Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כל מה שתבקשי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 388
פיקסי חיה תמיד לפי המוטו של אבא שלה: "המשפחה לפני הכול". ועכשיו, הניהול של חנות כלי הבית המקסימה שאביה הקים נופל על כתפיה. אם היא לא תדאג למורשת שלו, אחיה היהיר ואחותה המרחפת בוודאי לא יטרחו. עד מהרה נקרעת פיקסי בין משפחתה לבין החיים שהיתה רוצה, והעובדה שראיין, אהבת נעוריה, חוזר לחייה – רק מסבכת את העניינים עוד יותר. אלא שאז, מפגש מקרי בבית קפה עם זר שמבקש ממנה טובה מחולל רצף אירועים בלתי צפויים וטורף את הקלפים. האם יש לפיקסי את האומץ הדרוש כדי לנקוט עמדה ולתבוע לעצמה סוף-סוף את החיים – ואת האהבה - שהיא רוצה באמת? כל מה שתבקשי הוא ספר סוחף ומצחיק על אהבה ועל העצמה כמו שרק סופי קינסלה יודעת לכתוב. זהו ספרה הרביעי של קינסלה הרואה אור בהוצאת הכורסא. קדמו לו מה המספר שלך?, אפשר לגלות לך סוד? והחיים ה(לא כל כך) מושלמים שלי.

פיקסי היא בחורה צעירה שאוהבת לתקן דברים. החל מחפצים שלא מונחים במקומם ועד מצבים אישיים בלתי אפשריים. עד דבר שמאפיין אותה זה שהיא לעיתים מבטלת את עצמה ואת דעותיה בפני בני משפחתה, שהם בעצמם בעיתיים. היא עושה זאת מכיוון שחונכה על האמרה "משפחה קודמת לכל".

בבעלות משפחתה ישנה חנות כלבו אותה פיקסי מנהלת ביחד עם אימה. לעיתים גם אחיה ואחותה עוזרים. אחיה הבכור ג'ייק הוא יהיר ושאפתן. כל הזמן חי ברמת חיים שהיא מעל ליכולתו הכלכלית. אחותה האמצעית ניקול היא דוגמנית לשעבר, בחורה רוחנית ומעופפת שאוהבת לעשות יוגה בזמן שבעלה עובד באבו-דאבי וממתין לה שתבוא לבקר אותו. יום אחד אימה של פיקסי מקבלת אירוע לבבי ואחרי שהיא מחלימה היא יוצאת לחופשה ארוכה באירופה ומשאירה את החנות לניהולה של פיקסי ואחיה. מכאן מתחילה סאגת בלאגן גדולה. כשכל אח יש לו רעיונות הזויים לחנות ולפיקסי אין ברירה אלא להסכים כי היא לא יודעת כיצד לסרב להם. הדבר יוצר כאוס בחנות והפסדים.

במקביל פוגשת פיקסי ערב אחד את סבסטיאן (סב). בעודה יושבת בבית קפה ולבקשתו שמה עין על המחשב הנייד שלו. כשהתקרה במקום מתמוטטת היא מצליחה להציל את הלפטופ. סב ההמום ממה שקרה אומר לפיקסי שהוא חייב לה טובה ושהיא מוזמנת לגבות אותה מתי שתרצה. מכאן מתחיל ביניהם קשר הזוי ומפותל שלא ברור על מה הוא מבוסס – רגש כנה ואמיתי או תחושת מחויבות נטו?

 דעתי על הספר:

זה לא הספר הראשון (וכנראה גם לא האחרון) של סופי קינסלה שאני קוראת. בד"כ אני מוצאת כי לרומנים שלה יש תבנית קבועה: בחורה ממוצעת פוגשת בחור עשיר בעת סיטואציה הזויה והיא מתאהבת בו וגורמת לו להבין שגם הוא מאוהב בה למרות כל ההבדלים ביניהם.

הפעם לתבנית הקבועה הוסיפה קינסלה את העלילה המשפחתית ואף הרחיבה אותה, וטוב שכך! בעיניי זה מציל את הספר. כי כמה אפשר לקרוא שוב אותו דבר? סיפור האהבה בין פיקסי וסב היה חמוד אבל לא הוסיף דבר לעלילה. הוא היה מעין רקע לסיפורה של פיקסי, עלילה משנית.

אהבתי את דמותה של פיקסי, יכולתי אף להזדהות איתה ושמחתי שקינסלה התמקדה בה כמה שיותר. שמחתי כל כך כשפיקסי עשתה שינוי ולמדה לשים את עצמה במקום הראשון. חוצמזה, אני תמיד אומרת שיש משהו קסום בספריה של קינסלה שאני לא מצליחה להסביר – למרות התבנית הקבועה, היא מצליחה לגרום לי לצחוק וליהנות מהעלילה ובגלל זה אני תמיד אקרא את ספריה.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן