Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כנפי מלאכים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 396
גרייס יודעת שנישואיה לפינלי עלו על שרטון. מדי יום היא שבה ומתפללת שבעלה ישוב לאהוב אותה, אבל אחרי חמש־עשרה שנים משותפות שבמהלכן לא הצליחה להעניק לו פרי בטן, הוא עוזב אותה והולך להתנחם בזרועותיה של אישה אחרת. גרייס חשה שעולמה חרב עליה, וחוזרת לבית הוריה כדי לאסוף את השברים ולנסות לבנות לעצמה חיים חדשים. אך במקום השלווה והתמיכה שכה הזדקקה להן, גרייס מוצאת את עצמה במוקד הרכילות המקומית, כשעליה להתמודד עם ביקורת מרושעת ושמועות שווא המגיעות מהנשמות הטובות של העיירה. ואז מופיע ג'קסון אמרי. המוסכניק המסוקס שכל אנשי העיירה מתנכרים אליו ואל אביו השיכור. ג'קסון הוא הילד הרע שהסתכסך עם כולם, הגבר שנשות העיירה מתנשאות כלפיו בימים ועורגות אליו בלילות. הקשר בין גרייס וג'קסון אמור לשמש רק כהסחת דעת. רומן של קיץ. זריקת עידוד ללב שבור. וזה בדיוק מה שהופך את החיבור ביניהם למושלם. ג'קסון לא מאמין בקשר מחייב וגרייס אינה מאמינה עוד באהבה. שני אנשים שבורים ופגומים שמוצאים נחמה זה בזרועות זה. אבל ללב יש חוקים משלו. ומה שמתחיל כתשוקה חולפת הופך לקשר קרוב יותר משיכלו שניהם לדמיין. ליבותיהם נקשרים באופן שנראה בלתי ניתן להפרדה. ודווקא אז מתגלה אמת כואבת, שהופכת את אהבתם לבלתי אפשרית.  

ג'קסון היה "הכבשה השחורה" של העיירה. כולם לעגו לו ושמו הלך לפניו. הוא היה קשוח וניהל את המוסך של אביו, הוא היה אדם קשה והחליף נשים "כמו גרביים", עשה מה שהתחשק לו.

גרייס נפרדה מבעלה פין לאחר שהיו נשואים כמה שנים טובות ולאחר שהיא עזבה בשבילו הכל, הכל למען הלימודים שלו. לאחר שפרקו את "החבילה", החליטו שניהם לחזור לעיירת הולדתם, שהיא בעצם אותה עיירה. היא מתביישת לספר למשפחה שלה שהיא ופין נפרדים, איך היא תספר להם שהוא בגד בה? היא מרגישה נורא ומתקשה לעכל. מאחר והיא לא מספרת למשפחה שלה, היא בוחרת להגיע לחברה הכי טובה שלה, אוטום, שם היא מגלה שפין והחברה הכי טובה שלה יחד. עולמה מתמוטט והיא חווה התקף חרדה. מי שפוגש אותה ובא לעזרתה, הוא ג'קסון המחוספס והקשוח שמגלה לגרייס שיש לו צדדים אחרים.

כל העיירה רודפת אותה, כולם רוצים לדעת מדוע היא חזרה, מדוע היא בנפרד מבעלה, רצות שמועות… אין לאן לברוח. כשגרייס מגלה שאוטום בהריון המצוקה שלה הופכת להיות קשה שבעתיים. אוטום הצליחה בזמן קצר לעשות מה שהיא לא הצליחה שנים. להרות לפין. היא היתה אחרי שבע הפלות ורצון עז להיות אמא ואוטום לא רק שבתור החברה הטובה שלה שכבה עם בעלה, היא גם הצליחה להרות לו. גרייס לא ידעה את נפשה, היא לא הצליחה להכיל את כל הרגשות שלה ולא היה לה מי שיבין אותה, חוץ מג'קסון. הוא היה שם בשבילה ואסף אותה כשהיא התפזרה לרסיסים. היא הרגישה שהוא הנשמה התאומה שלה, רק הוא יכול להבין אותה ולהכיל אותה. כך, לאט לאט למרות החזות הקשוחה, למרות ההתנהגות המוזרה שלו הם מתחברים האחד לשניה. שני לבבות שבורים שמתאחים לאחד. הוא היה בשבילה האביר על סוס לבן בעוד שהיה לחיה עבור שאר העיירה. היה בניהם קשר אחר, שונה שלא ניתן לתאר במילים. באפלה שלו היא מצאה את האור.

כמובן שהסביבה שלהם עשתה הכל כדי למנוע את הקשר הזה. גרייס בת הכומר נפגשת עם "הילד הרע של העיירה", הוא אדם מוזר שיכול להשחיט את גרייס, כך הם חשבו. המשפחה של גרייס ואפילו פין הזהירו אותה מהקשר וביקשו לסיים אותו. אביו של ג'קסון ניסה להפציר בו להפסיק ולהתראות איתה. שום דבר לא עזר. החיבור כבר נעשה. שתי נפשות מצאו אחת את השניה.

למרות שהקשר בניהם התחיל כנסיון להסחת דעת של גרייס, כך היא ביקשה, עם כללים מסוכמים מראש שלה ושלו, כמסווה של רומן קיץ לפני שגרייס עוזבת את העיירה וחוזרת ללימודים, הרומן התפתח אחרת לכיוון שאף אחד לא ציפה לו.

האם הם ישארו יחד למרות כל הקשיים שיש בדרך? כיצד יתגברו על הקשיים אם בכלל?

יש הרבה ספרים בסגנון הזה, על אהבה אסורה, על התאהבות בבחור הקשוח, הסקסי והמחוספס אבל את הספר הזה אהבתי במיוחד. אהבתי שהסופרת עיבתה את הדמות של ג'קסון, היא הוסיפה תיאורים על האישיות שלו ועל מה שעבר בחיים מה שגרם לספר להיות מעניין יותר ואפילו לעיתים מרגש.

העלילה מסופרת מפי שני הגיבורים והפרקים מדלגים בין הדמויות בצורה מושלמת ובזרימה טובה. קראתי את הספר"בשלוק" אחד ונהנתי ממנו מאוד. הרגשתי שלמרות שהוא שבלונה (הבחורה הטובה מתאהבת באיש הרע של העיירה), היה בו משהו מעבר. הוא כתוב טוב, היו לו קטעים מרגשים ובנוסף גם מסרים חשובים. תקראו!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן