Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כל השקר והאמת
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 288
ויוויאן‭ ‬מילר‭ ‬היא‭ ‬אם‭ ‬לארבעה‭ ‬ילדים, ‬נשואה‭ ‬באושר‭ ‬ומנסה,‭ ‬כמו‭ ‬כולם,‭ ‬לתמרן‭ ‬בין‭ ‬הילדים,‭ ‬המשכנתא‭ ‬ועבודתה‭ ‬במדור‭ ‬רוסיה‭ ‬בסי‮–‬איי‮–‬אי. ‬תפקידה‭ ‬הוא‭ ‬לגלות‭ ‬תאים‭ ‬רדומים‭ ‬של‭ ‬סוכנים‭ ‬רוסים‭ ‬בתוככי‭ ‬ארצות‭ ‬הברית.‭ ‬היא‭ ‬מפתחת‭ ‬אלגוריתם‭ ‬פורץ‭ ‬דרך‭ ‬שאמור‭ ‬להביא‭ ‬לאיתורם‭ ‬של‭ ‬סוכנים‭ ‬כאלה,‭ ‬וכבר‭ ‬ביום‭ ‬שבו‭ ‬היא‭ ‬בודקת‭ ‬אם‭ ‬האלגוריתם‭ ‬שלה‭ ‬עובד‭ ‬היא‭ ‬מצליחה‭ ‬לפרוץ‭ ‬למחשב‭ ‬של‭ ‬אדם‭ ‬שעלול‭ ‬להתגלות‭ ‬כמפעיל‭ ‬סוכנים.‭ ‬היא‭ ‬מוצאת‭ ‬במחשב‭ ‬שלו‭ ‬תיקייה‭ ‬בשם‭ ‬‘חברים‮’‬,‭ ‬ובה‭ ‬חמש‭ ‬תמונות‭ ‬של‭ ‬אנשים‭ ‬שעשויים‭ ‬להיות‭ ‬מועמדים‭ ‬לגיוס,‭ ‬ואולי‭ ‬כבר‭ ‬מרגלים‭ ‬בפועל. ‬לתדהמתה‭ ‬אחת‭ ‬התמונות‭ ‬היא‭ ‬של‭ ‬בעלה.‭ ‬באותו‭ ‬רגע‭ ‬היא‭ ‬רואה‭ ‬כיצד‭ ‬כל‭ ‬חייה‭ ‬קורסים‭ ‬ומתנפצים‭ ‬לרסיסים‭.‬ כשסוף‮–‬סוף‭ ‬היא‭ ‬אוזרת‭ ‬אומץ‭ ‬להתעמת‭ ‬עם‭ ‬בעלה,‭ ‬היא‭ ‬מגלה‭ ‬שכל‭ ‬מה‭ ‬שהיא‭ ‬חשבה‭ ‬שהיא‭ ‬יודעת‭ ‬עליו‭ ‬הוא‭ ‬שקר,‭ ‬והיא‭ ‬מתייסרת‭ ‬בשאלה‭ ‬האם‭ ‬היא‭ ‬תוכל‭ ‬לחזור‭ ‬ולהאמין‭ ‬לו‭.‬ ויוויאן‭ ‬מחליטה‭ ‬לעשות‭ ‬ככל‭ ‬יכולתה‭ ‬לשמור‭ ‬על‭ ‬שלמות‭ ‬משפחתה‭ ‬ועל‭ ‬נאמנותה‭ ‬לארצה,‭ ‬אבל‭ ‬תוך‭ ‬כדי‭ ‬כך‭ ‬היא‭ ‬מסתבכת‭ ‬עם‭ ‬שירות‭ ‬הריגול‭ ‬הרוסי,‭ ‬עם‭ ‬הסי‮–‬איי‮–‬אי‭ ‬ועם‭ ‬האף‮–‬בי‮–‬איי,‭ ‬ומגלה‭ ‬שבמצב‭ ‬שבו‭ ‬היא‭ ‬נמצאת,‭ ‬כל‭ ‬התשובות‭ ‬לא‭ ‬נכונות‭.‬ "כל‭ ‬השקר‭ ‬והאמת"‭ ‬הוא‭ ‬מותחן‭ ‬עכשווי‭ ‬ומתוחכם‭ ‬המשלב‭ ‬עלילת‭ ‬ריגול‭ ‬קלאסית‭ ‬ודרמה‭ ‬משפחתית‭ ‬ומרתקת‭.‬

לפעמים אנחנו חושבים שלהסתיר את האמת, זה מה שיגן על האנשים שאנחנו אוהבים.

וויויאן ומאט מילר הם זוג שנשוי מזה עשר שנים, הם מתגוררים בפרבר שקט בוושינגטון ומגדלים יחד ארבעה ילדים: לוק בן השבע, אלה בת הארבע והתאומים כיילב וצ'ייס בני השנתיים.
וויויאן עובדת כבר מספר שנים בסי.אי.איי במחלקת רוסיה והיא מטפלת בפרויקט מיוחד שבו היא מחפשת סוכנים רוסים רדומים.
לפני כמה שנים, עומר, הסוכן המקביל אליה באף-בי-איי העלה יוזמה חדשה: להציע לסוכנים רדומים היושבים בארה"ב לחזור לרוסיה ולהסגיר את עצמם בתמורה לחנינה.
האמריקאים קיוו לדלות מהסוכנים הרוסים מידע שיאפשר להם לחדור לרשת כולה אך התוכנית כשלה.
ויויאן מפעילה אלגוריתם שאמור להוביל אותה לסוכן רוסי שמפעיל סוכנים רדומים בארצות הברית,
באחד משיטוטיה במחשב היא נכנסת לתיקיה של מישהו שמשמש כנראה כמפעיל סוכנים, בחור רוסי בשם יורי, בתוך התיקייה היא מגלה מספר אנשים שעלולים להיות סוכנים מגויסים אבל אז עולמה חושך עליה כאשר בין חמשת האנשים שמופיעים לה על המסך היא מגלה את פרצופו של מאט בעלה.
מאט עובד בתור מהנדס תוכנה ולמה שיהיה אחד המגויסים עבור הרוסים? האם הקשיים הכלכליים ששניהם נקלעו אליהם לאחרונה גרמו לו לחפש רווח צדדי ולמכור את נשמתו לאויב?
ויויאן הנסערת לא יודעת מה לעשות והאם להתעמת עם מאט לגבי מה שגילתה או לעדכן את הממונים עליה בעבודה כדי שיחקרו אותו?


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר 

ויויאן מחליטה לבסוף שאין מנוס מלהתעמת מול מאט ואז האמת המכוערת טופחת על פניה והיא מגלה שכל החיים שהכירה עד כה הם שקר אחד גדול וכל הזמן הזה בו היא חיפשה סוכנים רדומים בעצם מי שנרדמה בשמירה הייתה היא עצמה וברגע אחד היא מבינה שמציידת היא הפכה לניצודה והחיים שהכירה עד כה לא יחזרו יותר.
ויויאן נמצאת בדילמה קשה, האם היא צריכה להיות נאמנה לעצמה או לגבר שאיתו חלקה חיים שלמים במשך עשר שנים?
היא צריכה לבחור האם היא ומאט אמורים להישאר משני צידי המתרס או להתאחד נגד האויב של ארה"ב, מה שבטוח שאיך שהיא לא תסתכל על זה, היא ומאט נמצאים במלכוד שיהיה קשה מאד לצאת ממנו ולהישאר בחיים.

הספר הזה הזכיר לי מאד את הספר הנפלא "תושבי חוץ" מאת כריס פאבונה, גם שם הגיבורה הייתה סוכנת שהסתירה דברים מבעלה ויום אחד גילתה שהוא עצמו מסתיר דברים ממנה.
הרבה זמן לא הייתי מרותקת ככה לספר ועוד לספר ריגול, כל פרק היה יותר מותח מקודמו, הרגשתי כאילו שאני צופה בסרט מתח מעורר מחשבה.
דמותה של ויויאן ליוותה אותי במחשבות והרגשתי כאילו שאני שותפה מלאה לדילמות הקשות שהיא עוברת לגבי השקרים שמקיפים את חייה, אפשר לחיות חיי שקר, הבעיה ששקרים, סופם להתגלות וכשזה קורה, הם הופכים במהרה לכדור שלג שאי אפשר לעצור אותו במדרון התלול.
אהבתי את היושר של ויויאן, הדמות שלה היתה חזקה, לוחמת והגונה אבל הייתה בה גם לא מעט תמימות והנסיבות העמידו אותה במבחן השאלה עד כמה היא נאמנה לעצמה ולמדינה שלה ועד כמה רחוק היא מוכנה ללכת למען האהבה.
העלילה נעה בין ההווה לרסיסי עבר בחיי הזוגיות של וויואן ומאט וכבר אז אפשר להרגיש שהסימנים היו שם אבל ויויאן היתה כל כך שלמה עם הזוגיות שלה עד שהיא התעלמה מהם.
דמותו של מאט היתה מתעתעת עד לעמוד האחרון ולא ממש הצלחתי לגבש דעה נחרצת לגביו.
העלילה זורמת, מרתקת, מלאה בפיתולים, והספר לא מפסיק להפתיע אפילו עד לדף האחרון – בעיני זה היה ספר פשוט מושלם שאסור לפספס.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן