Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כשהמוזיקה נגמרת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 350
כשהפרופסור הנודע רומן אנדרסון מוזמן לסוף שבוע במלון מבודד בחברת כוכבים הוליוודיים - הוא מרגיש על גג העולם. אך מפגש גורלי הופך את חייו על פיהם, כאשר צעירה בשם איימי רוג'רס מאשימה אותו באונס. ואם לא די בכך, רוג'רס עובדת במשרד יחסי ציבור שמייד סוחף נגדו את דעת הקהל והתקשורת. בעוד הראיות נערמות נגדו, אנדרסון הנואש מגייס לעזרתו את הבלש בדימוס הארי מיטשל, שמתגורר במלון עם בנו בן ה-17. האם רוג'רס מעלילה עליו? מה הסיבה לכך? ואיך זה קשור להתאבדותה של בחורה צעירה במוסד פסיכיאטרי שנה קודם לכן? מרגע זה ואילך, שלדים נחשפים, אנשים מוצאים את מותם, והחבל על צווארו של אנדרסון מתהדק יותר ויותר עד לסוף המפתיע. תומר ורשה רוקח עלילת מתח בלשית מקורית ואינטליגנטית, העוסקת באחד הנושאים החמים ביותר בעולם כיום - המאבק באלימות המינית - ומתכתבת עם טובי ספרי הבלש בעולם. "כשהמוזיקה נגמרת" הוא רומן מתח מרתק ומעורר מחשבה על מציאות מורכבת ומטרידה ועל היחסים החמקמקים שבין מוסר וחוק, צדק ואמת, נקמה וחסד וגברים ונשים, בייחוד בעידן ה-metoo. תומר ורשה הוא עורך דין לזכויות אדם והגירה שהתמחה במשפט הפלילי. הוא הבעלים של משרד מוביל ואוחז גם בתואר בקולנוע וטלוויזיה. זהו ספר הביכורים שלו.

כשהמוזיקה נגמרת

בעידן היומיומי שאנו נחשפים לצערנו הרב, לניצול מיני , לאונס קטינות ובגירות, לא סתם חיכה לי בנחת הספר הזה. למעלה משנה שאני רוצה לקרוא אותו ומשהו עוצר בעדי. אולי הכריכה שדחתה אותי , אולי תקציר הספר.. בתוך תוכי הבנתי כי יגיע הרגע הנכון לקוראו. הרגע הגיע.

רומן מתח בלשי השואב את הקורא למציאות היומיומית , על הקלות בה נעשים מעשים ונאמרים דברים, על השאלה: מהו מוסר? מה שהוביל אותי לקריאה היא המדבקה האדומה בתחתית הכריכה  " metoo". לעמוד מנגד אי אפשר.

פרופסור רומן אנדרסון מוזמן לסוף שבוע במלון אינטימי בחיק הטבע לחגוג סיום צילומי סרט אשר את עלילתו הוא כתב. שחקנים רבים , חלקם מפורסמים מגיעים למלון ואיתם נשות משרד יחסי ציבור .במלון דרים כדרך קבע הארי חוקר בלש בדימוס ובנו ג'ואי. הם מחבבים את השקט השורר במקום עד שנשמעה דפיקה בדלת. אונס התרחש הרגע!. החשוד רומן אנדרסון, הפרופסור, הקורבן – איימי צעירה ממשרד הפרסום, שנכנסה אליו רק לפני שבוע. כל הסימנים של החקירה הראשונית מובילים לאישום הפרופסור. אמצעי התקשורת אינם בוחלים בתיאורים הפוגעים בו ובבני משפחתו. רעייתו וילדיו מנסים למצוא מקום מפלט הרחק מהזרקורים עד למשפטו.

הארי מיטשל הבלש בדימוס נשכר ע"י הפרופסור , כחוקר פרטי להתחקות אחר איימי . שדים רבים מתגלים מהעבר. הארי  מוצג כדמות בעלת קו יצירתי וחשיבה אל מחוץ לקופסא. לצדו בנו וחבריו אשר נוברים מפרטים שצפים ועולים. בצד השני של המתרס, איימי מקבלת גיבוי של קלי מנהלת משרד יחסי הציבור וזו מנהלת מסע ברשתות החברתיות נגד הפרופסור אשר מתגלה בפרופיל של חומד מגע מיני ולא רק לצורך מחקריו בנושא.

העלילה מתפתחת בקצב איטי. כל פרט שמתגלה נותנים לו משקל של "כבוד" בספר. מערכת המשפט אמורה להיות צודקת הנשענת על ראיות ועובדות. האומנם? מה קורה בבית המשפט?

הנושא של אלימות מינית הוא חשוב מאד וצריך להיות על סדר יומנו.

 

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן