Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כשהמוזיקה נגמרת
תגית:
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 349
שהפרופסור הנודע רומן אנדרסון מוזמן לסוף שבוע במלון מבודד בחברת כוכבים הוליוודיים - הוא מרגיש על גג העולם. אך מפגש גורלי הופך את חייו על פיהם, כאשר צעירה בשם איימי רוג'רס מאשימה אותו באונס. ואם לא די בכך, רוג'רס עובדת במשרד יחסי ציבור שמייד סוחף נגדו את דעת הקהל והתקשורת. בעוד הראיות נערמות נגדו, אנדרסון הנואש מגייס לעזרתו את הבלש בדימוס הארי מיטשל, שמתגורר במלון עם בנו בן ה-17. האם רוג'רס מעלילה עליו? מה הסיבה לכך? ואיך זה קשור להתאבדותה של בחורה צעירה במוסד פסיכיאטרי שנה קודם לכן? מרגע זה ואילך, שלדים נחשפים, אנשים מוצאים את מותם, והחבל על צווארו של אנדרסון מתהדק יותר ויותר עד לסוף המפתיע. תומר ורשה רוקח עלילת מתח בלשית מקורית ואינטליגנטית, העוסקת באחד הנושאים החמים ביותר בעולם כיום - המאבק באלימות המינית - ומתכתבת עם טובי ספרי הבלש בעולם.

החיים זה מה שקורה לך כשאתה עסוק בתוכניות אחרות.

הארי מיטשל הוא אלמן בן 66 שמתגורר מזה שלוש שנים בבית מלון מבודד יחד עם בנו בן ה-17 ג'ואי.
המלון שייך לזוג בשנות החמישים לחייו והוא כולל 16 חדרים וחבוי ביער ומשרה אווירה של שלווה על אורחיו.
הארי הוא בלש בדימוס וחוקר פרטי, הוא נהנה מהשקט שלו במלון אבל מידי פעם הוא לוקח על עצמו חקירות קטנות באזור, רק כדי להישאר בעניינים.
הארי מעולם לא התאושש ממותה של אשתו והיה קשה לו מאד לחזור לעצמו.
באחד מסופי השבוע מאיישים את המלון צוות הפקה של סרט הוליוודי וביניהם הפרופסור רומן אנדרסון.
במשך שנים רומן עסק בהוראת משפטים בקולג', כתב מחקרים ומאמרים בכתבי עת מקצועיים וזניחים אבל לאחרונה הוא הוציא רומן אירוטי שהפך בן לילה לרב מכר והפרופסור האלמוני הפך פתאום לאושייה ציבורית והוזמן לתוכניות אירוח ואף קנו ממנו את הזכויות להפקת סרט קולנוע שמבוסס על ספרו.

רומן מגיע למלון עם בכירי צוות ההפקה של הסרט והכוכבים הראשיים שלו והוא נרגש לגעת לכמה שעות באבק של כוכבים.
רומן לא מספיק להנות מהשהייה שלו במלון מכיוון שמספר שעות לאחר הגעתו הוא מואשם באונס של יועצת תקשורתית צעירה בשם איימי רוג'רס שהתארחה עם חברות לעבודה במלון.
לחקירת המקרה מגוייס הארי שמצליח באופן ענייני ופרקטי לחקור את איימי, לאחר מכן הוא גם חוקר את רומן ההמום שמכחיש את כל האשמות נגדו וכך כל אחד מהשניים דבק בגרסתו אבל מי דובר אמת ומי משקר?
בינתיים התקשורת צמאה לדם ושמחה לחגוג על חשבון ההשפלה של רומן ומה שנותר לו לעשות זה רק להביט מהצד כיצד חייו האישיים והמקצועיים קורסים כמו מגדל קלפים.
רומן מרגיש כאילו הוא נכנס לסרט רע, ברגע אחד חיי הזוהר שתכנן לעצמו הופכים לסיוט מתמשך והוא מחליט לשכור באופן פרטי את שירותיו של הארי כדי שיעזור לו להוכיח את חפותו.
הארי מגייס למשימה את בנו והעוזרת האישית שלו גל, ויחד הם מנסים לרדת לחקר האמת אבל מה קרה שם באמת באותו יום במלון?

הפרקים נעים בין מקרה האונס לחקירה שמתבצעת ע"י הארי וחוקרי המשטרה.
אני מאד אוהבת ספרי מתח וברור לי שלא קל לכתוב ספרי מתח באמת טובים, מפתיעים, בעלי עלילה מפותלת ואני מודה שהתלבטתי לגבי קריאת הספר הזה, אבל הופתעתי לטובה.
הכתיבה היתה מצוינת ולא הרגשתי שאני קוראת ספר ביכורים אלא ספר שכתב סופר ותיק שנמצא הרבה שנים בתחום והכתיבה של תומר ורשה לא הייתה מביישת כתיבה של כל סופר בינלאומי בעל שם בתחום ספרות המתח והבלש.
לגבי העלילה, כבר בהתחלה חשדתי מה הולך לקרות בהמשך אבל התבדיתי והופתעתי.
כחובבת ספרי בלשות עוד מילדות ובעיקר את ספריה של אגתה כריסטי, אהבתי את דמותו של הארי והוא הצטייר בעיני כמו דמותו הבלתי נילאת של הרקול פאורו המפורסם (גיבור ספריה של כריסטי) האיש שדבר לא נסתר מעיניו והייתי שמחה להתקל בדמותו בספרים נוספים של תומר ורשה – לא לפספס את הספר הנפלא הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן