Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
לא משמינים מאוכל
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 264
תזונה יש קשר ישיר לאיכות חיינו, לבריאות הנפשית והפיזית שלנו, למשקל, למערכת העצבים, לתחושת החיוניות ועוד. אז מה מונע מאיתנו לעשות את הבחירות הנכונות עבורנו? למה קשה לנו כל כך לצאת מהמעגל ההרסני של ירידה במשקל ועלייה וחוזר חלילה? ומדוע אנחנו מתקשים להיות טובים לעצמנו, לגוף שלנו ולנפש שלנו? דרך תהליכי ההרס והריפוי שחוותה בעצמה, ובאמצעות למידה והתמקצעות בתחום, הגיעה ענת ענבר להבנה ש"מפעל החיים שלנו" – הגוף שלנו – ניזון לא רק מהמאכלים שאנחנו בוחרים לאכול. על מנת לחיות חיים חיוניים ומאוזנים עלינו להכיר את המזון בהיבט הרחב יותר, שכולל גם את הקשר ההדוק שיש לתזונה עם הנפש שלנו – ובכלל זה רגשות, חוויות, מחשבות, אמונות, זיכרונות ועוד. אם אנחנו אוכלים אוכל מפנק, מהנה ומנחם ועולות בנו תחושות של כעס, אשמה, שיפוטיות ותסכול, עלינו להסיק מכך שמשהו בהתנהלות שלנו לא עובד, וכל ניסיון נוסף להחמיר עם עצמנו, להימנע, להגביל ולהתמקד בספירת נקודות, אחוזים או קלוריות לא יהיה יעיל, ועלול אף להעצים עם השנים את חוסר האיזון ולסבך את היחסים שלנו עם המזון. שיטת "תודעה מזינה" שפיתחה המחברת שמה את הדגש על החיבור הרצוי בין גוף, נפש ומזון. האוכל הוא לא אויב אלא אוהב, ואין מנוס מלהבין את המזון שלנו. מטרת הספר לא משמינים מאוכל היא להוביל וללוות אתכם בתהליך שיעניק לכם ידע תזונתי עדכני והבנה של ההשפעה שיש להרכבי מזון שונים על גופכם, ובמקביל יכוון אתכם ליצור בפשטות ובקלות את החיבורים הנכונים עבורכם, חיבורים שיאפשרו לכם להשתחרר מהמלחמות עם האוכל, מיחסי הימנעות מול האוכל, ממחלות כרוניות, מעייפות, מחרדות – ובכלל מכל מה שמיותר. ענת ענבר דור היא מומחית ברפואה אינטגרטיבית ובאורח חיים מאוזן, יועצת, מרצה ומנחת קורסי בוטיק בשיטת "תודעה מזינה".

בתחחילת הספר ענת ענבר מספרת על עצמה על איך שגדלה ועל המשפחה שלה מבחינת הרגלי האכילה שלה. אמא שלה ניסתה כל דיאטה אפשרית, לא היתה בבית כל מודעות תזונתית.

לאחר צמתים וקשיים שעברה בחייה החלה ללמוד לימודי תזונה שהיו בשבילה הארה. היא סברה כי התזונה זה הו הגורם המחבר בין הגוף לנפש ושיש לה קשר ישיר לאיכות החיים שלנו, לבריאות הנפשית והפיזית, למשקל, למערכת העצבים, לעייפות, למחלות הכרוניות ועוד.

"כדי לגייס את הכוח העצום של התזונה לטובתנו, עלינו להבין את נושא המזון באופן הרבה יותר רחב ואינטגרטיבי מהמקובל. המזון אינו רק האוכל שאנחנו מכניסים לגופנו. הוא גם קשור למחשבות שלנו, להגדרות הפנימיות הטבועות בנו שעל פיהן אנחנו פועלים ולהרגלים המושרשים בתוכנו".

הספר מחולק לשלושה שערים עיקריים:

  1. תודעה ותזונה (לאכול, לחשוב, להרגיש)
  2. מהכוח אל הפועל (שלוש, ארבע… לעבודה)
  3. חיוני לדעת (ידע זה כוח)

והכי חשוב רשימת מתכונים לאוכל בריא.

אהבתי את הטיפים שנתנה בשער השני, טיפים שכולנו יודעים אבל לא ממש מיישמים ובמיוחד את העובדות המעניינות שכתבה בשער השלישי.

הספר מלווה בצילומים ציבעוניים בעיקר של אוכל מגרה, הוא ממוקד ומסודר.

ממליצה בחום לקרוא גם למי שלא ממש מתעניין בתחום או חושב לעשות שינוי בהרגלי האכילה שלו. בהחלט ניתן שם חומר למחשבה והמון טיפים לחיים בריאים יותר, אפילו קצת…

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן