Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כלוב הזהב
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 348
נקמה של אישה היא דבר יפהפה ואכזרי. פיי וג'ק  התאהבו כשלמדו כלכלה. הוא הגיע מבית אמיד, היא עבדה קשה בשביל כל דבר. כשהחליטו לפתוח חברה, היא עזבה את הלימודים, מילצרה ביום והייתה יועצת אסטרטגית בלילה כדי שהחברה תוכל לשגשג. החברה הפכה לאימפריה, האהבה הפכה לנישואים ופיי הפכה מסטודנטית ענייה עם עתיד מזהיר לאשה עשירה. אבל למרות הילדה החמודה וכל הכסף והמותגים שבעולם, פיי מרגישה שזה לא מספיק. כשפיי מגלה כי ג'ק מנהל רומן עם אישה צעירה ממנה, זה מאוחר מידי. חייה מתרסקים וקרב הגירושים מותיר אותה בודדה, מרוסקת רגשית וכלכלית. כעת היא עומדת לנקום ולהחזיר לעצמה את מה שמגיע לה. ספריה של קמילה לקברג זכו בפרסים והצלחה מסחרית חסרת תקדים וראו אור בעשרים ושישה מיליון עותקים, ארבעים שפות ושישים מדינות. כלוב הזהב הוא ספר ראשון בסדרה חדשה, עם גיבורה ייחודית שכבר עכשיו נוסקת לשיאים חדשים. לקברג נולדה בעיירת הדייגים הקטנה פיֶלבָּקָה, למדה כלכלה ומשפטים והקימה חברה משגשגת. כיום היא מתגוררת בשטוקהולם, עם בעלה וארבעת ילדיה.

 

הספר מתחיל מהסוף. ג'ק מואשם ברצח ביתו בת השבע, פיי איבדה את כל היקר לה…

ועכשיו להתחלה -פיי מחקה את חייה הקודמים כשעזבה את העיירה שהיתה גרה, השאירה הכל מאחור, שינתה את שמה והחלה חיים חדשים. היא היתה חייבת להתחיל חיים חדשים כי ברחה מחייה הקודמים שהיו סיוט עם אב מכה ועם טרגדיות משפחתיות. היא החלה ללמוד כלכלה באוניברסיטה בשטוקוהלם וקשרה לה קשרים חברתיים חדשים. באחת המסיבות היא הכירה את ג'ק אדלהיים, כוכב עולה שהפך לאיש עסקים מצליח.
לימים הם התחתנו וילדו ילדה בשם ג'וליאן.

בבית היתה חלוקה ברורה של תפקידים. פיי היתה אחראית על הבית (יחד עם צי העוזרות שלה) ועל ג'וליאן וג'ק היה עסוק בלטפח את העסק שלו ולעשות כסף. לפיי היתה הרגשה שהיא נדחקת לפינה מבחינת העניין של ג'ק ושהיא כבר לא במרכז העיניינים. היא הרגישה נורא וכל הזמן חשבה איך להיות יותר טובה בשבילו, אם זה על ידי ירידה במשקל, בגדים אופנתיים או ארגון המסיבה שהוא כל כך רצה.

בתחילת חייהם המשותפים פיי עשתה ויתור גדול מאוד כשהפסיקה את לימודי הכלכלה שלה, למרות שהיתה מצטיינת כדי להרוויח יותר כסף ולתמוך בעסק של ג'ק. טובתה תמיד היתה אחרי טובתו של ג'ק, היא תמיד עשתה מה שביקש, היא עשתה בשבילו הכל כשהוא מצידו הבטיח להוריד לה את הירח ושהם יחד עד סוף החיים. הנישואים לא החזיקו, הגירושין היו מכוערים, ג'ק השאיר אותה חסרת כל ופיי הרגישה מרומה. פיי הרימה עצמה ולקחה החלטה לנקום!

מה יעלה בגורלם של הזוג? מה יהיה סוף הסיפור? לא תקראו, לא תדעו! אני רק יכולה לומר לכם שקורה הרבה בניהם, אין רגע דל.

ספר על אהבה, תככים, הרבה סודות, סקס ולא מעט תהפוכות. הספר שונה משאר ספריה של הסופרת. מודה שהיה לי קשה להתרגל ולהתחבר אליו, אבל זה קרה בסוף. הספר הוא דרמטי ברובו ולקראת סופו המתח עולה והכל התחבר. יופי של ספר, אהבתי אותו!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מיכאלה מאור

    קומו כל הנשים הנבגדות והתאחדו! השקפה זו במרכז הספר "כלוב הזהב" של קמילה לקברג,והסיפור זורם להמחיש זאת, ציפיתי לסיפור מתח בלשי על פי מיטב אפיוני הסוגה שהסופרת טובה בהם, ונחשפתי לרומן שבו הנרטיב:גבר חזק מול אישה חלשה מתהפך כי אין קשה מנקמת אישה. בכל זאת נהניתי: מזרימת הסיפור, מתיאור תהליך ההתאוששות של הגיבורה שהוא עיקר הספר! מתיאור אחוות נשים שבו , וקריאת התיגר שבו על מוסכמות חברה שוביניסטיות. בהחלט ספר "מעבר" לפני ספר רציני מאתגר. תהנו !

  2. שרון בצלאל

    מסכימה עם כל מילה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן