Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כל נשימה
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 296
הם שני זרים מוחלטים, הפכים גמורים, אבל הגורל מפגיש ביניהם בוקר אחד על שפת הים. הופ הגיעה לבית הקיץ המשפחתי בעקבות מחלתו של אביה. היא בת 36, מערכת היחסים שהיא מנהלת עם בן הזוג שלה מדשדשת כבר תקופה ארוכה. שבוע החופשה הוא הזדמנות אמיתית עבורה לקבל החלטות בנוגע לעתידה. טרו הגיע לאותו חוף ממש כדי לפגוש גבר הטוען שהוא אביו הביולוגי. הפגישה הזאת עשויה לשפוך סוף-סוף אור על עברו ועל סיפורו המשפחתי. השניים נפגשים, לגמרי במקרה, על שפת הים. החיבור ביניהם מיידי ועמוק, אבל מהר מאוד הם יגלו שהגורל העניק להם רק שבוע סוער אחד - שבוע שישנה את חייהם לנצח. בעין חומלת ובלב פועם משרטט ניקולס ספארקס את סיפור האהבה יוצא הדופן של הופ וטרו, ומאיר את האופן שבו הבחירות שלנו חורצות את מהלך חיינו. אלא שגם אז, יכול להיוולד פתאום רגע אחד של הזדמנות גדולה. האם הופ וטרו יצליחו להבחין בה, בחלוף השנים?

הגורל המכריע בחייו של כל אדם הוא זה הנוגע לאהבה.

השנה היא שנת 1990, טרו וולס חי חיים מסעירים ומלאי חוויות בזימבבואה שם גדל בחווה החקלאית של משפחתו שעוברת מדור לדור.
הוא עובד בתור מדריך ספארי בפארק הלאומי וב 42 שנות חייו כבר נתקל בכל החיות הכי פראיות ומסוכנות שיצר הטבע ונותר חי כדי לספר על כך.
בעקבות מכתב שטרו מקבל מאביו הביולוגי שעומד למות, הוא מחליט לעזוב את עבודתו ואת בנו אנדרו בן העשר ולטוס לשבוע לווילמינגטון שבארה"ב כדי לפגוש את אביו לאחר שהשניים לא נפגשו מעולם.
טרו מגיע לבית חוף בסנסט ביץ', שם אביו דאג לארח אותו בבית מפנק על חוף הים.
בטיול על החוף הוא פוגש במקרה את הופ והכלב שלה סקוטי.
הופ הגיעה לאזור לכבוד חתונתה של חברתה הטובה אלן והיא שוהה בבית הקיץ שהיה שייך להוריה ועומד להמכר בקרוב בעקבות מחלתו של אביה במחלת ניוון השרירים.

הופ עוברת תקופה מבולבלת בה היא חייבת להחליט לאין פניה מועדות, בשש השנים האחרונות היא יוצאת עם ג'וש, אורטופד מנתח שטרוד בעבודתו והיחסים ביניהם עברו גאות ושפל, פרידות כואבות ולא מעט אכזבות והופ כבר לא בטוחה שג'וש צריך להיות חלק מחייה.  הופ וטרו מוצאים שפה משותפת והם מספרים זה לזו את סיפור חייהם.
לטרו יש סיפור חיים מורכב וכואב שמסתיר בחובו הרבה מאד עצב ואובדן וגעגועיו לאמו שהלכה לעולמה כשהוא היה רק בן 11 מלווים אותו שנים רבות.
הופ מספרת לטרו על משפחתה, הזוגיות הבעייתית שלה עם ג'וש והקושי לראות שכל חברותיה סביבה כבר נשואות עם ילדים ורק היא עדיין רווקה.
הקשר שנוצר בין השניים הוא חזק ומיוחד ואמנם הם מכירים רק שבוע אבל התחושה היא כאילו הם מכירים כל חייהם.
לאחר שהשבוע מסתיים, טרו צריך לחזור לחייו בזימבבואה והופ צריכה לחזור הביתה, לעבודה שלה, למשפחתה, לחבר שלה שהיא כבר לא בטוחה אם היא בכלל אוהבת אותו אבל מה יקרה עכשיו כשהלב רוצה מה שהלב רוצה וההיגיון מושך לכיוון אחר?

העלילה מחולקת לשניים, העבר של שנת 1990 וההווה של שנת 2014.
עלילת הספר הזכירה לי את המשפט הידוע שהחיים שלנו מורכבים מכלל הבחירות שעשינו, אבל האם בחרנו נכון?
אהבתי את הדמויות של טרו והופ, היה משהו מיוחד בקשר שנוצר ביניהם, שניהם עברו טלטלות רבות בחייהם ודרמות לא מעטות ונפתולי החיים משכו אותם לכיוונים שונים.
אם יש משהו שאני ממש אוהבת בספריו של ניקולס ספארקס זאת העובדה שהוא תמיד מצליח להמציא את עצמו מחדש, הוא אמנם מתמקד בז'אנר הרומן רומנטי אבל הדמויות שלו הם לא רק רווקים צעירים אלא גם גרושים, אלמנים, נשואים עם ילדים, לכולם יש את הזכות והרצון לאהוב ולהיות נאהבים ולא חשוב מה הגיל או הסטטוס שלו בחיים.
"כל נשימה" זהו ספר על אהבת אמת, על בחירות, על גורל ועל הזכות לאהוב – מומלץ באהבה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן