Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כי אני אוהב אותך
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 256
סיפור אנושי מטלטל. סוף עוצר נשימה. ליילה בת החמש נעלמת בחנות כל־בו בלוס אנג'לס. הוריה השבורים אינם מצליחים להציל את נישואיהם שנקלעו למשבר ונפרדים. כעבור חמש שנים, ליילה נמצאת באותו מקום שבו ראו אותה לאחרונה. היא בת חמש אבל למרבה הפלא, אינה מוציאה מילה מפיה. לאחר האיחוד המרגש, צצות השאלות. איפה הייתה ליילה כל השנים? עם מי? ובעיקר: למה החליטה לחזור? גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. ספריו תורגמו ל־44 שפות, נמכרו עד כה ב־34 מיליון עותקים, ורבים מהם עובדו לקולנוע. הספרים 'קולו של המלאך', 'מחר', 'סנטרל פארק', 'תציל אותי', 'משחק עם החיים', 'הנערה מברוקלין' ו'דירה בפריז' ראו אור בהוצאת כנרת זמורה והיו לרבי־מכר.

גיום מוסו בסגנון כתיבה שונה. פחות פיוטי וציורי יותר דינמי וסוחף. הסיפור בספר נע בין כמה דמויות שגורלן קשור זו בזו אבל הן לא יודעות כלל.

מארק וקונור חברים טובים עוד מהילדות. ילדות לא פשוטה בכלל ממנה צמחו להיות אנשים חזקים  ומצליחים. האומנם? שניהם פסיכולוגים מומחים עם שם עולמי, בעלי מרפאה מצליחה לטיפול במכאובי הנפש. מארק נשוי באושר לניקול, כנרית מפורסמת ומצליחה בתחומה, ויש להם בת בשם ליילה, ואילו קונור גבר נאה אך רווק. ויש לו סיבה טובה לכך.

יום אחד עולמו של מארק מתהפך. בתו האהובה והיקרה נעלמת. מארק לא מצליח להתמודד עם הטרגדיה, עם הכאב וחוסר הידיעה, הוא עוזב את ביתו ואישתו, את המרפאה המשותפת שלו עם קונור, ונעלם.

כעבור כמה שנים ניקול פוגשת בו לגמרי במקרה באמצע הרחוב, ומפה מתחיל המסע להחלמה מהצער והכאב מחסרונה של בתו.

במסע הזה הוא פוגש את  אווי, נערה צעירה, אשר גדלה בשכונת מצוקה ויוצאת למסע נקמה. נקמה שפירושה חיסול ממוקד. הוא פוגש גם את אליסון,  בתו של מיליארדר ידוע, בעלת שם של אישה פרובוקטיבית, בעייתית וחסרת ערכים. הוא פוגש אותה לאחר מות אביה, והיא מדוכדכת ושברירית.

שלושתם נפגשו יחד במטוס, בטיסה לניו יורק, והשיחות בניהם, הווידויים והגילויים, מרמזים על חוט דק שמקשר בניהם ובין דמויות בחייהם. לכל אחד סודות כמוסים שהוא נושא עם עצמו והם מעיקים עליו מאוד. אז מה החוט המקשר ביניהם? והאם יצליחו להתמודד עם כובד משקלם של הסודות והפחדים?

לאורך כל הספר יש את האמירה שאפשר להתחיל מהתחלה, מחדש. שגם אם נפלת אתה יכול לקום ושנקמה והרס עצמי הם לא תשובה לשום דבר.

גיום מוסו כתב במפורש לא לגלות את הסוף לחברינו. ויש סיבה טובה. יש בספר טוויסט כ"כ מפתיע שמצד אחד יצר אצלי תחושת הקלה ומצד שני ענה לי על שאלות שהציקו לי מבחינת סדר הדברים. 

כי אני אוהב אותך – ואני אעשה כל שביכולתי שיהיה לך טוב. זה המוטו בסיפור המיוחד הזה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. yael.lapushin

  ואני לא הבנתי את הסוף.
  האם תואילי לענות לי במייל שלי(כך שהסוף לא יתגלה)?

 2. נעמי גולן

  קראתי מספר ספרים של גיום מוסו ומחלקם מאוד נהניתי. אחרי ההמלצה שלך וסקירת הספר נראה לי שאקרא גם אותו. תודה

 3. אורנה שפי

  היי נעמי. תנסי. הוא שונה מספריו האחרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן