Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
לבבות זכוכית
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 328
הוא היה החבר הכי טוב של אחי הגדול. הוא לא היה אמור להיות שלי. חשבתי שהתגברנו על זה, שיצאנו מזה והמשכנו הלאה. אחד מאתנו אכן התגבר. אחד מאתנו עזב. אבל עכשיו הוא חזר, והוא מסתכל עליי כאילו הוא רוצה לטרוף אותי, וכל הרגשות האלה שהפכתי לכעס מתבשלים בתוכי והופכים למשהו אחר, משהו שמפחיד אותי. הוא שבר את הלב שלי בפעם הקודמת. הפעם הוא יהרוס אותו לגמרי. אסטל היא אמנית שיוצרת פסלי לבבות מפיסות צבעוניות של זכוכית שבורה. וכעת, כשהיא אבלה, מרוסקת ומנסה להתגבר, אהוב נעוריה מופיע מחדש בחייה. האם היא תצליח לאסוף את השברים גם במציאות, כמו באמנות, ולבנות משהו חדש?

היא תמיד ידעה להתמודד כשהייתה שבורה. היא לקחה את הפיסות ויצרה מהן משהו יפהפה.

לאבד את אהבת חיינו לנצח זה שברון לב שקשה מאד להשתקם ממנו, אומרים שהלב הוא רק שריר שיכול לאחות את עצמו מחדש אבל האם אהבה חדשה יכולה למחוק אהבה ישנה?

אסטל היא אמנית שמומחית ביצירת לבבות מזכוכית שבורה ובעלת גלריה לאמנות שזה עתה שכלה את הארוס שלה וויאט. היא מנסה לחזור לאיטה לחיי השגרה ולהשאיר את העצב מאחוריה כאילו ששלושת השנים האחרונות עם וויאט היו זכרון רחוק.
אסטל מנסה בכל כוחה לפתוח דף חדש, היא מעמידה למכירה את הבית המשותף שלה עם וויאט ועוברת לגור באופן זמני עם אחיה עורך הדין, ויק.
וויאט ואסטל פתחו את הגלריה שלהם יחד ונהגו להעביר שם סדנאות ללימוד אומנות ועכשיו נותרו רק ציוריו של וויאט על הקיר ורוחו שמרחפת באוויר.
אסטל רוצה להמשיך הלאה בחייה ולא להכניס אף גבר חדש למשבצת הריקה שנותרה לאחר מותו האכזרי של וויאט אבל זה כמעט בלתי אפשרי כאשר אמא שלה לוחצת עליה לצאת לדייטים ואהוב נעוריה – אוליבר הארט, מפציע מחדש בחייה והוא נראה כל כך טוב שקשה להתעלם מנוכחותו.

אני מבועתת לגמרי מהרעיון שאוליבר יהיה חלק מהחיים שלי, כי בפעם האחרונה שהכנסתי אותו לחיי, בקושי הצלחתי לצאת כשהלב שלי בחתיכה אחת. (עמ' 51)

אסטל עושה הכל כדי להתרחק מאוליבר אבל זאת משאלה שלא תתגשם מכיוון שאוליבר הוא החבר הכי טוב של אחיה ועכשיו היא גם מתחילה להתנדב בבית החולים בו אוליבר עובד כמתמחה ברפואת ילדים והוא נושף בעורפה בכל מקום בו היא נמצאת.
היחסים בין אסטל לאוליבר מתנהלים כמו רכבת הרים, רגע אחד הם בשיא שלהם וברגע השני הם למטה במדרון, בקושי מצליחים לנהל ביניהם שיחה בוגרת.
אוליבר טוען ש: הוא תמיד חשב שאסטל תהיה שלו! אבל היא שבעת שברוני לב ממנו והיא יודעת שזה רק עניין של זמן עד שהוא ינטוש אותה שוב לאנחות וגם לא בטוח שהיא מוכנה נפשית להיפרד מזכרו של וויאט.
היחידה שיודעת על היחסים עם אוליבר זאת חברתה הטובה מיה ואם חלילה ויק יידע משהו על המתח המיני ששורר בין השניים, זה יגמר רע מאד.

מה יעלה בגורל היחסים בין אסטל לאוליבר? האם אסטל תיתן לעצמה להתאהב מחדש?

העלילה מסופרת מנקודת מבטה של אסטל ויש מספר פרקים מהעבר בהם אוליבר מספר את הצד שלו ביחסים ביניהם.
הקשר החזק בין שניהם ריגש אותי, אהבתי את ההתעקשות של אוליבר להלחם על לבה של אסטל על אף הסקפטיות שלה. דמותה של אסטל נגעה ללבי, היתה בה המון רגישות ורצון להיות מאושרת למרות הפחד מפגיעה.
הספר הוא חלק מטרילוגיה וכל ספר מתמקד בזוג אחר מתוך החבורה הצעירה הזאת, אהבתי את אסטל ואוליבר, שניהם הצליחו לחדור לי ללב ולרגש אותי מאד – מומלץ מאד.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן