Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כל הפחדים בעולם
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 349
קייט פרידי תמיד היתה מעט נוירוטית, אך מצב זה התעצם לכדי התקפי פניקה לאחר שנחטפה וכמעט נרצחה על ידי החבר שלה לשעבר. ואז קורבין דל, בן דוד מרוחק החי בבוסטון, מציע לה לעשות חילופי דירות ולבוא לגור בביתה שבלונדון למשך חצי שנה. קייט מסכימה בתקווה שהמעבר למקום חדש יעזור לה להתגבר על הטראומה. אבל עם הגעתה לדירתו המפוארת של קורבין בבוסטון, קייט מגלה לתדהמתה שהשכנה שלו, צעירה בשם אודרי מרשל, נרצחה. כשהמשטרה חוקרת אותה בעניין קורבין, לקייט אין תשובות רבות, אך סקרנותה מתעוררת. הסקרנות גוברת כשהיא פוגשת את אלן צ'רני, דייר נאה ושקט המתגורר ממול, בדירה המשקיפה על דירתה של אודרי. אלן ראה את קורבין מבקר תכופות בדירתה של אודרי, אך קורבין מכחיש שהוא הכיר את הצעירה. האם בן דודה של קייט הוא הרוצח? ואולי אלן, שאליו קייט נמשכת, הוא האשם? או אולי החבר לשעבר של אודרי, ג'ק? קייט, עדיין מעורערת בעקבות טראומת העבר, מוצאת את עצמה במערבולת של חשדות, שאין לדעת איזה מהם אמיתי ואיזה רק פרי דמיונה. אך הסכנות המייסרות את מחשבותיה הן משחק ילדים לעומת מה שעומד לקרות באמת – כשכל הפחדים בעולם קורמים עור וגידים...

כל פחד הוא תשוקה.  כל תשוקה היא פחד.

קייט פראדי היא בחורה צעירה שחיה בדירתה הצנועה והנוחה בלונדון.
טראומה קשה שעברה לאחר שהחבר שלה ג'ורג' ניסה לרצוח אותה, גורמת לה לעזוב הכל לחצי שנה ולעשות סאבלט של דירתה עם בן דוד רחוק שמעולם לא פגשה הגר בבוסטון.
קייט שסובלת מהתקפי חרדה תכופים לאחר המקרה, מגיעה לבוסטון כשהיא בפניקה לקראת השינוי הקיצוני שעשתה אבל מראה הדירה המפוארת של בן דודה, קורבין דל, נוסכת בה שלווה ובטחון.
היא מנסה לנתב בין הטיפות ולהתגבר על כל הפחדים שסובבים אותה בכך שהיא מוכנה לצאת מהבית ולהתנהל כמו כל בן אדם נורמלי, לעשות קניות, ללכת ללמוד בבית ספר לגרפיקה ואפילו לנסוע ברכבת התחתית.

החיים היו מלאים בחדרים צרים וביציאות חסומות.  היא תלמד להתמודד איתם. (עמ' 31)

בחצר של בית הדירות, קייט פוגשת לראשונה למפגש חטוף את אלן צ'רני, בחור צעיר שזה עתה נפרד מחברתו והוא מחפש דירה במקום פחות יוקרתי.
אלן מוצא חן בעיני קייט, בדרכו הגמלונית ובמראה פניו הלא מושלמים הוא מצליח למשוך את תשומת לבה ולעורר בה שלווה ופתיחות.
במהרה קייט מגלה שחייה לא יכנסו לרוטינה מרגיעה כשהיא מגלה שהשכנה הצעירה מהדירה לידה נמצאה מתה בדירתה.
הבחורה ששמה אודרי מרשל היתה עורכת ספרותית ולא הרבתה לצאת מהבית ומעטים השכנים שידעו משהו על חייה הפרטיים.
קייט חושדת שקורבין, בן דודה, היה ביחסים אינטימיים עם אודרי, למרות שבשיחה איתו הוא מכחיש שבכלל הכיר את אודרי אבל קייט מרגישה שמשהו כאן נסתר מעיניה.
היא ממשיכה להאבק בחרדה היום יומית שלה ולהרגע כשהיא מציירת פרוטרטים של אנשים הנקרים בדרכה בצורה מדויקת, היא גם מרגישה שמישהו נמצא איתה בדירה, נוגע לה בדברים, משבש את הקיים אבל האם היא רק מדמיינת, האם היא סתם פרנואידית?

מי רצח את אודרי ומה מסתירות כל אחת מהדמויות שמרכיבות את העלילה?

הספר כתוב מנקודת מבטן של כל אחת מהדמויות המרכזיות המרכיבות את העלילה ולאט לאט נחשפת האמת מאחורי המסתורין שאופף אותה.
אהבתי מאד את דמותה של קייט כבר מהרגע הראשון, הזדהתי עם הפחדים והחרדות שעברה ולמרות שהיא היתה בטוחה שהיא פחדנית, בעיני היא היתה מאד אמיצה ונחושה לחיות ולהצליח למרות כל הטראומות שעברה.
ספרו הקודם של הסופר פיטר סוונסון – "רצח ראוי" היה אחד מספרי המתח הכי מוצלחים שקראתי וגם ספר זה לא נופל ממנו בפיתולים המרכיבים את העלילה – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן