Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
לדעת להיכנע
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 240
מס' עמודים: 2002
לדעת להיכנע מציג גישה מהפכנית לנישואים ולזוגיות, שמחזירה לנשים את הרומנטיקה, ההרמוניה והאינטימיות שהן כה משתוקקות אליהן. כנשים רבות אחרות רצתה לורה דויל לשפר את נישואיה. אך כשניסתה לשכנע את בעלה להיות יותר רומנטי, יותר מתחשב, יותר מחויב להצלחה - הוא מיהר להתרחק ממנה, ואילו היא נותרה בודדה, מותשת ממאמציה לשלוט בחייהם המשותפים. דויל החליטה לותר. היא ויתרה על רצונה לשלוט בבעלה, והפסיקה לומר לו מה עליו לעשות ואיך עליו לעשות זאת. ואז קרה דבר מופלא. ההרמוניה שדויל תמיד חלמה עליה התגשמה לפתע. הגבר שהיא התאהבה בו, הגבר שידע פעם לרגש אותה כל כך, חזר לחייה, אהוב ואוהב מתמיד. העיקרון החשוב ביותר של לדעת להיכנע הוא פשוט: השליטה שנשים נזקקות לה בניהול הקריירה שלהן ובגידול הילדים חייבת להישאר מחוץ לנישואין. לדעת להיכנע אינו ספר שמרני או אנטי-פמיניסטי. זהו מדריך שימושי ושיטתי שמלמד נשים - ובעצם, בני אדם בכלל - איך לחיות יחד, במסגרת זוגית, חיים משותפים שיש בהם הגשמה עצמית, מסירות אמיתית, חום ואהבה. לורה דויל היא מרצה מבוקשת ומנחה בסדנאות המוקדשות לעקרונות ``לדעת להיכנע``. היא גרה בקוסטה מסה בקליפורניה, עם הבעל שנישאה לו לפני אחת עשרה שנה.

אם עברתן את הכותרת של הספר "לדעת להיכנע" שבהחלט מרתיע אבל, מה קורה מאחורי המילים האלו? בעצם הספר מעביר לנו מסר מאוד חשוב! האור של הספר והעקרונות שבו שמורים רק למי שמצליחה לבלוע את שם הספר…;-)

עכשיו אחרי שאתן בתוך הספר, אני אומרת קראו והפנימו נסו תרגול בחשאיות מבלי שבן זוגכם ירגיש. לוקח זמן אבל זה עובד אסור לבעל לדעת מרעיון הכניעה. האפקטיביות גדולה יותר כשזה קורה באופן טבעי ולא כי הוא יודע שאת לומדת שיטה כלשהי או "מתרגלת עליו".

מהו העיקרון המרכזי של הספר על רגל אחת הוא בעצם ציר שנראה ככה:
שתלטנות………………….אינטימיות. הגבול הדק בין שתלטנות לאינטימיות, ככל שהאישה שתלטנית ככה היא מרחיקה את עצמה מאינטימיות עם הבעל שלה. תהיו כנות כל אחת עם עצמה מי לא שתלטנית במידה מסוימת?! הבעל רוצה אישה/חברה/שותפה לחיים. אנחנו עם המילה האחרונה (סוף, פסוק) נותנות לו להרגיש שהוא הילד ואנחנו ההורה האחראי המבוגר לא סומכות עליו!

הספר בגרסתו המקורית באנגלית נקרא "האישה הנכנעת" ולא האישה הכנועה. הבדל דק. אבל מהותי. להיות "כנועה" זה למשהו חיצוני (בגלל זה הרבה קוראות נבהלות מהספר ולא יורדות לעומק הדקויות)
אבל להיות "אישה נכנעת" זה כניעה למשהו פנימי. כל פעם שהספר מדבר על "להיכנע" הוא מתכוון ללהיכנע לצורך שלנו כנשים לשלוט. בבעל, בסיטואציות שקשורות בבית, בזוגיות, באיך שהוא מתנהל עם הילדים וכו'.
בקיצור די להיות שתלטנית. תרפי;-) זה בין אישה לעצמה להכניע את הרצון לשלוט.
זה לא קורה ברגע אחד זאת  עבודה עצמית ופנימית שבבסיסה אחריות רגשית גדולה מאוד מול עצמינו ולא בית משפט לבעל. המטרה של הספר היא לקרב בין בני זוג ולא מי צודק .
כי צדק זוגיות/אינטימיות לא הולכים יחד, כמאמר הסטיקר "אני צודק משמע אני רווק".
הספר מלמד אותנו שיטות פעולה לדוגמא:
יש דרך לבקש מגבר מבלי להפוך להיות אמא/מפקדת שלו.
זה נקרא "להפיל מטפחת"
הביטוי לקוח מהסיטואציה המוכרת של אישה שמפילה משהו כדי שהגבר ירים לה אותו וכך הוא יעשה בשבילה דברים וייקשר אליה (גבר נקשר לאישה בעשייה ונתינה כי ככה הוא מרגיש הכי גבר)
אז נניח המטלות הכי בסיסיות בבית:
שיש לנו פח מלא עד גדותיו, לבעלך אין זמן קבוע להוציא את הפח, אז עליך לרמוז לו בצורה עקיפה שאת רוצה שהוא ייקח את הפח מה תאמרי כדי לגרום לכך לקרות : "אוי, יש ריח נורא לא נעים מהפח שעושה לי תחושה להקיא" או "אין לי מקום בפח יותר, הוא ממש מלא". איך שהוא שומע את זה הרדאר הגברי שלו מאותת לו לפעול (הרדאר הזה מתפתח עם הזמן ונהיה רגיש לרמזים כשאת מבקשת בעקיפין ולא צועקת עליו פקודות).
אז הוא לוקח את הפח ומחזיר מרוקן.
או לחילופין: שיש מלא כלים בכיור ולא בא לך לעשות אותם …למי בא? אז את אומרת לעצמך כאילו אבל בקול: "אוי, יש מלא כלים וכל מה שבא לי זה לשבת עם כוס קפה, אין לי כוח לעשות כלום אחרי שבת " כמובן שהוא אומר לי "הכלים עליי, שבי לקפה"

הספר מוכיח לנו שאחרי כל פעולה כזו שהוא עשה משהו עבור האישה גבר מצפה לקבל "מדליה" מה זו מדליה?
אמירה שמשבחת אותו על הגבריות שלו.
למשל:
מלך
אלוף
אין עליך
מספר 1
תותח
מה הייתי עושה בלעדיך?
הצלת אותי
וכו'.
אגב מטפחות.
הסרטון של דיסני הזה שממחיש את הפעולה
https://drive.google.com/file/d/1-p5seobm-EjVDIHQ15tJVgU8TfcgHdqi/view?usp=drivesdk
ממליצה בחום לראות, מסביר את האנרגיה מצוין
כשגבר חווה את עצמו בגבריות שלו (כשמקבל מדליה מהאישה על מעשה גברי שעשה עבורה) זה נותן לו חשק לעשות שוב ושוב ולהגדיל את רפרטואר העשייה שלו בבית.
זה כלי אדיר מטפחת ומדליות.
נסו מקסימום הזוגיות שלכם תרקיע שחקים.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן