Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כל מה שתבקשי
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 388
פיקסי חיה תמיד לפי המוטו של אבא שלה: "המשפחה לפני הכול". ועכשיו, הניהול של חנות כלי הבית המקסימה שאביה הקים נופל על כתפיה. אם היא לא תדאג למורשת שלו, אחיה היהיר ואחותה המרחפת בוודאי לא יטרחו. עד מהרה נקרעת פיקסי בין משפחתה לבין החיים שהיתה רוצה, והעובדה שראיין, אהבת נעוריה, חוזר לחייה – רק מסבכת את העניינים עוד יותר. אלא שאז, מפגש מקרי בבית קפה עם זר שמבקש ממנה טובה מחולל רצף אירועים בלתי צפויים וטורף את הקלפים. האם יש לפיקסי את האומץ הדרוש כדי לנקוט עמדה ולתבוע לעצמה סוף-סוף את החיים – ואת האהבה - שהיא רוצה באמת?

פיקסי היא אחת משלושה אחים – ג'ייק, האח הבכור, שעסוק בעצמו ובלהרוויח כסף. ניקול, האמצעית, שעסוקה בעצמה ובלהתעלם מהתמודדות עם החיים האמיתיים. ופיקסי, הצעירה, היא זו שעובדת קשה בחנות כלי הבי המשפחתית יחד עם אמא שלה, ושומרת על המשפחה לפי המוטו של אביה שנפטר: "המשפחה לפני הכל". 

וגם – יש לה שריטה קטנה. היא חייבת לתקן כל דבר שהיא רואה (ומכאן הכינוי שלה). לא משנה אם מדובר בכתם של שתייה קלה, תמונה שתלויה עקום, או דברים גדולים מהם (בהרבה), אם משהו לא בסדר, זה חזק ממנה.

העלילה מתחילה ביום רגיל בחנות – ופיקסי צריכה לעזור ללקוחות, לדאוג לניקיון וסדר, וגם לארח בעלי עסקים שאחיה מקשר לחנות במטרה שימכרו את המוצרים שלהם. למרות שכל הדברים האלה הם חלק מחיי היום-יום של פיקסי, ביום הספציפי הזה דברים מתחילים להסתבך. כדי לא לעשות ספוילרים, אשאיר לכם לקרוא ולגלות איך 🙂

נהנתי מאוד מהספר, ממש כמו משאר הספרים של סופי קינסלה שיצא לי לקרוא. אנחנו נכנסים ישר לתוך העלילה, מתחברים לפיקסי ולעולם שלה, לומדים להכיר טוב ומקרוב אותה ואת האנשים הסובבים אותה. רוב הדמויות בספר עגולות, והן עוברות תהליכים ושינויים לאורכו – כל אחת בדרך שלה. הסיפור עצמו מכיל חלקים מרגשים, עצובים, מפתיעים, מצחיקים וכמובן שמחים.

פיקסי ומשפחתה גרים בלונדון, ולמרות שמות השכונות והרחובות ששזורים בעלילה, לא הרגשתי את לונדון בסיפור. עבורי זה היה קצת חבל, כי  אני אוהבת להרגיש שאני מטיילת דרך הספרים שאני קוראת, בעיקר אם מדובר בעיר שאני תמיד מחכה לחזור אליה.

"כל מה שתבקשי" בנוי לפי התבנית היחסית קבועה של קינסלה בספריה האחרונים – בחורה פוגשת בחור, בסיטואציה לא שגרתית. נוצר ביניהם קשר כלשהוא, בד"כ מקצועי, שאחר כך הולך לכיוונים אחרים. מה שהיה שונה בספר הזה ביחס לספרים הקודמים שקראתי של הסופרת הוא הפן המשפחתי בעלילה, וגם הסביבה הקבועה של החנות שבה פיקסי נמצאת. שתי הנקודות האלה הכניסו לסיפור דמויות נוספות ומקרים מגוונים שמלווים את הסיפור המרכזי. אחרי השינוי המרענן הזה, הייתי שמחה לקרוא ספר של קינסלה ששובר את התבנית המוכרת בצורה חזקה יותר.

לסיכום – מדובר בעוד ספר כיפי של סופי קינסלה. אני בטוחה שאם אהבתם את הקודמים תאהבו גם אותו, ואם עוד לא ניסיתם – זה אחד מעולה להתחיל איתו!

קראתם? אהבתם? שאלות? אני זמינה בתגובות 🙂

גלי שטרן

מטפחת עציצים, מכורה ללונדון, אוהבת אנשים ותמיד עם ספר ביד (או מקסימום בתיק).

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן