Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
כאן יעל וייס, תל אביב
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2010
מס' עמודים: 296
שלושה חודשים לאחר שיעל וייס - מיס הצפון לשנת מי זוכר מתי זה היה - מגיעה לתל אביב במטרה להפוך לכוכבת ולאייטם נחשק בכל מדורי הרכילות, החיים שלה תקועים מאי פעם. היא מובטלת, מתגוררת עם שותף חתיך שלא מעוניין בה, סורגת צעיפים מרוב ייאוש, מעשנת את עצמה למוות, והכסף שקיבלה מהוריה אוזל במהירות. רומן לילי פותח בפניה את הדלת לערוץ החדשות. היא נשלחת להכין כתבת תרבות ומוצאת עצמה משדרת מזירת פיגוע. הסקופים שזורמים לפתחה בתדירות של שליח פיצה, המחמאות להן היא זוכה מכל עבר ואהבה שנכנסת במפתיע לחייה, גורמים לה להבין שהתהילה שנפלה לחיקה לא בהכרח אמיתית. כאן יעל וייס, תל אביב הוא רומן מתח בלשי סוחף, שנון ומשעשע, המתרחש בנבכי ערוץ חדשות טלוויזיוני. עלילתו מלאת תהפוכות וחושפת את מאחורי הקלעים של העשייה הטלוויזיונית, המרדף המחתמיד אחרי הרייטינג, ואת האנשים שיעשו הכול למען ההצלחה. יובל אברמוביץ´ הוא עיתונאי ("ישראל היום"), מגיש בטלוויזיה ושחקן ("השיר שלנו", "השמינייה" ועוד). כאן יעל וייס, תל אביב, הוא ספרו הראשון.

יעל וייס חולמת להיות מפורסמת, את הקריירה שלה היא התחילה בקניון בכרמיאל, אבל עכשיו היא עברה לתל-אביב כדי להגשים את החלום. וכשהיא מגיעה היא באמת מנסה להגשים את החלום. יש לה את המרכיבים הנכונים, שותף גיי, חברה בלי מודעות עצמית, וקצת שיגעון גדלות, היא מוכנה לעשות הכול כדי להיות מפורסמת. אחרי שהחודשים הראשונים עוברים ושום דבר לא קורה, יעל וייס כבר לא יודעת מה לעשות, אבל אז מגיעה הנקודה בה הכול משתנה. היא מתקבלת להיות מזכירה בערוץ חדשות קצת כושל, ומנסה לפרוץ קדימה ולהגיע לפסגה. יעל וייס הופך להיות חביבת המנכ"ל והיא מצליחה להתברג במשבצת כתבת די מהר, ונראה שהסקופים נופלים לידיים שלה די מהר, יש שיאמרו מהר מידי, וה כבר הופך את הכול להיות חשוד.

אתחיל בסוג של גילוי נאות, האהבה שלי לכתיבה של יובל אברמוביץ' היא לא סוד, קראתי כמעט את כל הספרים שלו, את הספר שלו שעוד רגע עומד לצאת, כבר הזמנתי, והספר הנוכחי, הוא אחד הספרים האחרונים של יובל שעוד לא קראתי (חוץ ממנו, נשאר לי לקרוא רק את הספר ליידי לייק) אני גם נמצאת בקבוצת המיקוד של יובל, אבל את הספר הזה קניתי בכספי האישי (טוב נו, סבא קנה לי) ומה שאני הולכת לכתוב על הספר, חף מהטיות, ומייצג את דעתי הכנה.

כשהתחלתי את הספר, באתי אליו עם ידע מקדים, בספר 'רב מכר'  מוזכר גם הספר הזה, ותהליך כתיבתו, ולכן הכרתי את הרעיון הכללי של הספר, אבל זה לא מנע ממני לקרוא אותו. התחלתי את הספר עם ציפייה. אבל הרגשתי שהפרקים הראשונים פשוט מקרטעים, ולא מצאתי את עצמי מתחברת אליו. החלטתי לנטוש את הספר ועברתי לקרוא ספר אחר, אבל בניגוד לשאר הספרים שאני בדרך כלל נוטשת, משהו גרם לי לשכוח להוציא את הסימנייה ולהוריד אותו מהמדף.

הספר השני היה לי כבד, והחלטתי לתת צ'אנס נוסף ליעל וייס, והיא החליטה להקסים אותי. נראה שעצרתי את הספר שנייה לפני שהמתח מתחיל, ומרגע שחזרתי אליו, התקשתי לעצור. כמו שכבר אמרתי, ידעתי את הקו הכללי של הספר, אבל שום דבר לא הכין אותי לדבר האמיתי. הרגשתי שמשחקים לי במוח, והייתי פעורת פה כשגיליתי והבנתי את הכול. הספר הזה הוא גאוני. נכון שההתחלה מבאסת, אבל שווה לצלוח אותה כדי להגיע לדבר האמיתי. הספר מתאים למי שאוהב מתח ובעיקר מתח בלשי, אבל גם למי שאוהב ספרות ישראלית, והוא נוגע בנקודת חשופות של תל אביב ושל עולם התקשורת בישראל, וצריך להגיע מוכנים לכך.

שורה תחתונה: תקשורת או תשקורת? מבחן הזמן יגלה את האמת..

רעות אסתר פנקוס

לומדת חינוך, עובדת בסטימצקי ומכורה לריח של ספרים וגם לקריאה בהם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן