Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כראמל הנקמה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 220
עברה יותר משנה מאז שגברת בלום וגברת סיסיליה טולין הנוראיות הסתלקו מחייהם של רובי, כראמל וחבריהם. כולם רוצים לשכוח את העבר וליהנות מחייהם החדשים, אבל מילה חוששת מנקמתן של שתי המרשעות. כאשר גול מתחיל לקבל מכתבים ומתנות ממעריצה אלמונית, מילה משוכנעת שגברת בלום עומדת מאחוריהם. האם מלכת המזימות באמת תבחר תוכנית פשוטה כל כך? ואולי הסכנה אורבת במקום קרוב בהרבה? הצטרפו לכראמל וחבריו להרפתקה חדשה, מצחיקה ומותחת, כפי שרק סיפור על כראמל יכול להיות.

הספר "כראמל הנקמה" הוא המשכו של הספר הראשון בסדרה שנקרא: "כראמל" והנה תקציר קטן לספר הראשון:
רובי, גול ואל-אל הם שלושה אחים יתומים שאומצו ע"י אישה טובת לב בשם מילה.
מילה היתה בעברה סוכנת הבית של איש עשיר בשם מר ג'רום (דודם של שלושת האחים), לאחר שהאחים שהו תקופה קצרה בבית יתומים, החליטה מילה לקחת אותם תחת חסותה ולאמץ אותם.
יום אחד מקבלים האחים מכתב ממר ג'רום שבו הוא מודיע להם שהוא מוריש להם את הטירה שלו כולל חתול מפונק וחכם באופן מיוחד בשם כראמל.
מילה והאחים עוברים לגור בטירתו של מר ג'רום שהלך לעולמו ועוברים הרפתקאות רבות ביניהן: אימוץ ילדה מוזרה ופטפטנית בשם ג'יין, התמודדות מול סוכנת הבית המרשעת ששמה גברת בלום, ומלחמה מול מנהלת בית יתומים מרשעת בשם סיסילה טולין.
בסיום הספר הראשון כראמל עוזר למילה והילדים להפטר מגברת בלום וסיסילה טולין בדרך מתוחכמת אך האמת מתגלית בסופו של דבר ושתי הנשים המרושעות מתכוונות לחזור חזרה לעלילה כדי לנקום.

אז מה מחכה לנו בספר השני:​ 
לאחר שגברת בלום עוזבת את הטירה, מילה מאד לא רגועה והיא בטוחה שגברת בלום  עוד תחזור כדי לנקום על העוול שנעשה לה ולכן היא דואגת שהטירה תהיה מאובטחת וסגורה הרמטית מכל כיוון אפשרי וגם מכינה בתוך הטירה חדר מלחמה.
אין יוצא ואין בא לטירה והילדים מרגישים חנוקים, משועממים ומתוסכלים מכך שאינם יכולים לצאת לשחק בחוץ, להפגש עם חברים ולהנות מהילדות שלהם.

חדר ההתכנסות היה בעצם שם יפה לחמ"ל. חדר המלחמה של מילה, שנועד להגן על כולם במקרה של חדירת אנשים מסוכנים ולא רצויים לטירה.

מילה ההיסטרית לא מפסיקה להזעיק את הילדים לחדר על כל רחש קטן שנמצא בחוץ, היא לא מרשה להם לצאת מהטירה ללא ליווי צמוד של קרוב משפחה ולא מסכימה להכניס זרים הביתה.
גול מתחיל לקבל מכתבי אהבה מילדה מסתורית ומילה לא מוכנה שגול יהיה איתה בקשר מחשש שהיא קשורה לגברת בלום ואוסרת על גול לצאת ולהפגש עמה.
שאר הילדים מנסים לעזור לגול לגלות את זהותה של הילדה אבל נקלעים לתסבוכת שקשה לצאת ממנה.
בינתיים, מנסה מילה, שעסוקה רוב הזמן בלטפל בבנה התינוק אוליבר שהצטרף זה לא מכבר למשפחה, למצוא לגול מורה לפסנתר ולעלילה מצטרפת דמות חדשה בשם קורנליה שמצליחה להתחבב במהרה על גול ועל יושבי הטירה, למרות מנהגיה המוזרים שאינם קשורים כלל וכלל ללימוד פסנתר.

חדרה של קורנליה הדיף ריחות נעימים ונראה מסתורי מאד בזכות הווילונות המיוחדים שתלתה והפסלונים שקישטו את השידה והמדפים. היא הדליקה קטורת והפעילה את הפטיפון הישן שלה. (עמ' 98)

כראמל החתול הבלתי נלאה עובר סוג של מהפך אישי עם עצמו וכשרוחות רעות נושבות בחוץ, צריכה כל המשפחה להתאחד ולהלחם נגד הסכנה שאורבת להם ללא רחמים.
מה יקרה לילדים והאם יצליחו סיסיליה טולין וגברת בלום להתנקם בבני המשפחה למרות שרשרת הבטחון שהציבה מילה סביב הטירה?

קראתי את הספר בהנאה רבה יחד עם בני בן התשע, צחקנו, התרגשנו, הסתקרנו ובמיוחד נהננו מתמונות הקומיקס הנהדרות שמופיעות בסופו של כל פרק…מי שקרא את הספר הראשון, חייב לקרוא את הספר השני ומי שלא קרא בכלל אף אחד מהספרים אז זה הזמן להתחיל לקרוא, לפני שיוצא הספר השלישי בסדרה הנפלאה הזאת.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן