Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כשהשלג יורד
סוגות: ,
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 301
זהו ערב חג המולד, וסופת שלגים שמגיעה במפתיע לעיירה קטנה בשם גרייסטאון, משתקת את התנועה והופכת את המקום לבועה יפהפייה ורומנטית. על רקע זה נשזרים זה בזה שלושה סיפורי אהבה. בשלושת הימים הקרובים, שרשרת האירועים שהניעה הסופה תשנה את מסלול חייהם של כמה נערים ונערות ותצית סיפורי אהבה מפתיעים ומרגשים: ג'ובילי תמצא את עצמה מבלה את החג עם הבחור הלא נכון, טובין יגלה את משמעותן של מעודדות בחייו ואדי תצליח סוף-סוף להבין כמה אמיתות חשובות על חברות ואהבה. כשהשלג יורד נכתב על-ידי שלושה מסופרי הנוער הטובים ביותר בזמננו – ג'ון גרין, מורין ג'ונסון ולורן מירקל. יחד הם הצליחו לשזור את שלושת הסיפורים לכדי ספר אחד מרגש ומצחיק שנקרא בנשימה עצורה.

כיהודייה גאה תמיד אהבתי את החגים שלנו והחג האהוב עלי הוא חג החנוכה – מלא באור, בלביבות הטעימות של אמא ובסופגניות עתירות ריבה ושמן מהמאפייה הקרובה. אבל אני מודה שבלב תמיד קצת קינאתי במי שחוגג את חג המולד, או בשמו הלועזי כריסמס Christmas. במיוחד במי שיש לו חג מולד לבן, עם המון שלג. עשרות סרטים יוצאים כל שנה באווירת חג המולד, ערוץ הולמרק למשל, מוציא כל שנה כבר מחודש נובמבר לפחות 10 סרטי חג מולד. הייתי צופה בשקיקה בסרטים הללו, בזוגות שמתאהבים על רקע נוף מושלג, עץ מואר ומקושט והמון מתנות, ונסחפת איתם רחוק למציאות לא מוכרת. כשראיתי שיצא למדפים הספר 'כשהשלג יורד' ידעתי שאני חייבת לקרוא אותו: גם חג המולד, גם שלג, גם רומנטי, וגם הסופר ג'ון גרין. המתנתי שמזג האוויר יתקרר ותקופת החגים תגיע, התחלתי לקרוא ונכנסתי היישר לתוך סערת השלג.

מדובר באסופה של שלושה סיפורים שכולם מתרחשים בעיירה גרייסטאון, ונכתבו על ידי שלושה סופרים שונים. כל סופר כתב אמנם סיפור שונה עם דמויות משלו אך שלושת הסיפורים מתמזגים לסיפור אחד ויחד יוצרים תמונה יפה ומשותפת.
הסיפור הראשון נקרא קו ג'ובילי אקספרס והוא נכתב על ידי מורין ג'ונסון. ג'ובילי היא נערה עם שם מוזר, שקצת נמאס לה להסביר את המשמעות שלו ולכן היא מכונה ג'ולי או לי על ידי חבריה. ג'ובילי מתכננת לבלות את מסיבת החג השנתית בבית של החבר שלה – נוח. בגלל מעצר לא צפוי של הוריה, היא נאלצת לשנות את התוכנית ולנסוע לבלות את החג בפלורידה עם סבה וסבתה. היא נוסעת ברכבת לכיוון פלורידה, אך בגלל סופת השלגים המטורפת הרכבת נתקעת בגרייסטאון. ג'ובילי, שלא רוצה להישאר תקועה בתוך הרכבת, מחליטה לצאת לכיוון מסעדת בית הוופל שהיא רואה ליד הכביש. בבית הוופל היא תכיר דמויות שישנו את חייה ויהפכו אותם לגמרי.

הסיפור השני נקרא נס משגע של חג המולד ונכתב על ידי ג'ון גרין. גיבור הסיפור הוא טובין, שני ההורים שלו הם רופאים ונמצאים בכנס בעיר בוסטון. בגלל אותה סופה מטורפת הם נאלצים להישאר הרחק מבנם במשך החג, אבל טובין לא ממש מצטער על כך – הוא נהנה לבלות את החג עם חבריו הטובים, במיוחד עם 'הדוכס' ידידתו הטובה. אחד מחבריהם, שעובד באותו בית הוופל מהסיפור הראשון, מתקשר ומבקש מהם להגיע למסעדה, כי קבוצת מעודדות לוהטות שנתקעה עם ג'ובילי באותה רכבת, נמצאת כרגע במקום. טובין ושני חבריו מחליטים לנסוע לבית הוופל למרות מזג האוויר הסוער. הנסיעה הזאת תשנה את חייהם ואת מה שחשבו על חברות ואהבה.

הסיפור השלישי נקרא הקדוש המגן של החזירים ונכתב על ידי לורן מירקל. גיבורת הסיפור היא אדי. אדי היא האקסית הטרייה של ג'ב, שנתקע באותה הרכבת עם ג'ובילי מהסיפור הראשון. אדי עצובה ומדוכדכת בעקבות הפרידה, אותה כלל לא רצתה, אך היא מבינה שעשתה את אותה הטעות הגדולה שגרמה לפרידה הזו. שתי חברותיה הטובות טיגן ודורי מנסות לעודד אותה ללא הצלחה והיא מחליטה לכתוב לג'ב מייל ומבקשת לפגוש אותו בסניף של סטארבקס, בו היא עובדת. באותו היום שבו עוברת אדי תהליך ארוך של עצב והכרה במצבה היא גם לומדת מה הם באמת הדברים החשובים בחיים.

פסק הדין:
שלושה סיפורים מקסימים ומחממי לב על אהבות נעורים ומסעות פנימיים של שלושה גיבורים שונים שכל אחד מהם היה כובש בפני עצמו. נהניתי לקרוא את שלושת הסיפורים, אך במיוחד אהבתי את הסיפור הראשון בעלילה שכתבה מורין ג'ונסון. כל הסיפורים ארוזים יחד בעטיפה יפיפייה ולבנה של חורף מושלג ואווירת חג מולד. למרות שמדובר בסיפורי אהבה, ועוד של נוער, לא הרגשתי שהספר קיטשי מדי ושמחתי לגלות שהכתיבה הייתה בוגרת ולא מתקתקה מדי. בהחלט לא לצעירים בלבד!

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן