Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
כואב, אבל פחות
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 203
"כואב, אבל פחות" מאת אתי סהר הוא מדריך מעשי להתמודדות עם כאב פיזי או נפשי שמתמשך לאורך זמן. הספר דן בהרחבה במהות הכאב ובגורמים האפשריים לו שנובעים מההתנהלות היומיומית, כיצד אפשר לזהותם ועצות לשינוי ולשיפור - "מה עושים?" כשהתשובה לכל השאלות מתחילה בהתבוננות, בזיהוי ובגילוי העצמי המקורי. הספר נכתב מניסיונה האישי של המחברת אתי סהר, מורת דרך לשינוי באמצעות שיטת אלכסנדר והאימון האישי ומתהליכי שינוי שעברו תלמידיה. היא מציעה דרכים לטפל בכאב מתוך הבנה שהגוף פועל כשלם של גוף-נפש, הכרה גם בהיבטים הרגשיים כגורמים לו והתמודדות עימם. מהשינוי שעברה אתי סהר ומפריצת הדרך שלה היא מנסה לעזור לכם הקוראים לעזור לעצמכם לצאת לחיים מאושרים ומספקים כשאתם חופשיים מכאב. היא מציעה בחום להסתייע בלימוד שיטת אלכסנדר, שהצילה אותה, בשילוב עם האימון האישי שעל מהותם היא כותבת. אתי סהר נולדה בירושלים בשנת 1953. בוגרת תואר ראשון בחינוך קהילתי מטעם אוניברסיטת Birmingham הבריטית. עורכת מבנה, תוכן ולשון של ספרות למיניה. פרשה משירות המדינה גיל 49 מסיבות בריאות ונחשפה לשיטות ריפוי רבות בעזרתן החלימה. מלמדת את שיטת אלכסנדר ומאמנת בהוד השרון.

אנו יוצרים את המציאות שלנו ורק אנחנו יכולים לשנות אותה.

הספר "כואב, אבל פחות" נוגע בכאב הפיסי שאנו חשים שנובע מכאב נפשי ותקיעות בחיינו.
כאשר הגוף שלנו כואב הוא נותן לנו אות אזהרה לגבי שינוי שצריך להתחולל בחיינו והוא מנסה לגרום לנו לזרום ולשחרר החוצה את כל הדברים השגרתיים שלא עושים לנו טוב.
הספר מכיל טיפים ותרגילים לחיים שיכולים לעזור לנו להתמודד עם הכאב ולצאת לחיים מכילים ומאושרים יותר.
בספר זה ניתן לבצע אימונים ועבודה עצמית כדי להגיע לתהליך של שינוי ההרגלים השליליים שמובילים אותנו לכאב הבלתי נמנע.
הדבר הראשון שחשוב לזכור הוא שכל מה שאנחנו עושים בחיינו נובע מבחירה ישירה שלנו והכל מתחיל מהמחשבות שלנו השוכנות בתת מודע (או כמו שאמא שלי נוהגת לומר: תחשוב חיובי, יהיה חיובי).
אנחנו לא צריכים לפחד מהכאב ולא לנסות להפטר ממנו אלא לעבור אותו בגבורה ולחקור ממה הוא נובע וכיצד אנחנו יכולים לשלוט בו דרך המחשבה.

אדם מאושר הוא זה שאישר את עצמו.

הכאב הוא מנגנון הגנה, הוא אור אדום שמתריע אותנו בפני קריסה של הנפש וכשגופנו מנסה לדבר אלינו, אנחנו צריכים להקשיב לו.
אתי סהר מלמדת אותנו את שיטת אלכסנדר, בעזרתה ניתן ללמוד כיצד להרגע, להפתח, להתבונן לתוכנו ולהתמודד עם שינויים.
הלחצים הסביבתיים שאנחנו חיים תחתם גורמים לנו לכאב פיזי שמערער אותנו גם נפשית.
כאב הגוף נובע מקריסה של הנפש ולכן חשוב שנחיה חיים טובים עם עצמנו, שנאהב ונקבל את עצמנו ונתחבר לאני הפנימי שלנו.
חשוב למצוא את התשוקה לחיים ולעשות מה שאנחנו אוהבים ולא מה שמכבה אותנו, להתחבר לילד הפנימי שבנו עם הרצון ללמוד דברים חדשים, להיות סקרנים, עירניים ונלהבים והכי חשוב: להגיע לאיזון!
הפחד שלנו מאיבוד שליטה והצורך שלנו לשלוט על כל הסביבה שלנו גורמת לנו להיות כעוסים, חרדתיים ומכווצים, הרדיפה אחר השלמות בהחלט עלולה להיות מתישה.
האם נצליח לשחרר את הכעס, השליטה, השיפוטיות והכאב?

לפני שבע שנים עברתי תהליך גירושין לא פשוט, פתאום החיים הבטוחים שהכרתי קרסו אל מול עיני, הייתי צריכה להמשיך בשגרה שלי, לקום כל בוקר לעבודה לתפקד על אוטומט, להמשיך לנהל בית, לגדל שלושה ילדים. כלפי חוץ הכל היה כרגיל אבל כלפי פנים הייתה סערה גדולה ושברון לב עמוק.
יום אחד פשוט קרסתי, נדבקתי במחלה שהסתבכה וגרמה לי לשיתוק שהשבית אותי וריתק אותי במשך חודשיים למיטה בבית חולים.
כששכבתי במיטה פתאום הבנתי שדברים לא קורים סתם והחיים שלי נעצרו מסיבה מסוימת ואם לא אעשה שינוי דחוף בחיי אז לילדים שלי לא תהיה אמא לגדל אותם.
הספר הזה זרק אותי לאותם ימים, הזדהיתי עם הרבה סיטואציות הכתובות בספר, לקחתי לעצמי הרבה טיפים משיטת אלכסנדר וכולי מוכנה להשתפר, לשנות ולהגיע לאיזון המיוחל.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן