Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
להתעורר עם הספק
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 397
אחר שכשלה באיתור האב שמעולם לא הכירה, רייצ'ל צ'יילדס חווה התמוטטות עצבים במהלך סיקור האסון ההומניטרי בהאיטי, וזו מובילה לאובדן הקריירה המבטיחה שלה כעיתונאית, לגירושים מבעלה המפיק ולהתעצמות הפוביה שלה ממקומות פתוחים. ברגע משברי זה חוזר לחייה בריאן דלקרואה, החוקר הפרטי ששכרה כדי למצוא פרטים על אביה האבוד. בריאן הוא גבר מקסים, נאה ורומנטי, שמקבל אותה כמו שהיא. האהבה שלהם פורחת, ורייצ'ל מרגישה שהיא יכולה סוף־סוף להניח לחרדות, להסיר את חומות ההגנה ולתת אמון במישהו. אלא שבשלב מסוים רייצ'ל מתחילה לחשוד שבריאן הוא לא בדיוק מי שהוא מתיימר להיות, ומה שהיא מגלה מטלטל את עולמה ומוביל לסחף אירועים מסחרר ולמתח בלתי־פוסק. רייצ'ל מוצאת את עצמה נשאבת לקנוניה אלימה ומושחתת, שכדי להיחלץ ממנה יהיה עליה למצוא את הכוח לכבוש את פחדיה ולסמוך על עצמה. בלהתעורר עם ספק רוקם דניס ליהיין, מחבר רבי־המכר "מיסטיק ריבר" ו"שאטר איילנד", עלילה רבת־תהפוכות שלא מפסיקה להפתיע.

אם אתה מחכה שהחושך ימצא אותך, אתה כבר מת.

רייצ'ל צ'יילדס גדלה מגיל צעיר עם אמה הסופרת אליזבת, לאחר שאביה נטש את שתיהן כשרייצ'ל היתה בת חמש, מה שהפך את אמה לאישה מרירה ואומללה.
רייצ'ל ואמה לא הסתדרו ביניהן ועיקר המריבות התמקדו ברצונה של רייצ'ל לדעת מיהו אביה. כאשר אליזבת נהרגה בתאונה כשרייצ'ל עדיין למדה בתיכון, נותרה באוויר שאלת זהותו של אביה והאדם היחיד שיכול היה לספק לה את התשובה לשאלה היתה אמה שכבר לא היתה בין החיים.
רייצ'ל רק ידעה ששמו הוא ג'יימס והיא חקרה באובססיה את ההיסטוריה של אמה וכל דבר שיכול היה להוביל אותה לגבר הזה שאולי טומן בחובו את הסוד לאושר שלה עצמה.
רייצ'ל נעזרה בחוקר פרטי בשם בריאן דלקרואה בתקווה שאולי ממנו תבוא הישועה והוא יפתור את התעלומה שרודפת אותה במשך שנים.
בריאן נתן לה עיצה ידידותית אבל חד משמעית – תרדי מזה!
לחפש גבר ששמו ג'יימס ברדיוס כל כך רחב זה כמו לחפש מחט בערימה של שחט.
בינתיים, רייצ'ל החלה ללמוד עיתונאות אבל זהותו של אביה לא הרפתה ממנה כל השנים והיא אף ניצלה את היכולת המקצועית שלה כעיתונאית לחקור אודות אביה.

רייצ'ל עשתה חיל בעבודתה ואף נישאה לגבר נאה שעבד איתה ועבדה איתו ברשת חדשות בטלוויזיה.
כאשר רייצ'ל נשלחה מטעם עבודתה להאיטי בעקבות רעידת האדמה שהתרחשה שם, היא נחשפה לדברים קשים שהשתיקה יפה להם אבל היא התקשתה לשתוק.
מרגע שרייצ'ל חזרה הביתה, חלה הידרדרות במצבה, חייה האישיים, הזוגיים והמקצועיים הגיעו לסף קריסה.
לרייצ'ל היתה נטיה להתקפי חרדה ואחרי שחזרה הביתה הם רק החמירו והיא הפסיקה לצאת מהבית אבל דווקא כשהכל כבר היה נראה שחור ורייצ'ל חשה שהיא עומדת על סף תהום, הישועה באה מכיוון לא צפוי.
בריאן דלקרואה שמאז ומתמיד שמר איתה על קשר במהלך השנים וגם נטה להגיח מידי פעם לחייה, הופיע פתאום במפתיע ברגעיה הקשים ביותר ורייצ'ל הרגישה שהיא נאחזת בו כמו בגלגל הצלה.
בריאן ידע כיצד להיות במקום הנכון ובזמן הנכון ולהגיד את הדבר הנכון ורייצ'ל כבר היתה בטוחה שהחיים חוזרים למסלולם אבל אז קורה משהו שברגע אחד משנה את כל התמונה ומערער את האמון של רייצ'ל בבריאן.
כמה באמת רייצ'ל מכירה את האיש הזה שהיה כל עולמה ובמה הוא סיבך אותה?

הספר הזה סקרן אותי בעיקר מכיוון שהוא נכתב ע"י הסופר שכתב את 'מיסטיק ריבר" ו"שאטר איילנד", את שני הספרים לא קראתי אבל צפיתי בסרטים שיצאו בעקבות הספרים ושניהם היו מצוינים ומעוררי מחשבה.
נדיר מאד שאני מתחילה לקרוא ספר ונשאבת אליו מהדף הראשון שלו אבל זה בדיוק מה שקרה לי עם הספר הזה.
הכתיבה שלו היתה כל כך מרתקת ומשובחת, הרבה זמן לא קראתי ספר איכותי שכזה.
דמותה של רייצ'ל נכנסה לי עמוק ללב, היתה בה בדידות גדולה ועצב אבל עם זאת יושרה ונחישות ללכת עד הסוף כדי לגלות את האמת שמסתירים מפניה ורצון עז לתת אמון באנשים שעלולים לאכזב אותה.
הספר התחיל כספר דרמה אבל המשיך כספר מתח אפל מתעתע ומפתיע – מומלץ בחום לקריאה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן