Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
להרוג את אלוהים
סוגה:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 106
'בת של זונה יהודייה', נהגתי לקרוא לה בצחוק כששכבנו עירומים על רצפת העץ הסדוקה בדירת המרתף שהותיר לי אבי כשהסתלק מן החיים. בתחילה הייתה מתילדה מעווה את פניה בעלבון, אך מיד לאחר מכן חשפה טור שיניים צחורות, ובשולי חיוכה הופיעו גומות חן קטנטנות אותן כל כך אהבתי לנשק. היא מעולם לא הבינה מדוע בחרתי לאהוב אותה בחיבה מיוחדת דווקא על אותו כתם אדום ודהוי ברצפת העץ, אבל לא הוסיפה לשאול בעניין. מתילדה אהבה אותי בכל מקום ובכל רגע, ללא סייג ובלי שום תנאי. אך דווקא שם, על אותו כתם אדום אשר דהה עם הזמן, נדמה היה לי תמיד שאהבתנו גואה קצת מעבר לרגיל. יום אחד מגלה דיוס שכל האמת על אודות חיי משפחתו היו לא יותר מאסופה של שקרים בעטיפה צבעונית וזולה. הוא עוזב את ביתו, נפרד בנשיקה מקבר אימו הטרי, אורז בין חפציו שתי תמונות סטילס שנתנה בידו ויוצא אל המסע שישנה את חייו מן הקצה אל הקצה. בדרכו המטלטלת פוגש הגיבור דמויות שונות המתכנסות אל חייו כדי ליצור פסיפס חיים מורכב וטורד שלווה. חיים שהיו וחיים שיהיו מעתה ואילך. להרוג את אלוהים הוא רומן היסטורי דמיוני המתאר את חיי משפחתו המסעירים של פושע נאצי הנמלט מגרמניה ומשתקע בברזיל ערב סיום מלחמת העולם השנייה. מערכת שקרים סבוכה אשר מאפילה על צעדיו ומעכבת את לכידתו של הולנד קלאוס על ידי השלטונות, מאלצת את דיוס לצאת אל מסע ארוך להשלמת החיפוש אחר תשובות המזעזעות את עולמו. כמו בספרו הראשון, גם הפעם משליך אי. וי אולוקיטה את הקורא אחורה וקדימה אל ארועים משמעותיים והתרחשויות בזמן. בין מעשי אהבה אסורים, קנוניות אלימות, תיאורי נוף וארצות שונות נחשף הקורא אל מגוון דמויות המצטרפות אט אט אל העלילה הסבוכה ממילא. כהרגלו, גם הפעם מקפיד אולוקיטה להפתיע ולהפוך בעדינות צובטת ונעימה את פני התרחשויות הארועים פעם אחר פעם, עד לחשיפת כל סודות המשפחה והסוף המפתיע.

הספר נפתח במשפטו של הולנד קראוס העומד לדין על רצח עם. הוא מתאר לשופט את תוכנית המשחק שהעביר במחנה.

הדמות הראשית הוא נאצי, מפקד מחנה ריכוז שנמלט.

העלילה עוברת מהווה/עבר
הולנד בורח לברזיל משנה את שמו למתיה ונפגש עם כרמלה, זונה שנמצאת בהריון מתקדם. כשהיא נפגשת איתו הוא מסיע אותה לבית החולים, ואז בורח.

נולד דיוס שהרי נקרא אלוהים כי היא עקרה ומאמינה שיצרה את אלוהים ברחמה כרמלה אחרי הלידה נפטרה ודיוס נשלח לבית יתומים.

אחרי 6 שנים מתיה מקבל הודעה שיש לו בן בבית יתומים ועליו להגיע מיד ולאסוף אותו .
קרלה אשר גרה עם מתיו מקבלת על עצמה באופן טבעי לגדל את דיוס הקשר בין הילד לקרלה מתחזק וקרלה חושפת בפניו את עברה שלא היה לה פשוט לשחרר.

יש את הגנרל אייבן אשר מחפש קצינים נאצים ושם לא למטרה לתפוס את הולנד קראוס = מתיה אספרנסה. האם יצליח לתפוס אותו ?

ממש בסוף הספר יש תפנית לא צפויה

אי.וי לא כותב פשוט וזה לא ספר קל. אבל אם תצליחו להגיע לסוף אתם תבינו הכול.

חייבת להיות כנה איתכם שלוש כוכבים, מהסיבה שזה ספר שתהליך הקריאה שלו הייתה קשה לי לפחות ב70% נטשתי ליותר מחודש. אבל בכול זאת הרגשתי שזה לא פייר לנטוש בשלב שכמעט סיימתי .. ונתתי לספר הזמנות נוספת.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן