Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
להתחרט עליך
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 351
למורגן גרנט ולבתה קלרה יש רק שאיפה אחת בחיים: לא להידמות זו לזו. מורגן נחושה למנוע מבתה לחזור על הטעויות שלה: היריון, חתונה בגיל צעיר מדי, פרידה מכל החלומות. קלרה בת ה־16 לא רוצה ללכת בדרכה של אִמה, הצפויה כל כך, משעממת ולא ספונטנית בעליל. חמושות כל אחת באישיות לוחמנית, מורגן וקלרה נתונות בקונפליקט תמידי ומתקשות לחיות יחד. היחיד שמצליח להשכין שלום בבית הוא כריס — בעלה של מורגן, אביה של קלרה, והעוגן המשפחתי. אבל השלום מתנפץ לרסיסים כשכריס מעורב בתאונת דרכים טראגית בנסיבות מפוקפקות, שהשלכותיה קורעות לב. בעוד מורגן נלחמת לאסוף את רסיסי חייה, היא מוצאת נחמה באדם האחרון שחשבה שיוכל לעזור, ואילו קלרה פונה אל הבחור היחיד שעמו נאסר עליה להתראות. בכל יום שעובר מצטברות עוד אי־הבנות וטינות, ונערמים סודות חדשים שמפרידים בין האם לבתה. רחוקות כל כך זו מזו, נדמה שהן לעולם לא יצליחו לחזור.

לאחר שנכנסה להריון בגיל 17 והתחתנה עם החבר שלה, כריס, מורגן הקפיאה את חייה כדי לגדל את בתם – בחירה שממנה הייתה מרוצה, עד לאחרונה.
בתה המתבגרת, קלרה, מחבבת ילד בעל רקע מפוקפק וצריכה להתמודד עם ההשלכות של זה.
17 שנים לאחר שמורגן עצרה את חייה בצעירותה, היא רוצה סוף סוף לעשות משהו בחייה ופעם אחת לממש את עצמה. אבל אז תאונה קטלנית שולחת גלי הלם במשפחה והורסת את הקשרים בין מורגן לבתה.

בספר ישנם שני סיפורי אהבה, מלא ברגשות, גם של אמא וגם של בת מתבגרת, שתתחננו שתהיה להן הזדמנות אמיתית לאושר טוב.
מצאתי את עצמי מרותקת לסיפור של שתי הנשים האלה שחייהן התהפכו בליל התאונה.

בתוך הספר ישנן סיטואציות שעלולות לגרום לכם לפקפק בהחלטות של הדמויות, במניעים שלהן, ולתהות כמה סודות עוד יש להן בעבר.
היה קל להיסחף בסיפור הזה, ושקעתי במסע האם/בת שכולו שיעורי חיים, דרמה, חרטות וניסיון להחזיק הכל ביחד.
היו רגעים של הלם, של הומור, עצירת נשימות מפרק לפרק ותקווה מלאה לסוף שכל כך רציתי!
הסיפור קולח וכתוב היטב. אין מצב שאפשר להגיד את זה אחרת. הדמויות מפותחות היטב. הסיפור זורם.

מה שכן, הסיבה שבגללה נתתי לספר רק 4.5 כוכבים היא שיש כמה דברים בספר שהפריעו לי.
הראשון והמתסכל ביותר היא – קלרה. אני יודעת שהיא רק ילדה בת 16/17 אז להיות חמת מזג או ילדותית לפעמים זה די מובן, אבל זה עדיין גרם לי לחשוב, 'את לא יכולה פשוט להפסיק להתבכיין ולהקשיב כבר לאמא שלך?' כי לפעמים זה היה ממש מעצבן (ואני בעצמי בת 16/17). בנוסף, היו כמה החלטות שהיא לקחה שלא אהבתי ולא התחברתי אליהן.
הדבר הבא הוא: העלילה. אני לא יודעת מה אחרים חושבים אבל זה די חוזר על עצמו וצפוי לי, כשאני יכולה לחזות מה יקרה אחר כך בסיפור ומתי התרחשו הטוויסטים שאמורים להיות.
למען האמת, קצת התאכזבתי מזה כי אני באמת רציתי שקולין תוכיח שהמחשבות שלי לגבי הדברים הבאים שהתרחשו בסיפור היו שגויות, אבל למרבה הצער, היא לא וזה ממש הוריד לי. הייתי שמחה להתעמקות בסיפורה של האימא, מורגן.

עם זאת, למרות שזה לא אחד מהספרים הטובים ביותר של קולין, אני ממליצה לכם לקרוא. תאמינו לי, למרות החסרונות עדיין תהנו בגלל הכתיבה שלה, שהופכת את הספר לכל כך ממכר ובלתי ניתן להוריד מהידיים.
הכתיבה והיצירתיות שלה מפוצצים את המוח שלי עם כל ספר אחר שלה שאני קוראת. גם אם לא מתחברים לאחד מהספרים שלה ברמה האישית, תמיד יש בסיפורים שלה אלמנט שיתפוס אתכם ולא ישחרר. הספרים שלה תמיד נוטים להישאר איתי הרבה אחרי שסיימתי אותם. והספר הזה בכלל לא שונה.

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן