Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כפר סבא 2000
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 262
דצמבר 2000 מפוענח מקרה רצח שמרעיש את תושבי העיר כפר סבא; רוצחיו של הנער ליאור אופנהיים, שגופתו נמצאה מרוטשת ביער אוסישקין ב־1996, נתפסים ומתגלים בתקשורת כנערים חכמים ורהוטים, הפרחים היפים של אזור השרון. החדשות המסעירות מציתות את דמיונם של תלמידי מגמת הקולנוע בתיכון רבין בעיר, ובמיוחד את דמיונם של דפני ודוד, חברים הכי טובים עוד מגלגולים קודמים. יחד עם זיו, נער מסקרן שהכירו במגמה, הם יוצאים לצלם סרט בעקבות הפרשה. אבל מה שמתחיל כתרגיל בכיתה, עתיד להפוך עליהם את עולמם. כפר סבא 2000 מבקש ללכוד את האלימות המבעבעת מתחת לפני השטח בעיר הקטנה. על רקע חדשות על פיגועים ובני טובים שרוצחים, דפני ודוד משוטטים בין גני העיר, שורצים בקניון ערים, קוראים יותר מדי ספרים ומפנטזים ללא הרף על חיים מקבילים שייקחו אותם כמה שיותר רחוק מכפר סבא.

בדצמבר 1996 נמצאה גופתו של ליאור אופנהיים בן ה 18 מושלכת ומרוטשת ביער אוסישקין בכפר-סבא.
הרצח הזה זעזע את העיר הישנונית כפר-סבא ואת הארץ כולה.
כמה שנים לאחר מכן, השנה היא שנת 2000, דפני אנג'ל היא תלמידה למגמת קולנוע בתיכון רבין בכפר-סבא, חברה הטוב ביותר, דוד אלתר הוא נער סגפן ואנטי חברתי שמתקבל אף הוא למגמת הקולנוע.
ככל שדפני יותר חברותית, מרוכזת במראה החיצוני שלה ומנסה לדחוף את דרכה קדימה בעולם הקולנוע, דוד תקוע מאחור, נוטה למלנכוליות ופסימיות, מעשן את עצמו למוות וסובל ממיגרנות קשות שמעכירות את נפשו הדואבת.

דוד מסתכל עליה, יש בו צדדים שהיא פשוט לא יכולה להבין, הוא נתקף פתאום במין תחושת ייאוש כוללת. שום דבר לא יסתדר, שום דבר לא יסתדר אף פעם. (עמ' 42)

כשהייתה דפני צעירה יותר, אמה רונית היתה לוקחת אותה למפגשים השבועיים שלה עם חברותיה בבית הקפה השכונתי ושם דפני היתה חשופה לשיחות מזעזעות שלא מיועדות לאוזניים צעירות.
בין השיחות דובר על הרצח הנורא של הנער ליאור אופנהיים והמקרה רדף את דפני כל השנים.
עכשיו, ארבע שנים אחרי הרצח, נמצאו הרוצחים, נער ושתי נערות מכפר סבא.
כל העיר כמרקחה, איך יתכן שבני טובים מגיעים למצב כזה שהם רוצחים בדם קר בחור חף מפשע בלי שום סיבה?
האם כל הגבולות היטשטשו וכל פנטזיה מוזרה חייבת להתממש? עד כמה רחוק מותר להגיע עם מחשבות ורצונות אפלים?
דפני וחבריה למגמת הקולנוע מקבלים בעקבות מקרה הרצח תרגיל שבו עליהם להכין סרט על איש זר שמסקרן אותם.

אני חושבת שאנחנו צריכים להפתיע אותו, אולי אפילו להבהיל אותו.  כי הוא אמור כאילו להיות 'הזר' שלנו, נכון? אז החלק הראשון של הסרט יהיה שהמצלמה עוקבת אחריו בסתר." (עמ' 84)

לאחר שדפני ודוד מציגים בפני כל הכיתה את הסרט שלהם שמעורר תהיות לגבי אמינותו, הגורל מגלגל אותם למחוזות אפלים ומפגיש אותם עם חבורה תימהונית שמעריצה את רוצחו של ליאור אופנהיים וסוגדת לו.
האם דפני ודוד עומדים לאבד כל צלם אנוש?  ומה קרה לעידן התמימות והטוהר?
בעולם של צעירים גדושי הורמונים, עולם שבו הכל מותר ואין גבול בין המציאות לדמיון, מוצאים את עצמם דפני ודוד מול דילמות קשות שאין מהן דרך חזרה.

הספר "כפר סבא 2000" מבוסס על מקרה אמיתי, הספר כמו כן הסיפור האמיתי שמאחוריו הותירו אותי מזועזעת עד כמה ניתן לאבד את עצמך לדעת ברגע של כעס וחולשה ולקחת במחי יד חיים של בן אנוש אחר בלי להניד עפעף…סוג של פסיכופתיה ורוע לב.
הסיפור האמיתי הותיר חותם על לבה של הסופרת ג'וליה פרמנטו, ילידת כפר סבא, ומשם נולדה עלילת הספר הזה…זהו ספרה השני.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן