Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כל מה שקרה שם באמת
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 422
"הקיץ גנב בשבילי זמן, הוא לקח דקה מפברואר, שלוש דקות משיעור ספרות במארס, עשר דקות שלמות מאחר צוהריים משעמם של יום חמישי באפריל. הקיץ גנב זמן כדי לתת לי עוד שעה עם קלן מתחת לכוכבים". וייבי בת השמונה לא בוטחת באיש, אפילו לא בהוריה. עדיף לשמור מרחק ולשתוק. אביה סוחר סמים, אימה נרקומנית, והיא – המבוגרת האחראית במשפחה – מגדלת לבדה את אחיה התינוק. בלילות היא יוצאת לשדה ומוצאת שלווה בשמי הלילה, בקבוצות הכוכבים ובשמותיהם. כשקלן, צעיר אבוד בן עשרים ואחת, רואה אותה בשדה, הוא מאבד שליטה על אופנועו, מתרסק ונפצע קשות. הילדה המלאכית למראה שגרמה לו להסיט את מבטו משגיחה שלא יאבד את ההכרה ויגיע לבית החולים. בין השניים נוצר קשר עמוק ממילים: היא הצילה את חייו, והוא מחליט להציל את חייה. הקשר ביניהם נעשה הדבר היפה היחיד בעולם מלא ניצול ואלימות. האם יצליחו לשמור זה על זה מן התהפוכות שבחוץ? האם יש לווייבי זכות לבחור באהבה? או שזו החלטה לבית המשפט?

ספר בלתי נשכח, מיוחד ושונה. סיפור נוגע ללב על ילדה רכה כבת 8 בשם וייבי שגרה עם אביה אימה ואחיה התינוק בבית חווה במקום שכוח אל. ההורים נרקומניים וקרימינליים שמסוממים כל הזמן ולא מטפלים כלל בילדיהם.

וייבי בת ה 8 מטפלת, מאכילה, רוחצת את אחיה התינוק דולנד ואף דואגת שהבקבוקים שלו יהיו נקיים. יחד הם גרים בתנאים סניטריים גרועים ובחוסר השגחה וטיפול. מזעזע! במשך כל התיאורים הללו כל הזמן ילדי שלי עמדו לנגד עיני ולא יכולתי להמנע מההשוואה של תנאי הגידול של ילדי לתנאי הגידול של וייבי ודונלד. ליבי יצא אליהם.
יום אחד וייבי משוטטת בשטח הפתוח מסביב לבית החווה ומוצאת אופנוען צעיר שאיבד שליטה על האופנוע שלו כשהוא פצוע וזקוק לעזרה. וייבי עוזרות לו ומאז חייהם נקשרים זה לזו בקשר מיוחד, שונה וכמובן שנוי במחלוקת.
קלן האופנוען, כבן עשרים וקצת מבין שהילדה גדלה ללא הורים מתפקדים, לבד בהזנחה פושעת ולוקח חסות על וייבי. הוא מטפל בה, משלם ורושם אותה לבית הספר, הוא מסיע אותה לבית הספר, מנקה ומסדר את הבית שהיא גרה בו כשבאותו הזמן אימה שוכבת מסוממת במיטה. הוא הופך להיות המבוגר האחראי בשבילה, העוגן שלה.
וייבי וקלן מבלים המון ביחד, על אף פער הגילאים ביניהם יש להם שיחות נפש ונושאים משותפים. מהר מאוד הם הופכים להיות בלתי נפרדים האחד מהשניה.

מה יקרה לקשר ביניהם? האם יהיו יחד? באיזה אופן? מה יעלה בגורל משפחתה של וייבי?
הרבה שאלות שנפתרות בסיפור מרגש ומיוחד!

הסיפור מתפתח הרבה מעבר למה שפרטתי, כדי לדעת מה קרה בהמשך אני ממליצה לכם לקרוא את הסיפור יוצא הדופן הזה. 

הכתיבה המעולה של ברין גרינווד הצליחה להביא משהו שונה, את הצד של בני הזוג האוהבים בצורה אותנטית, אמיתית, רהוטה ולעיתים אף משכנעת.
הסופרת הביאה צדדים אחרים בקשר שהתפתח ביניהם והפכה את הסיפור ממטורף וקשה למשהו אחר.

"פרוע ובלתי נשכח כמו האהבה עצמה" -כתוב על עטיפת הספר -משפט שמיטיב לתאר את הספר כולו.
שורה תחתונה: ממליצה לקרוא בכל פה את הספר המיוחד והשונה הזה, ספר חזק שנשאר איתי וגרם לי לחשוב ולהגן על ילדי עוד יותר. הספר הזכיר לי את טירת הזכוכית הבלתי נשכח שאהבתי .

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן