוצה מהחיצוניות שלה וכבר אז מבינה שהחיצוניות פותחת או סוגרת דלתות. תחשבו טוב הורים/מבוגרים באיזה גיל הילדים נחשפים למה שמוכרים לנו בפרסומות, מהם משדרים לילדים שלנו מה מוכר יותר?! הם מוכרים לנוער זיוף אחד גדול, הם מוכרים לילדים שלנו תדמית שגויה לשלמות. ככה מאכלים את הנוער שלנו בכפית, מנסים לשדר שמוכרים אהבה מהו מושג של אהבה? זה רזון מותגים וסטטוס הבטחות ריקות לשווא, מה זה גורם לנוער שלנו להרגיש?! חוסר בטחון, לא רצויים, לא מספיק מגניבים. הפרסומות יוצרים צרכנים באובססיה לתדמית כביכול זוהרת, מושא להערצה ואז משיגים את ההפך הגמור! דחייה עצמית, חוסר סיפוק, הניסיון להידמות לסטטוס השלמות יגבה מחיר נפשי. ילדות לובשות מסכות, האני הפנימי והחיצוני. זאת שבחוץ מגניבה, סקסית, תמיד בחבורה במסיבות פרועות, עד אור הבוקר וזאת הפנימית שהאורות כבים היא בחושך תמידי, בתסביכים נפשיים, שהחיצוניות עלולה לחסל את חייהן במו ידיהן.
על העלילה
אומרים שאהבה תמיד מנצחת האם אתם מאמינים באהבה? זהו סיפור אמיתי, פוצע ומדמם על מסלול חייה של נערה, לחיות כמו כולם ואפילו הכי טובה מכולם, להיות רזה, סקסית, תוסיפו לזה גם אלכוהול סמים ומסיבות פרועות והנה לכם מתכון לאסון, מכאן הידרדרות היא כמו במדרון חסר מעצורים, גם הקרובים ביותר לא יצליחו לעצור את המפולת.
גלנון, הייתה ילדה מלאה ורגישה מאוד, אבל חשה שהיא מאכזבת את עצמה בחיצוניות שלה, היא קיבלה החלטה לרזות בכל מחיר, להיכנס למסגרת המקובלות של הכיתה ושיהיה לה קשר זוגי עם החתיך של השכבה, להשיג מטרות היא יודעת ואף כבשה את הפסגה. אבל לפסגה יש מחיר כבד מאוד ובעודה בתחתית, היא רק מבקשת את נפשה, שמישהו יעזור לה להקים את עצמה מהבור השחור שחפרה בידיים שלה! המזל הגדול שיש לגלנון זאת המשפחה התומכת שעוטפת אותה, תמיד אמרו קודם כל כן ואחר כך נתמודד. בזכות זה היא מצליחה להתרומם ולהרגיש רגעי ניצחון קטנים.
התמכרויות הן מקומות מסתור קטנים קטלניים שאליהם נמלטים אנשים רגישים מפני אהבה וכאב. אף אחד לא יכול לגעת בנו שם ולכן אנחנו מרגישים מוגנים. אבל מכיוון שהאהבה והכאב הם הדברים היחידים שמאפשרים לנו לצמוח, אנחנו מתחילים לגווע ברגע שאנחנו מתחבאים. (עמוד 206)
החיים מזמנים לגלנון הזדמנויות נוספות, לפעמים היא נופלת וקמה אבל מה שמנחה אותה הוא אהבה. בעקבות הריון לא מתוכנן היא חושבת שזה קרש הקפיצה שלה שיוכל למשוך אותה למעלה, היא נישאת לקרייג ומאמינה שהחיים יאירו להם פנים, אבל העבר צץ מעל פני השטח וחושף את מה שכל אחד מהם ניסה להחביא, הגילויים מרעישים מרעידים את הקרקע היציבה, זה מציב אותה בבחירה של להיות או לחדול, מסלול חייה מקבל נקודות אור אל האמונה, הגילוי של ריפוי הגוף והנפש הכאב העצום מלמד אותה שלהתמודדות יש עוד דרך ארוכה ואין קיצורי דרך.
שורה תחתונה 
הספר מעביר מסר מאוד חזק, שאם תלחמו על אהבה בסוף תנצחו! תהיו מספיק חזקים להאמין שעמוק שם בפנים בלב הבסיס שלכם הוא טוב ולאט לאט תלמדו לעשות צעדים חדשים, כמו תינוק שנופל וקם. אנחנו ההורים/המחנכים מוטלת עלינו האחריות לא מבוטלת להיות שם כמשענת, כתף תומכת וחיבוק עוטף בטוב ברע, בקושי ובחולי תהיו נוכחים ותמיד תגידו קודם כל "כן".

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן