Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כנפי מלאכים
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 396
גרייס יודעת שנישואיה לפינלי עלו על שרטון. מדי יום היא שבה ומתפללת שבעלה ישוב לאהוב אותה, אבל אחרי חמש־עשרה שנים משותפות שבמהלכן לא הצליחה להעניק לו פרי בטן, הוא עוזב אותה והולך להתנחם בזרועותיה של אישה אחרת. גרייס חשה שעולמה חרב עליה, וחוזרת לבית הוריה כדי לאסוף את השברים ולנסות לבנות לעצמה חיים חדשים. אך במקום השלווה והתמיכה שכה הזדקקה להן, גרייס מוצאת את עצמה במוקד הרכילות המקומית, כשעליה להתמודד עם ביקורת מרושעת ושמועות שווא המגיעות מהנשמות הטובות של העיירה. ואז מופיע ג'קסון אמרי. המוסכניק המסוקס שכל אנשי העיירה מתנכרים אליו ואל אביו השיכור. ג'קסון הוא הילד הרע שהסתכסך עם כולם, הגבר שנשות העיירה מתנשאות כלפיו בימים ועורגות אליו בלילות. הקשר בין גרייס וג'קסון אמור לשמש רק כהסחת דעת. רומן של קיץ. זריקת עידוד ללב שבור. וזה בדיוק מה שהופך את החיבור ביניהם למושלם. ג'קסון לא מאמין בקשר מחייב וגרייס אינה מאמינה עוד באהבה. שני אנשים שבורים ופגומים שמוצאים נחמה זה בזרועות זה. אבל ללב יש חוקים משלו. ומה שמתחיל כתשוקה חולפת הופך לקשר קרוב יותר משיכלו שניהם לדמיין. ליבותיהם נקשרים באופן שנראה בלתי ניתן להפרדה. ודווקא אז מתגלה אמת כואבת, שהופכת את אהבתם לבלתי אפשרית.

היינו ניגודים מושלמים בשביל לחולל את הסערה המושלמת.

גרייס האריס הכירה את פינלי ג'ימס במסיבה אצל הוריה בעיירה צ'סטר שבג'ורג'יה כשהיתה רק בת 15.
פינלי היה מבוגר ממנה בשנתיים ונחשב לאחד מבניה המובחרים של צ'סטר וגרייס היתה גאה שהוא בכלל התייחס אליה כאשר כל שאר בנות העיירה נשאו אליו עיניים מעריצות.
גרייס ופינלי התחתנו ועברו להתגורר באטלנטה, הם היו נשואים במשך 15 שנה וכמו כל זוג עברו עליות ומורדות ולא מעט משברים.
כאשר גרייס עברה שבע הפלות טבעיות, הדבר שבר את רוחה והיא נסגרה בתוך עצמה והרחיקה את פינלי ממנה.
פינלי בחר להתמודד עם המשבר בדרך שלו והוא החליט להיפרד מגרייס ומצא עבודה כמתמחה בבית החולים בצ'סטר.
לאחר פרידה ארוכה שבמהלכה גרייס קיוותה שפינלי יחזור אליה הם מכרו את ביתם באטלנטה וגרייס ארזה את עצמה ונסעה אף היא לצ'סטר לחופשת הקיץ כדי לבקר את בני משפחתה שאפילו לא ידעו על הפרידה.
צ'סטר היא עיירה קטנה בה כולם יודעים הכל על כולם ואנשים ניזונים משמועות, אביה של גרייס הוא כומר שמנהל את הכנסייה של העיירה והיא לב לבה של המקום.

כשגרייס נוחתת בעיירה עם הרכב המקרטע שלה, היא כמעט עושה תאונה, והבן אדם הראשון שהיא נתקלת בו הוא ג'קסון אמרי, הילד הרע והתפוח הרקוב של העיירה.
ג'קסון מנהל מוסך ומטפל באביו השיכור והוא שונא את העיירה וגם שנוא על כולם.
הוא גדל מגיל צעיר ללא אם לאחר שהיא נטשה אותו ואת אביו כשהיה בן עשר והחיים הפכו אותו לגבר פראי וקשוח.
גרייס יודעת מיהו ג'קסון והיא לא רוצה שום קשר אליו אבל לצערה הגורל רוצה אחרת ודווקא במשבר הכי גדול שלה, ג'קסון הוא היחיד שנמצא שם כדי לשמש כתף תומכת ובכל מקום אליו היא פונה, הוא נמצא שם ברקע.
ג'קסון אמנם מחוספס בקצוות אבל יש בו גם עדינות, אכפתיות והרבה צדדים שמפתיעים את גרייס.
ג'קסון וגרייס כל כך שונים זה מזו אבל עם זאת, שניהם נשמות אבודות ומנודות ומבלי להתכוון משהו ביניהם נפתח וחושף הרבה כאב שכל אחד מהם נושא בלבו.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

הפרקים כתובים מנקודת מבטה העדינה של גרייס ומנקודת מבטו הקשוחה והבוטה של ג'קסון.
אהבתי מאד את דמותה של גרייס, כמו השם שלה, הייתה בה אצילות, חסד ונועם, ג'קסון לעומתה היה פקעת עצבים ממורמרת והמשפט: ניגודים משלימים זה את זה היה מאד חזק בספר הזה.
הזדהיתי עם כל הטלטלות הרגשיות שעברה גרייס במשבר הנישואים שלה, דמותה הייתה מרגשת ונוגעת ללב ועל אף הקשיים, היא נלחמה כדי לראות תמיד את חצי הכוס המלאה ולמצוא בתוכה חמלה כלפי אחרים.
ג'קסון היה מרתיע בהתחלה אבל ככל שהעלילה התעמקה בילדות שלו, הוא עורר בי חמלה ועצב וגם היחס העדין שלו כלפי הכלב המזדקן שלו נגע ללבי.
גרייס וג'קסון יוצאים כל אחד בנפרד למסע לגילוי עצמי וכל אחד מהם מביא משהו טוב משלו לקשר המיוחד והחזק שלהם.
כנפי מלאכים זהו ספר מרגש על חברות אמת, אהבה וקבלת השונה, אומץ ותקווה, חטאים ועונשים, גאווה ודעות קדומות, שברון לב ואובדן, מחילה וגאולה והוא מסוג הספרים שחודרים עמוק ללב ונשארים שם…זה אחד הספרים הכי מיוחדים ומרגשים שקראתי לאחרונה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן