Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לוחמת האהבה
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 235
סיפור מסע אמיתי, נפלא ואכזרי. גלנון דויל מלטון הייתה ילדה רגישה מאוד. בגיל צעיר החלה לעטות על עצמה מסכות כדי לקיים את מה שחשבה שמצופה ממנה – להיות רזה, יפה ושקטה. העמדת פנים, בולימיה, אלכוהוליזם, לבוש פרובוקטיבי – כל אלה הסתירו את נפשה הפגיעה מעיניו השיפוטיות של העולם. יום אחד, בעודה בשאול תחתית, היא חֹווה גילוי מרעיש ורואה בו הזמנה לחיים חדשים ומשוחררים. סוד אפל שמטלטל את חייה מאלץ אותה להתייצב מחדש באומץ מול החיים, הכאב והאהבה. במהלך מסע מעורר השראה של ריפוי נפשי וגופני מתגלה שהכאב העמוק ביותר בתוכה מוביל לחיים מלאים יותר. לוחמת האהבה חושף את היופי הנגלה כשאדם מחליט לשכוח את כל מה שלמד כדי שיוכל להיות נאמן לעצמו. הוא מוכיח שכולנו יכולים להיות לוחמים חזקים ומלאי עוצמה, המסוגלים לנצח את הכאב ולזכות באהבה שאנו ראויים לה. גלנון דויל מלטון היא כותבת, בלוגרית ואקטיביסטית חברתית. הופיעה בTed וזכתה למיליוני צופים. מתגוררת בפלורידה.

אם היה ביכולתה של אהבה למנוע כאב, לעולם לא הייתי סובלת.

כולנו עוברים תקופות של משברים בחיים, זה מתחיל בגיל ההתבגרות כשאז כל הפחדים שלנו צפים למעלה, הדימוי העצמי שלנו שואף לאפס ומאד חשוב לנו מה אחרים חושבים עלינו וממשיך בגיל מבוגר יותר כאשר אנו חווים קשיים כבני זוג או כהורים. כל אחד מאיתנו מתמודד בדרך שלו, יש כאלה שהם מספיק חזקים כדי לרפא את עצמם ולקום מהשאול כמו חדשים ויש כאלה שנופלים להתמכרויות וההתדרדרות במדרון בלתי ניתנת לעצירה, אבל כולנו לוחמים ונלחמים על מקומנו בעולם הזה, כל אחד בדרכו שלו.

הספר 'לוחמת האהבה' הוא סיפורה האוטוביוגרפי של כותבת הספר: גלנון דויל מלטון.
גלנון נולדה לתוך משפחה מחבקת ותומכת והיא מרגישה אהובה ורצויה וגדלה לתוך ילדות טובה ומאושרת אבל עדיין בנבכי נפשה מקנן בה תמיד החשש של: מה יקרה אם יום אחד אהיה פחות יפה ומעניינת? האם האהבה כלפי תדעך?
בגיל עשר, גלנון מרגישה פתאום מלאה וכבדה, היא לא אוהבת את המראה החיצוני שלה ויש בה תחושת בדידות אבל אז היא מגלה את חדוות ההקאה ונשאבת לתוך מחלת הבולמיה.
מצבה הנפשי של גלנון מדרדר והולך. היא לא אוהבת את עצמה ולכן היא לא מבינה איך אחרים יכולים לאהוב אותה והבולמיה מבחינתה היא מקור לנחמה, זה העוגן שלה להתמודד עם קשיי החיים.

בולמיה היא מקום המחבוא המוגן הקטלני שלי. המקום שבו האדם היחיד שיכול להכאיב לי הוא עצמי. המקום בו אני רחוקה מהכל ונוח לי. (עמ' 22)

במהלך השנים הקשות של התיכון ולאחר מכן בקולג', גלנון נלחמת בבולמיה, היא משוועת לעזרה אבל תמיד חוזרת לאזור הנוחות שלה, למקום של ההקאה והשחרור מהקולריות המיותרות.
היא נכנסת למעגל קסמים שאין ממנו דרך מוצא ואם היא לא תנקוט בצעד דרסטי, היא הולכת לאבד את החיים שלה.
גלנון לא מוצאת את מקומה בעולם, היא רק רוצה שיכנסו לנבכי נשמתה ויראו אותה במלוא מערומיה, בלי כל המסיכות שהיא מנסה לעטות על עצמה. היא מתמכרת לאלכוהול ולא מוצאת נחמה בשום דבר וגם לא מצליחה לחיות עם האמת שלה אלא מתמכרת לחיי זיוף ושקר.

האם תצליח גלנון לקחת שליטה על החיים שלה ולשקם את עצמה? האם היא תמצא את האושר והשלווה?

במהלך קריאת הספר היו לי רגשות סותרים כלפי דמותה של גלנון, רוב הזמן כעסתי עליה, על ההרס העצמי שהיא נשאבה לתוכו אבל היו גם רגעים בהם כל כך הבנתי אותה והייתי גאה בה, ברצון שלה למצוא בתוכה כוחות כדי לחיות חיים אחרים, בריאים וטובים יותר. אני מודה שאפילו בכיתי בספר הזה, בכיתי על עצמי ועל דברים שגלנון עברה שכל כך הזדהיתי איתם ובכיתי עליה, כי הגיע לה הטוב ביותר.
במהלך העלילה גלנון רעבה לאוכל, לאהבה, למישהו שיכיל אותה ואת הנפש הדואבת שלה, הרעב שלה ליווה אותה שנים רבות, בסופו של דבר הדמות שלה הצליחה לשבות את ליבי – ספר מרגש ונוגע ללב ומומלץ בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן